Stan Bijl wacht nieuwe uitdaging Ajax jeugd X'XI Dat er op een gegeven ogenblik door de jeugd van Ajax weer getraind werd, was al grote winst. Het werk op het trainingsveld had nog geen vervolg in het spelen van wedstrijden, maar plezier was er wel! Stan Bijl doorliep in een vorig voetballeven als talentvolle doelman (bijna) de hele jeugdopleiding van Ajax. Onlangs voltooide de 25-jarige Amsterdammer zijn derde jaar als jeugdtrainer op de Toekomst. De relatief jonge trainer van Ajax O13-2 weet wat hij wil. Een monoloog. 'Ik heb er altijd van gedroomd om profvoetballer te worden. Dat leek mij het mooiste beroep denkbaar. Ik heb tien jaar in de jeugdopleiding gespeeld, vanaf de Onder 9 tot en met de Onder 19. Maar uiteindelijk was ik niet groot genoeg. Die eerste jaren was mijn lengte geen pro bleem, was ik de grootste van mijn team. Maar vanaf mijn dertiende, veertiende stopte ik met groeien. In de bovenbouw werd duidelijk hoe lastig het zou worden om door te groeien naar Ajax 1. Al hoorde ik ook altijd dat ik met mijn meevoetballende kwaliteiten de ideale Ajax-keeper was. Alleen die lengte. Na de jeugdopleiding van Ajax ben ik twee jaar bij NEC geweest. Als tweede en derde keeper. Maar de kans was klein om op dat niveau door te breken als doelman. Ik had ook geen zin om daar te blijven hangen voor een reiskostenvergoeding. In die periode ben ik me gaan focussen op het trainerschap. Drie jaar terug kreeg ik de kans om als trainer bij Ajax te komen. Ik was afge lopen seizoen hoofdtrainer van Ajax OI3-2. Daarnaast heb ik ook mijn eigen keepersschool. Ik ben zeven dagen in de week met voetbal bezig. Nu ben ik in totaal zeven jaar actief als trainer. Ik train ook het eerste van SV De Meer. Ik heb mijn contract onlangs met twee jaar verlengd als trainer van OI3-2. Daar spreekt vertrouwen uit vanuit de club. Ik heb het trainerschap tot nu toe altijd gecombineerd: het trainen van keepers maar ook een compleet team. Komend seizoen ga ik fulltime een team trainen. Dat is ook prettig, het geeft ook rust.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 8