Wijzigingen bij Ajax Vrouwen Ajax Vrouwen Vijf nieuwelingen op een rij; naast international Stefanie van der Gragt kwamen ook (v.l.n.r.) Chasity Grant, Quinty Sabajo, Nikita Tromp, Claire Dinkla en Iris Stiekema het team van Ajax Vrouwen versterken. 2 juni 2018: Bekerfinale Ajax Vrouwen - PSV Vrouwen Claire Dinkla (17) en Iris Stie kema (18) worden komend sei zoen toegevoegd aan de selectie van Ajax Vrouwen. Beide speel sters kwamen tot nu toe in actie voor het Ajax Talententeam. Keepster Dinkla maakte deze winter haar debuut voor Ajax Vrouwen. Ze speelde in de Eredi visie Cup-wedstrijd bij ADO Den Haag op 28 februari 2020 en Trainersstaf De verwachting is dat Danny Schenkel zijn contract zal ver lengen, en ook zijn staf zal gro tendeels intact blijven. Nieuwe speelsters Stefanie van der Gragt keert na twee jaar bij FC Barcelona terug bij Ajax Vrouwen. In het eerste seizoen bij Ajax pakte ze de dubbel (landskampioen schap en beker). 'Ik ben erg blij weer voor Ajax te gaan voetballen. Na twee mooie jaren bij Barcelona vond ik het tijd om naar een mooie club als Ajax terug te keren', ver telde Stefanie bij haar presen tatie als Ajacied. Ajax Vrouwen ver sterkte zich verder met Chasity Grant (19) en Quinty Sabajo (20). Beide jeugdinternationals tekenen voor een seizoen. Grant komt over van ADO Den Haag, Sabajo verruilt sc Heerenveen voor Ajax. Grant speelde in Den Haag in de aanval en werd het afgelopen seizoen gedeeld club topscorer bij ADO Den Haag in de Eredivisie met vier treffers. Nikita Tromp (18) keert komend seizoen terug bij de Ajax Vrou wen. De aanvaller tekent een contract voor drie jaar. Tromp speelde eerder een seizoen voor Ajax. De jeugdinternational was in de voetbaljaargang 2018-2019 actief in het Talententeam. overeenkomst voor twee jaar. Vanity Lewerissa en Lize Kop voegen in elk geval nog een jaar toe aan hun verblijf in Amsterdam. Lewerissa kwam in mei 2018 over van PSV Vrouwen. Inmiddels speelde ze al 49 duels voor de Ajax Vrouwen en scoorde in totaal 20 doelpunten. Keepster Kop kwam in 2017 definitief over van het CTO-team Amster dam, een voetbalteam voor grote talenten. Zij stond tot nu toe 59 duels onder de lat bij Ajax Vrouwen. Munsterman stapte in 2018 over van Everton naar Ajax. Daarvoor speelde ze lange tijd bij FC Twente en nu heeft ze ook alweer 39 duels in het Ajax-shirt achter haar naam. Zeeman is in dit rijtje verlengin gen de routinier. De Noord Hollandse stond 147 Ajax-duels opgesteld en wist 22 doelpunten te maken. Zeeman maakte in 2013 de overstap van Telstar naar Ajax Vrouwen en groeide uit tot vaste waarde. Vertrek Ellen Jansen, Kirsten van de Westeringh, lina Salmi, Stefanie Bukovec en Lucie Akkerman hebben Ajax Vrouwen verlaten. Tamara Schellekens tekende naast haar overgang ook haar eerste profcontract bij de Ajax Vrouwen. Stiekema wacht nog op haar debuut en eerste contract bij Ajax Vrouwen maar hoort nu wel officieel bij de selectie. De Drentse middenvel der speelde voor haar komst naar Amsterdam voor vv Emmen, Meppen en vv Bargeres. Verlengingen Vier speelsters hebben hun contract verlengd. Marthe Mun sterman en Kelly Zeeman zetten hun handtekening onder een 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 6