Van der Gaag en Vos aan het roer bij Jong Ajax Altijd Ajacied Jong Ajax Jong Ajax werd ook wreed gestuit in zijn ambities om van het seizoen nog iets meer te maken dan de (alleszins mooie) vierde plek die het bezette bij de stopzetting van de competitie.Vanaf nu is het vizier gericht op de jaargang 2020-2021 met dan naast coach Van der Gaag ook Dave Vos in de technische staf. Voor Jong Ajax is de voorberei ding op het nieuwe seizoen voorzichtig weer begonnen. Hoofdtrainer Mitchell van der Gaag heeft zijn contract tot en met 2023 verlengd, het eerdere contract liep tot 2021. Van der Gaag is sinds 2019 de trainer en onder zijn leiding sloot Jong Ajax het voortijdig gestopte seizoen 2019/2020 af op de vierde plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Mooi feitje: Jong Ajax was de meest scorende ploeg in de competitie. Van der Gaag: 'Ik ben blij met mijn nieuwe contract en het ver trouwen dat Ajax daarmee in mij uitspreekt. Helaas heb ik mijn eerste seizoen bij Ajax vanwege het coronavirus niet af kunnen maken. Toch heb ik in de ontwik keling van de spelers en de resul taten die we boekten veel posi tieve aanknopingspunten gezien voor het komend seizoen. Ik kijk ernaar uit om de draad weer op te pakken met het team en zoveel mogelijk spelers verder klaar te stomen voor het eerste.' Van der Gaag zal in het nieuwe seizoen worden geassisteerd door Dave Vos, tot vorig seizoen tweeënhalf jaar coach van Ajax OI7. Vos is al sinds 2011 actief in de jeugdopleiding van Ajax, eerst in de middenbouw en vanaf 2017 als trainer van OI7. Dave Vos vervangt als assistent Winston Bogarde die doorschuift naar het eerste elftal waar hij assistent van Erik ten Hag wordt. Yuri van Eijden Naam: John O'Brien Geboren: 29 augustus 1977, Los Angeles Debuut Ajax I: Ajax - Dukla Banska Bystrica 6-1 (16-09-1999) Laatste wedstrijd Ajax I: Willem II - Ajax 1-3 (7-11-2004) Totaal wedstrijden/doelpunten: 84/3 Jouw eerste jaar bij Ajax was gelijk een memorabel seizoen. 'Ajax is nu veel in het nieuws omdat de club 25 jaar geleden de Champions League won. 1994-1995 was mijn eerste seizoen in Nederland. De beelden uit '94-'95 roepen veel herinneringen op. Ik begon toen als 17-jarige jongen in de A2 van trainer Dirk de Groot. Ajax werd in 1995 kampioen en won de CL. Maar ik wist natuurlijk nog niet hoe speciaal dat allemaal was. Ik dacht nog: misschien gebeurt dit wel elk jaar. In mijn eerste twee jaren in de jeugd opleiding was het vooral wennen geblazen. Alles was nieuw. Pas in het tweede elftal begon ik me op mijn plek te voelen. Ook op het veld. Ajax 2 was de scheiding tussen jeugd en volwassenheid. Al voelde het ook als eerste elftalspeler best vreemd om op de Open Dag duizenden handtekeningen te geven aan fans.' Hoe volg je Ajax? 'Sportzender ESPN laat, hier in de Verenigde Staten, veel Ajax- wedstrijden zien.Vooral in de Champions League-campagne 2018 - 2019 heb ik veel mooie duels gezien. Ik ging een periode elk jaar terug naar Nederland. Het plan was om in de lente weer naar Amsterdam te komen. Nederland zou een interland spelen tegen USA. Dan had ik ook een wedstrijd van Ajax mee willen pakken. Ik heb nog altijd een heel goed gevoel bij Ajax en waar de club voor staat. Alle ervaringen die ik bij Ajax heb opgedaan neem ik mijn verdere leven mee.' Hoe ziet jouw leven er nu uit? 'Ik ben net, vlak voordat alles door corona tot stilstand kwam, naar Colorado verhuisd. Ik ben dokter in de psychologie. Het plan is om hier te werken aan de mental health van mensen. Zowel de mentale gezondheid van sporters als ook niet-sporters. Ik heb ook een plek in de US Soccer Athletes' Council. Als één van de twintig oud-sporters denk ik mee over vraagstukken bij de Ameri kaanse voetbalbond. Het lijkt me heel cool om ooit in een team omgeving te werken met spelers en coaches. Misschien ooit wel in Nederland.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 5