Oog voor de medemens Stilstaan, doorgroeien en weer doorgaan aaaa Ajax Jeugd Het fenomeen 'aangepast trainen' werd door de Ajax-jeugd op de Toekomst hevig in praktijk gebracht. Soms gaf dat een wat surrealistische aanblik, maar eenmaal aan de gang was het toch echt voetballen dat de klok sloeg. De spelers van Ajax O9 kregen naast het Toekomst skillspro- gramma ook een weekchallenge. De weekchallenge van de O9 bestond uit verschillende onder delen. Een voorbeeld van een onderdeel was om tijdens deze periode op 1,5 meter afstand iets goeds te doen voor een ander. Vanuit de spelersgroep kwamen allerlei initiatieven. Zo was er een speler die naar het Rotter damse kinderziekenhuis was gegaan (in Ajax-tenue) om bloe men te geven aan het personeel voor hun inzet tijdens deze peri ode. Maar ook gingen kinderen eten uitdelen aan mensen die in deze periode eenzaam waren, of werden optredens verzorgd waarbij de kinderen trucjes lieten zien. Als staf probeerden wij contact te onderhouden met de ouders en spelers door Zoom-meetings te houden met de hele groep. Verder hebben wij als staf van Ajax O9 een persoonlijke kaart naar ieder gezin gestuurd. Rik Verhage Zo sta je bijna 5x 3 uur in de week met elkaar op het veld te trainen of in een wedstrijd, en zo zit je thuis. Het coronavirus slaat toe, en hoe zijn wij als Ajax O10 hiermee omgegaan? Natuurlijk kregen de boys hun Ajax-huiswerk op en werden filmpjes ingezonden om te kun nen coachen op verbeterpunten. De eerste week was de trainer druk met de boys, de week erna stuurde de leider een bericht naar de ouders hoe het met hen ging: kunnen ze schoolwerk en huiswerk van Ajax combineren? Mijn aandacht ging natuurlijk uit naar het schoolwerk. Een vol gende keer was het de fysio die een mooie kaart samenstelde om de boys een hart onder de riem te steken. Tijdens de corona- weken kregen we uitdagingen van o.a. FC Utrecht en Vitesse O10, en die hebben we gedaan. Leuk is dan te zien hoe ze met gemak deze challenge oppakken. Als staf zijn we op de achter grond begonnen om een 'Wie ben ik?' spel op te zetten zodat we die via een Zoom-meeting konden houden. Drie 'Mystery Guests' waren gevraagd om mee te doen. Dat het lastig was om de identiteit te achterhalen, bleek uit het feit dat de boys bijna anderhalfuur nodig hadden om trainer Joost, trainer Maarten, stagetrainer Sam te raden. Bevrij dend was het te lezen dat de boys elkaar weer mochten tref fen tijdens de training, en mijn god wat zijn ze in coronatijd gegroeid. Onno Romeijn, teammanager Ajax OIO

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 7