Onder bijzondere omstandigheden (namelijk in een lege Johan Cruijff ArenA) kreeg in juli, uit handen van de naamgever, Richano Owusu als beste 'hooghouder' van het seizoen de Richard Witschge Bokaal uitgereikX. Nummers 2 en 3, Noah Rakdou en Imran Talai waren ook present. sportcomplex De Nieuwe Toekomst te wonen! Via de website denieuwekern.nl kan je veel aanvullende informatie ophalen. Het belangrijkste doel van De Nieuwe Toekomst is het creëren van meer ruimte en betere faciliteiten om onze sportieve ambities te realiseren. Niet alleen wil Ajax I structureel aanhaken bij de Europese top, ook willen wij de beste jeugdopleiding van Europa worden en de vrouwentak succesvol laten groeien. Om deze plannen te realiseren is gekozen om twee nieuwe gebou wen te ontwikkelen op het huidige terrein. Het gaat om een gebouw voor het Betaald Voetbal en een gebouw voor de Sport en Opleiding (Jeugd Vrouwen) inclusief alle ondersteunende afdelingen. Daarnaast is ook uitbreiding van het sportcomplex meegenomen in de plannen. Mede dankzij de integrale gebiedsontwikkeling van de Nieuwe Kern heeft Ajax kans gezien om in gesprek te gaan over de aankoop van het grondstuk P2, het parkeerterrein dat naast de Toekomst ligt. Ajax wil op het betreffende stuk grond graag een ministadion en twee extra velden ontwikkelen. Hiervoor is door Ajax een programma opgesteld dat inmiddels is ingediend bij de Gemeente Amsterdam.Voor de specifieke invulling, met o.a. de eisen en wensen van Ajax maar ook die van de betrokken gemeenten, zijn onderhan delingen over de aankoop van P2 gaande. Vanwege het coronavirus ligt de focus van het project nu op de ont wikkelingen van het huidige terrein. Het concept Ontwerp Bestemmingsplan voor het huidige terrein is in april ingediend bij de Gemeente Ouder-Amstel.Voor het Betaald Voetbal gebouw is het Voorlopig Ontwerp afgerond en wordt na aanvullende werkzaamheden een start gemaakt om het Definitieve Ontwerp te ontwikkelen.Voor het Sport en Opleiding gebouw is de planning aangepast en zijn er nog stappen die we willen onderzoeken en bespreken alvorens we gaan starten met het Voorlopig Ontwerp. Projectorganisatie De organisatie van het project DNT wordt geleid door Robert Da Costa en Melle Sitters, als afgevaardigde van de directie, samen met Susan Lenderink en Edwin van der Sar vormen zij de projectdirectie DNT. Daarnaast is er een KernTeam opgericht om gezamenlijk de identiteit en wensen van de Ajax-organisatie in te brengen inzake de herontwikkeling van het sportcomplex. De kernteamleden brengen elk hun eigen kennis en expertise in op hun vakgebied. Zo is Coen Jonkerman KernTeam-lid voor inbreng van de inrichting van de terrei nen en velden en Richard Wilhelm voor de ondersteuning bij de invul ling van de eisen en wensen van de gebouwen en voetbalfaciliteiten. De Vereniging is als gebruiker van het complex betrokken bij de planvorming in de persoon van Ed Lefeber. Daarnaast behoeven de plannen goedkeuring van de bestuursraad.Vanuit de BR hebben Ruud Haarms en Frank Eijken dan ook zitting in de Stuurgroep DNT. Vanuit het opgerichte projectbureau DNT wordt het hele project gefaciliteerd. Onlangs heeft voormalig Ajax-speelster Mandy Versteegt haar transfer gemaakt, van nummer 9 staat ze nu haar mannetje als nummer I0 om het spel te overzien en te verdelen. Dat laatste is hard nodig, zo wordt het KernTeam ook bijgestaan door onze pro jectpartners: NL-architects (verantwoordelijk voor de architectuur), ingenieursbureau Royal HaskoningDHV ASC sports water e.a. zodat wat we willen ontwikkelen ook technisch mogelijk is. STIJL-advocaten ondersteunt ons bij het juridische proces, wat flink aan bod komt in een dergelijk proces. Daarnaast zijn er nog diverse projectpartners actief die inmiddels al vaak op de Toekomst versche nen zijn. Zo zijn er al enkele watergangen verlegd door aannemer JP Schilder, velden en terreinen aangepast door Target Sports en onlangs is na jarenlange trouwe dienst de beheerderswoning ver wijderd om straks plaats te maken voor nieuwbouw. De Nieuwe Toekomst komt eraan. Bron: kernteam DNT Projectburer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 11