Volop beweging zonder bal Verenigingsnieuws IN MEMORIAM WILLY SCHMIDT Heerlijk voetballen! De eerste die dat vrijuit zonder restricties konden doen, waren de spelers van Ajax Onder 11. Redactielid Jan Buskermolen was er present en leverde de veelzeggende foto's. Zaterdag I selectie is door de Bestuursraad een koerswijziging ingezet. We willen de komende jaren meer en meer terugvallen op spelers met een Ajax-verleden en minder gelukzoekers aantrek ken die Ajax als springplank gebruiken voor hun eigen toe komstige voetbalcarrière. Indien vanaf nu bijvoorbeeld twee spe lers geschikt worden bevonden voor een bepaalde positie en één van de twee heeft een Ajax-verle- den, dan gaat onze voorkeur uit naar het terughalen van deze oud-Ajax-speler. Ook al heeft die andere speler mogelijk meer kwaliteit. Met deze koerswijziging willen we Ajax Zaterdag 1 nadrukkelij ker een Ajax-signatuur geven en gaan ervan uit dat deze spelers voor langere tijd of voor altijd bij ons blijven voetballen. Zodat op termijn een eind komt aan de duiventil die het was. Bijkomend voordeel kan zijn dat die band met de vereniging hechter wordt en mede daardoor het vereni gingsleven een impuls krijgt. Ook bij het vervullen van posities binnen de verenging kijken we nadrukkelijk naar talenten uit eigen kring die we kansen willen bieden. Zelf noem ik dat de bal in de ploeg houden. Het mooie is dat we die koerswijziging ook direct in de praktijk kunnen brengen nu we voor Ajax Zater dag 2 een nieuwe trainer moeten aanstellen. Jan Buskermolen Ze zeggen wel eens dat je alles een keer moet meemaken. Kan ik me helemaal in vinden, maar, heel eerlijk, een pandemie zoals deze had voor mij niet gehoeven. Wat een toestand! Het ergste is dat we er voorlopig nog niet vanaf zijn. Langzamerhand worden allerlei versoepelingen doorgevoerd. Maar terug naar normaal is nog ver weg. Toch zijn we al blij dat er weer de nodige bewegingsruimte is. Als we dat vertalen naar het voetbal, betekent dit dat we terug zijn op het trainingsveld. Dit geldt voor zowel onze jeugd als amateurs. Met dat verschil dat de jeugd inmiddels ook weer partijtjes mag spelen. Hopelijk krijgen de amateurs snel de gele genheid om lekker ouderwets een partijvorm te spelen. In de voorbije jaren zijn veel pro cessen gestroomlijnd, daar waar het gaat om de samenstellingen van technische- en medische staf tot en met de selectie van alle amateurteams. In feite waren we al, min of meer, rond voordat de pandemie uitbrak. Maar, zoals wel vaker, kun je het nog zo goed uitdenken en komt er op het laatste moment toch een kink in de kabel. Het betrof Yuri Rose, hoofdtrainer Ajax Zaterdag 1, die werd gevraagd fulltime trai ner te worden van Ajax O17. Een prachtige kans voor hem waar we als Bestuursraad graag aan meewerken. En dus was er werk aan de winkel. Al snel waren we het intern erover eens dat Detlef le Grand, al vijf jaar trainer van Ajax Zaterdag 2, geknipt was voor het overnemen van de taken van Yuri Rose. Binnen een week waren we eruit. We wensen Detlef le Grand veel succes in zijn nieuwe functie en gaan ervan uit dat hij de lijn die Yuri Rose heeft ingezet, door trekt. Daar waar het gaat over de samenstelling van de Ajax Op 15 mei jongstleden overleed in zijn woonplaats Almere op 93-jarige leeftijd oud-Ajax-speler Willy Schmidt. De op 29 oktober 1926 in Alkmaar geboren Schmidt kwam in 1956 vanuit EVV Eindhoven de Ajax-gelederen versterken en als linksbuiten (gewapend met de befaamde schaarbeweging) speelde hij in totaal 82 wedstrijden waarin hij 25 keer scoorde. In 1957 vierde hij met Ajax het landskampioenschap, eerder veroverde hij de titel al eens met EVV Eindhoven. Willy Schmidt was zowel in het dagelijks leven als op het veld een even elegante als markante verschijning die tot op ver gevorderde leeftijd een regelmatig bezoeker van de thuiswedstrijden van Ajax bleef. Acronis nieuwe naam op shirt Ajax-jeugd en amateurs Ajax en Acronis hebben een samen werkingsovereenkomst getekend met een looptijd van ten minste drie jaar. Het techbedrijf is vanaf komend seizoen zichtbaar op het shirt van de Ajax-jeugd en amateurs. Acronis gaat Ajax ondersteunen met innovatieve oplossingen om de diverse data die de club verzamelt te optimaliseren. Daardoor kunnen teams hun performance verbeteren, zowel op als naast het veld. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 15