als fulltime trainer O13-2 Jammer, maar begrijpelijk, ook van het Vrouwen Talententeam van Ajax kunnen we geen actuele wedstrijdbeelden tonen. Getraind werd er, en zoals bij alle teams met volle overgave, wel. Uiteindelijk is trainer-zijn het leukste wat je naast zelf spelen kunt doen. Nu focus ik me op het worden van een complete coach. Ik streef topniveau na, wil als trainer de top halen. Als het niet lukt als speler dan maar als trainer. Ik heb in de jeugdopleiding veel goede trainers gehad. Onder meer Dennis de Haan, Patrick Ladru, Frank de Boer, Arnold Mühren, Orlando Trustfull en Saïd Ouaali. Van alle trainers neem je wel iets mee.Van al die ervaringen heb ik nu profijt in mijn trainersloopbaan. Ik kijk echt met heel veel plezier terug op mijn jaren in de jeugdopleiding. Afgelopen seizoen speelden we met O13-2 in twee competities. In de eerste seizoenshelft waren we kampioen in de eerste divisie laag. We promoveerden daarmee naar de eerste divisie hoog. Toen we na de winterstop vijf wedstrijden onderweg waren, was daar de corona crisis. Jammer dat het seizoen zo eindigde. We waren goed bezig. Ik wil de komende jaren doorgroeien en de middenbouw doorlopen. Uiteindelijk heb ik de ambitie om over vijf, zes jaar een eerste elftal te trainen in de Eredivisie of de Jupiler League. Ultieme doel is ooit hoofdtrainer worden van Ajax 1. Ik weet wat wordt gevraagd op topniveau. Die ervaringen uit de jeugdopleiding neem ik mooi mee. Ik ben een echte Ajacied en vind het dus heel fijn dat ik bij Ajax mag werken. Ajax is een tweede thuis.' Ronald Jonges 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 9