Ajax 2 Ajax 1 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal 14 De jonge Ajax-voetballers Amourichio Axel van Dongen, Julian Rijkhoff en Finn Mulder ontmoetten in de serie De Toekomst respectievelijk Marc Overmars, Klaas-Jan Huntelaar en Edwin van der Sar met wie zij de (vroegere) posities in het veld gemeen hebben. Op 19 mei heeft de selectie van de Zaterdag 1 in aangepaste vorm in kleine groepen de training hervat. Toen nog onder leiding van hoofdtrainer Yuri Rose. Yuri heeft een andere stap intern bij Ajax gemaakt en wordt de nieuwe trainer van O17. Zijn opvolger is Detlef le Grand, vorig seizoen trainer van Ajax Zaterdag 2. Hij zal worden geassisteerd door Dion Glumac, ook afkomstig van het tweede. Verder blijft de staf ongewijzigd. Zoals elk jaar vertrekken er, om verschillende redenen, een handvol spelers. Het meest opvallende vertrek is wel dat van Koen Blom- mesteijn. Koen was dit seizoen succesvol begonnen in de Zaterdag 2, maakte snel naam en dat resulteerde tenslotte in een contract bij FC Volendam. Hiermee wordt eens temeer onderstreept dat de zaterdagtak een geweldige springplank kan zijn. Voor het seizoen 2020-2021 heeft teammanager Jan Fleijsman de vol gende spelers vastgelegd: Prijor (verdediger) O.N.S. Sneek, Ottenhof (verdediger) OFC, ex-Ajax, Yilmaz (aanvaller) AFC '34, Smal (aanvaller) AFC '34, Middelwijk (verdediger) DOVO, ex-Ajax. Vanuit de Ajax Zaterdag 2 komen over: Janzen (verdediger), Dames (verdediger) en Moussa (aanvaller). Zaterdag D komt in het nieuwe seizoen uit in de Derde divisie die uit achttien verenigingen zal bestaan. De nieuwe clubs zijn Sportlust 46, Staphorst en ACV Assen. Dick Goossens Ajax Zaterdag 2 is weer begon nen aan de voorbereiding voor het komende seizoen. De insteek is om spelers op te leiden voor een stap naar de Zaterdag 1. Dit is ook nu weer gelukt. Drie spelers stromen door naar de Zaterdag D en één speler zelfs naar een BVO. Ook trainer Detlef le Grand en zijn assistent Dion Glumac maken de stap naar de Zaterdag 1. Wie de nieuwe trainer van de Zaterdag 2 gaat worden is bij het schrijven van dit artikel nog niet bekend. In totaal verlaten zes spelers Ajax om elders hun geluk te beproe ven. Het is de technische staf gelukt om weer een nieuwe selectie te formeren met tien nieuwe spelers en acht spelers van het huidige team. Andre Stuijf Voor het komend seizoen komen er enige versterkingen, te weten: Steve Promes, Maxim Stefels en Kenneth Misa Danso. Welkom heren en veel succes. Door diverse omstandigheden verlaten Jermij van Eijsden en Matthew Renfurm de club. Dank voor de getoonde inzet en veel succes elders. Ook de staf van Zaterdag 3 kent wijzigingen. Timo Kuijer, de fysio therapeut, mag nog een seizoen bij het derde blijven maar in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd staan grens rechter Jan van Oevelen en elftal leiders Dolf van Zoest en Frans Grootenboer hun plaats af aan de jeugd. Patrick Gerlof wordt de nieuwe elftalleider van de Zater dag 3. Afgelopen seizoen was Patrick al in opleiding. Wij wensen hem alle succes toe. Dolf van Zoest Na een acuut einde van de compe titie in maart door het uitbreken van het coronavirus zijn wij eind mei weer begonnen, na toestem ming van het RIVM, met trainen op de Toekomst. Deze trainingen staan vooral in het teken van het samenzijn, lol en plezier. Alles afge stemd binnen de geldende regels. We verwelkomen David Zegers, nieuw in de selectie. David is afkomstig uit Zaterdag 3 en trainde de afgelopen maanden al met ons mee. In de begeleiding zijn geen wijzigin gen. In de zomer zullen wij, daar waar mogelijk, doortrainen om hopelijk in september weer te kunnen starten met het spelen van wedstrijden met als doel uit eindelijk, naast vooral veel plezier, het kampioenschap weer binnen te kunnen halen. Henk Schulz Vrijdag 29 mei mochten we voor het eerst na twaalf weken trainen. De opkomst van 24 spelers en twee trainers was geweldig. Wij rouleren met Zaterdag 4 om en om op de maandag- en vrijdag avond, dat is in onderling overleg prima geregeld. Hoewel de Toe komst gesloten is, kunnen we elkaar toch weer even zien en spreken. Voor aankomend seizoen zijn er geen wijzigingen in de selectie. Wel is Jan van Eijden gestopt als teammanager van Zaterdag 5. Sinds de toetreding in 2015 in de ONEC competitie is Jan mede teammanager geweest. Namens de trainers en selectie wil ik je bedanken voor al die mooie jaren dat wij met veel plezier hebben samengewerkt. Chris van Eck

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 14