Verbondenheid op afstand: Bestuursraad Tot de 'coronamaatregelen' die de wereld danig op zijn kop zetten, hoorde het definitief stopzetten van de competitie. De KNVB bepaalde dat er geen kam pioen wordt aangewezen en dat Ajax als nummer één in de rangschikking de als eerste geplaatste Nederlandse club voor het Champions League-toernooi is. AJAX CLUBNIEUWS 17e Jaargang nummer 4, juli 2020 Inleiding Amper een bal getrapt, geen wedstrijd gespeeld, hier en daar een training, een leeg Ajax-restaurant... Er is aan voetbalemoties weinig nieuws aan de orde, of het moeten de bewegingen op de transfer markt zijn, maar dat betekent niet dat wij bij de pakken neerzitten. In handen heeft u opnieuw een editie van het Ajax Clubnieuws, ons clubor gaan dat voorbij de honderd jaar is gesprongen. De inhoud laat zien dat Ajax ondanks de gedwongen luwte toch stroomt van bedrijvigheid en initiatief en dat op elk niveau het clubleven inventief van impulsen wordt voorzien. Gloort er licht aan de horizon? We mogen hopen, zonder er te stellig op te rekenen. Maar ons Ajax vanuit de sterke club geest blijft wakker en dapper overeind! David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Chris van Eck, Frank Eijken, Dick Goossens, Monique Janse, Jacques Kattenburg, Thomas Niehe, Menno Pot, Onno Romeijn, Henk Schulz, Rob Stol, André Stuijf, Rik Verhage, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: AFC Ajax, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Dat wegvallen van fysiek contact gold vanzelf sprekend ook voor de bestuursraad.Al snel bedienden we ons van digitale platforms als Zoom en Microsoft Teams. Beiden maken het mogelijk om op afstand digitaal met z'n allen te vergaderen. Het belangrijkste onderwerp in de eerste vergadering was hoe maken en onderhouden we con tact met alle leden. Dat heeft geresulteerd in een aantal acties. De kick-off was een video van onze voorzitter via ons nieuwe Ajax Vereniging YouTube-kanaal. Dit was tevens een eerste initia tief van de bestuursraad die meer en meer gebruik gaat maken van nieuwe media om te communiceren. Vervolgens is gestart met meer dere initiatieven tegelijkertijd. In een wekelijkse frequentie hebben we via mail de Ajax Vereniging(s) Update uitgebracht. De content bestaat uit een mix van actuele en minder actuele onderwerpen. We zijn voortdurend doende om vormgeving en inhoud zodanig bij te schaven zodat het een lezens- waardige informatieverstrekker gaat zijn. Tegelijkertijd werden twee bel- teams samengesteld. Het ene team onderhoudt contact met alle leden van Lucky Ajax en het andere team heeft frequent con tact met leden die 70 jaar en ouder zijn. De reacties die we terugkrijgen, zijn unaniem lovend. Door de Vereniging(s) Update ontstond nog weer een nieuw initiatief. Dit betrof het wekelijks versturen van een mail met een kijkerstip. In ons Erfgoedarchief hebben we een schat aan unieke documentaires op de plank liggen en hoe leuk is het dat we, gegeven de situatie, deze nu kunnen delen. Buiten de generieke communi catie zijn er talloze WhatsApp- groepen die al bestonden of voor Nadat we half maart plots klaps verplicht in een intelli gente quarantaine werden geplaatst, voelde dat vreemd en unheimisch. Ineens waren we beperkt in onze bewe gingsvrijheid en nagenoeg de hele maatschappij ging op slot. Zo ook het voetbal. Ineens, van het ene op het andere moment, niet meer trainen, voetballen, naar het stadion of napraten over wedstrijden. Weg was het fysieke contact met leden, spelers, vrijwilligers, profes sionals en andere voetbal- vrienden.Wat een gekke gewaarwording! Om toch contact te onderhou den met dierbaren, vrienden en bekenden, moesten we ons andere vormen van communica tie toe-eigenen. Dat kan op vele manieren. Naast simpel bellen via een vaste lijn of mobiel, kunnen we tegenwoor dig ook vis a vis con tact maken via onder andere FaceTime, WhatsApp, Messenger of Skype. Lang leve de digitale revolutie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 2