Alles was anders deze zomer Verenigingsnieuws 15 Tijdens de Algemene Ledenvergadering werd Dick Schoenaker naar het podium geroepen om een speciale oorkonde in ontvangst te nemen. De oud-speler nam na negen jaar lidmaatschap van de bestuursraad afscheid van het college. Hij wordt opgevolgd door Mark Stuut. Het virus heeft nogal wat teweeg gebracht de afgelopen zomer. En nog steeds, kunnen we wel stel len, als gevolg waarvan het vanuit verenigingsperspectief gezien een zeer drukke zomer werd. Vanaf begin maart stond plots klaps alles stil: geen voetbal, geen trainen, geen nazit in de kantine en geen verenigingsactiviteiten. Gelukkig kon vanaf eind mei al wel weer worden getraind. Maar op een andere avond dan ieder een gewend was en aankomen/ vertrekken in trainingsplunje. Geen gebruik mogen maken van kleedkamers, douches en kantine. Het feit dat we weer aan de gang mochten, vertaalde zich wekelijks in grote opkomsten op de trai ningen van alle teams. Omdat het voetbal stillag, ont stond de mogelijkheid om de eerste ring in de Johan Cruijff ArenA te herinrichten. De hoe ken (wangen) van het stadion zijn dichtgezet en daarop zijn stoeltjes aangebracht. Zodat de capaciteit van het stadion is uitgebreid. Tevens werd besloten om het aantal Business Seats in vak 103 en 108 uit te breiden. Hetgeen erin resulteerde dat na overleg tussen de directie van Ajax en de bestuursraad is besloten om alle leden naar rechts op de leden vakken te laten opschuiven.Ver- der is afgesproken dat achter de opgangen naar vak 101 en 102 een nieuw ledenrestaurant komt. Dat gaat in seizoen 2021-2022 de Belgradozaal vervangen. En vanaf 2022 komt er een eigen opgang naast de hoofdtribune met directe toegang tot het ledenrestaurant. De verplaatsing van alle leden bood een uitgelezen gelegenheid om de indeling van tribunes, vak ken en rijen grondig onder de loep te nemen. Ieder lid is indivi dueel beoordeeld aan de hand van criteria en ingedeeld in clusters. Vervolgens is een com positie gemaakt van de clusters verdeeld over de vakken. En als laatste is per cluster op indivi duele basis de rij en het stoel- nummer bepaald. Daarbij is vanzelfsprekend ook aandacht geschonken aan de fysieke gesteldheid van de leden en/of partner. We ontvangen steeds meer data waarvan we gebruik kunnen maken. Zoals bijvoorbeeld de bezoekfrequentie naar wedstrij den van Ajax I. Heel eerlijk, dat was schrikken. Na het verwerken van alle data bleek dat we, de leden van de vereniging, gemid deld 71,15 van de wedstrijden bezoeken. Dit impliceert dat bij elke thuiswedstrijd gemiddeld ruim 350 stoelen leeg blijven. Dat is ongehoord en blijft ver achter bij de norm. Dit gaat vanaf heden een speerpunt vormen voor de bestuursraad. De bezoekfrequentie moet fors omhoog. Nu al hebben we leden met een te lage bezoekfrequentie mindere plekken in het stadion toegewezen. En op termijn volgt nieuw beleid hoe we hiermee in de toekomst om zullen gaan. Er was voor 22 april jl. een leden vergadering voorzien, maar die kon natuurlijk niet doorgaan. De bestuursraad is intensief bezig geweest om een ledenvergade- ring in coronatijd mogelijk te maken. Geholpen door een noodwet hebben we op 8 juli jl. een fysieke als digitale ledenver gadering kunnen beleggen. De reacties achteraf waren positief, al werd het feit dat ter vergade ring geen interactie kon plaats vinden als een gemis ervaren. De bestuursraad deelt dat gevoel. Toch biedt deze vorm aankno pingspunten voor de nabije toekomst. Waarbij als vanzelf nadrukkelijk wordt gekeken hoe de interactie ter vergadering kan worden ingebed in het geheel. Zowel voor hen die fysiek aan wezig zijn alsook voor degenen die de vergadering digitaal volgen. Corona maakt eens temeer dui delijk dat ons jeugd- en amateur complex feitelijk niet meer geschikt is om iedereen te facili- teren. Niet voor niets wordt gekeken hoe De Nieuwe Toe komst (DNT) vormgegeven moet worden. Zoals het nu gaat, blijft het behelpen en dienen we ons met z'n allen uiterst flexibel op te stellen. Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 15