'We willen een luisterend oor zijn' Ajax Foundation 13 In het kader van maatschappelijke verantwoordelijkheid bezochten drie Ajacieden, Donny van de Beek, Joël Veltman en Perr Schuurs op vrijdag 1 mei de Amsterdamse voedselbank waar de aanwezige kinderen werden blij gemaakt met Ajax-ballen. Het coronavirus heeft de wereld nog steeds in zijn greep. Sport werd de afgelopen maanden naar de achtergrond gedrongen. Ook in Nederland, waar de Eredivisie al sinds maart stilligt en pas medio september weer start. Dat is een hard gelag voor Ajax en alle fans die onze club een warm hart toedragen. Ook voor de Ajax Foundation zijn de werk zaamheden vanwege alle proto collen anders dan normaal. De projecten Life Skills Clinics en de Fair Play Workshop konden vanaf de sluiting van de scholen geen doorgang meer vinden. En ook de doelpuntenactie met de Ajax-jeugd moest vroegtijdig worden stopgezet. Maar stil zit de organisatie zeker niet. Meteen toen de beperkende maatregelen ingingen, is binnen Ajax een maatschappelijke werk groep samengesteld van collega's van de afdelingen marketing, HR en events. Zo kon er (nog) snel ler worden geschakeld en zijn verschillende maatschappelijke projecten in no-time opgestart voor medewerkers in de zorg, Ajax-medewerkers, beweegpro- gramma's voor supporters en telefooncontact met ouderen. Ook heeft de club op uiteenlo pende manieren ondersteuning geboden aan het Emma Kinder ziekenhuis, de Voedselbank en het Corona Research Fonds. Het in contact blijven met de supporters en de leden is een van de projecten waarbij ook de Ajax Foundation nauw betrokken is. Er werd in samenwerking met de vereniging een actie opgezet waarbij seizoenkaarthouders, leden en oud-spelers van 70 jaar en ouder - een groep die het lastig had vanwege de quaran taine - tijdens de crisis een bel letje kregen. Ook Edwin van der Sar besloot - net als een groep collega's uit allerlei geledingen van de club - de telefoon te pakken. Iets dat door de seizoenkaarthouders van boven de 70 jaar enorm wordt gewaardeerd. 'Mensen vinden het leuk om door iemand van Ajax gebeld te worden. Het kan ze steun bieden, maar ook een uitlaatklep zijn. Lekker over Ajax praten. Wat we vooral wil len is een luisterend oor zijn voor deze mensen', aldus Van der Sar. Net als de voormalig doelman leverden ook Klaas-Jan Huntelaar en Kelly Zeeman hun bijdragen. Tijdens de telefoon gesprekken merkte Van der Sar dat deze groep (soms geïso leerde) seizoenkaarthouders het momenteel niet altijd gemakkelijk heeft. De thuiswedstrijden van Ajax waren voor velen altijd iets om naar uit te kijken. 'Ik sprak bijvoorbeeld een man uit Beverwijk, hij ging altijd met zijn zoon naar Ajax', herinnert Van der Sar zich. 'Dat was echt een vader-zoonuitje voor die twee. Zijn zoon is uit huis en de bezoeken aan Ajax waren voor hen altijd speciale momenten. Nu spreken ze elkaar alleen nog digitaal: via WhatsApp-bellen of FaceTime. Logischerwijs wordt het sociale face-to-face-contact enorm gemist.' Ontspanning De telefonische contacten met de oudere seizoenkaarthouders brachten Van der Sar naar eigen zeggen zowel voldoening als ont spanning. 'Voor mij is het een rustmomentje tussen veel serieuze meetings en calls door. Zeker in deze lastige situatie die is ontstaan door het coronavirus, zijn er heel veel overleg- en con tactmomenten. Onderling als directie, tussen afdelingen, maar ook met onze partners bijvoor beeld. Dan loop ik even naar buiten, doe ik mijn oortjes in, pak ik een glas water en ga ik lekker met onze supporters praten. Het doet me goed dat een grote groep Ajax-werknemers zich heeft aangemeld om mee te wer ken aan dit initiatief.' Monique Janse

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 13