'Op arbeid en ontwikkeling Danny Schenkel De seizoensouverture van het eerste elftal voltrok zich op zondag 13 september. Op Het Kasteel van Sparta Rotterdam was een doelpunt van de Braziliaanse debutant Antony voldoende voor de winst. Tot ieders opluchting kon Daley Blind van de partij zijn. AJAX CLUBNIEUWS 17e Jaargang nummer 5, september 2020 Onze mooie club Ajax is een voortreffelijk alibi voor het sociale fenomeen 'clubleven' en dat lijkt in deze periode van beperkte contacten onder druk te staan. Maar natuurlijk laten wij ons niet ringeloren door de moeilijke omstandigheden en houden het clubleven in stand, al is het wedstrijdbezoek geli miteerd en is de entree op de Toekomst slechts aan de voet ballers voorbehouden. Het clubleven houdt Ajax levend via de mogelijkheden die social media biedt en waar Ajax gretig en volwassen gebruik van maakt. En dan is er het Ajax Clubnieuws, vanaf 1917 hét cluborgaan en in woorden ge vat snijpunt van het clubleven. De redactie communiceert en vergadert digitaal. Fijn dat het kan en dat het Ajax Clubnieuws punctueel en vol clubleven bij u in handen valt, met als nostal gische rode draad het feit dat het 25 jaar geleden is dat sta dion De Meer werd verlaten. David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Chris van Eck, Frank Eijken, Patrick Gerlof, Dick Goossens, Monique Janse, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Henk Schulz, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen Foto's: AFC Ajax, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Het kan niet zo zijn dat Danny Schenkel (Amster dam, 1 april 1978) volledig tevreden terugkijkt op zijn debuutseizoen als trainer van Ajax Vrouwen. Daar geeft het coronageteisterde en prestatief mindere sei zoen van het elftal geen aan leiding toe en het Ajax-DNA, waarvan Danny voldoende bezit, staat snelle tevreden heid in de weg. Niettemin is er voor Schenkel toch reden om met een positieve blik terug te kijken op zijn eerste jaar. De opgedane ervarin gen zullen zeker van pas komen in het inmiddels in gang gezette seizoen 2020 2021. Het is een goed moment om van gedachten te wisselen met de Amsterdammer die na zijn jong ste jaren bij De Volewijckers een poosje in de jeugd van Ajax voet balde, door een blessure van het spoor raakte, maar uiteindelijk toch een mooie loopbaan kende die hem als verdediger langs Tel star, Sparta en Willem II bracht. In de zomer van 2019 volgde hij Benno Nihom op als trainer van Ajax Vrouwen. Het zat al een poosje in de planning om Danny Schenkels in het Clubnieuws voor het voetlicht te brengen, en nu is het dan zover! Danny, voor we vooruitblikken, hoe kijk jij terug op het achter ons lig gende seizoen, beviel het trainers vak bij Ajax Vrouwen? 'De start was rommelig en daar waren redenen voor. In de voor bereiding misten we meer dan een handvol spelers omdat die meededen aan het WK en het EK Onder 20. Dat trekt een wissel op je aanpak, op het inslijpen van accenten en automatismen, het groepsproces. Daarbij kwam dat ik en met mij de volledige staf nieuw was en dus aanpassingstijd nodig had. Toen de internationals eenmaal na hun vakantie terug kwamen, konden die ook nog niet volle bak meetrainen en spelen. Het gevolg was een slechte start. Daarna pikten we het goed op, tot aan de winterstop en uitein delijk, je weet het, was daar corona als grote spelbreker. Gelukkig hadden we toen de tweede plaats te pakken die recht gaf op deelname aan Champions League, dat maakte wel wat goed.' Het was een ongetwijfeld leerzaam seizoen, heb je het idee dat je team gegroeid is? 'De ervaringen van vorig seizoen zijn in meerdere opzichten leer zaam. Het is een wereld van ver schil in vergelijking met het vorig seizoen rond deze tijd. We heb ben de ploeg volledig bij elkaar en het is fijn te zien dat we met sprongen vooruit zijn gegaan. De progressie ligt bij de selectie maar ook bij mij. Ik ben ook vol ledig gewend aan de omstandig heden en de dynamiek. Mijn spelers hebben bijvoorbeeld op mentaal vlak vooruitgang geboekt. Er was met name in de aanvang vorig jaar wel eens een sfeer van 'we zijn een vrienden groep'. Dat is op zich best, maar niet per se nodig. Het is wel profvoetbal, waarin plaats moet zijn om elkaar zo nodig te corrigeren, de waarheid te zeg gen. Ik vind dat een uitstekende ontwikkeling.' Een nieuw seizoen betekent vanzelf sprekend een ander perspectief. Wat zijn je belangrijkste doelstellingen? 'Op de eerste plaats komt de doelstelling om zowel individueel als collectief vooruitgang te blij ven boeken, beter te worden, voor ontwikkeling te zorgen. Weet je, je hebt niet zoveel aan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 2