Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal Dl ASC De Volewijckers, roemruchte club uit Amsterdam-Noord, organiseerde op 22 augustus voor de 53e keer het Zilveren Pont Toernooi. Namens Ajax nam het tweede Zaterdag-elftal daar met succes aan deel. De finale werd met 3-2 gewonnen van DSOV. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Detlef Le Grand is de Zaterdag D eind juli begonnen aan de voorbereiding op het seizoen 2020-2021. In deze coronatijd is het een niet alledaagse voorberei ding, de spelers kunnen geen gebruikmaken van onder andere de kleedkamers, douches, fitnesszaal en de kantine. De selectie is niet temin hard aan het werk om zo fris mogelijk aan de start te verschij nen. Driemaal per week wordt er met veel inzet getraind. Met ver eende krachten binnen de Ajax-gelederen is het gelukt om oud-prof en ex-Ajax-speler Dico Koppers toe te voegen aan de selectie. Ook alle vriendschappelijke thuiswedstrijden werden om veiligheids redenen omgezet naar uitwedstrijden. De eerste oefenwedstrijd was bij vv Hollandia. Dat de spelers nog aan elkaar moesten wennen, bleek uit de 5-1 nederlaag. Een week later werd er gespeeld in Amersfoort bij VV Hoogland, net als Hollandia een club uit de Derde divisie. Een vlijmscherpe Ajax-counter werd vlak voor het einde afgerond door 'Good old' Kenneth Misa Danso en leverde de zege op. Een paar dagen later stond er opnieuw een oefenwedstrijd op het programma met als tegenstander Hoofdklasser de Dijk. Ajax boekte een benauwde 1-0 zege. De eerste serieuze test van het nieuwe seizoen was eind augustus de bekerwedstrijd tegen het Brabantse OSS'20 waarna op 5 september de competitie van start is gegaan met de uitwedstrijd tegen Stedoco. Dick Goossens In navolging van Ajax Zaterdag I, is ook Zaterdag 2 begin augustus aan de voorbereiding begonnen onder leiding van de nieuwe trai nersstaf, Sergio Cameron en Siver Abdulrahman. Ajax Zaterdag 2 bestaat uit achttien spelers waar van er tien nieuw zijn. Na de eer ste trainingen was de groep al aardig aan elkaar gewend. De eerste oefenwedstrijd werd gespeeld bij en tegen Wartburgia. Door wat lichte pijntjes werd er een beroep gedaan op enkele spelers van de Zaterdag 3. Uitein delijk won Ajax met 2-0. De vol gende tegenstander was Buiten boys waar het, ondanks een enorm veldoverwicht en vijf keer paal en lat geraakt te hebben, I-I werd. Het Zilveren Pont Toernooi bij De Volewijckers werd gewon nen, in de finale werd DSOV met 3-2 verslagen. Andre Stuijf Ajax Zaterdag 3 kende voor aan komend seizoen een aantal wisse lingen. Na een jaar in 'training' te zijn geweest bij Frans Grooteboer en Dolf van Zoest, heeft Patrick Gerlof het stokje overgenomen als elftalleider. De grensrechter van Zaterdag 3, Jan van Oevelen, deed ook een stapje terug. Helaas is vanwege corona het afscheid behoorlijk in het water gevallen. Daarom wil Zaterdag 3 vanaf deze plek Dolf, Frans en Jan heel erg bedanken. Dolf en Frans voor vele jaren van goed leider schap en Jan heeft vele jaren als grensrechter op fantastische wijze zijn steentje bijgedragen. Ajax Zaterdag 3 heeft drie nieuwe aanwinsten aan de selectie toege voegd. Dit zijn Jeremy Overbeek Bloem, Steve Promes en Maxim Steffels. Patrick Gerlof In maart werden wij verrast door de maatregelen die door de overheid werden genomen vanwege het coronavirus. Hier door werd de competitie abrupt beëindigd. In mei mocht er weer beperkt getraind worden met de selectie. Met veel lol en plezier hebben wij de zomermaanden zo eens per week kunnen door- trainen. Halverwege augustus zijn wij de voorbereiding gestart op het nieuwe seizoen met twee keer per week trainen en het spelen van oefenwedstrijden. De selectie is voor het komend seizoen intact gebleven en daar is iedereen happy mee. Uiteraard is plezier en gezelligheid ook dit seizoen de doelstelling al zal het winnen van de beker en het kampioenschap ook een grote rol spelen. Henk Schulz Bij het schrijven van dit stukje (medio augustus) zijn de maatre gelen rondom corona flink toege nomen. Zo ook «p de Toekomst, waar wij met de zaterdagelftallen een paar velden moeten delen om te kunnen trainen. Begrijpelijk al is het wel flink puzzelen om de beschikbare velden in te delen. Half augustus was de uitreiking van de kleding voor de Zaterdag 5, perfect geregeld door het facilitaire team onder leiding van Richard Wilhelm, waarvoor dank. De laatste weken van augustus stonden vriendschappelijke uit wedstrijden tegen Abcoude en Zuidvogels op het programma terwijl onze competitie op I2 september begint met een uit wedstrijd tegen Concordia. Of dit allemaal doorgaat is erg onzeker, maar wanneer u dit leest, is dat inmiddels bekend. Chris van Eck

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 14