Een andere Toekomst 2È86H Titelverdriet Langs de Zijlijn DD Diverse jeugdspelers beleefden een hoogtepunt met het verkrijgen van hun eerste (jeugd)contract. Van links naar rechts zien we Charlie Setford, Julius Dirksen, Olivier Aertssen en Eskild Munk Dall. Gesprek met Melle Sitters, manager van de Toekomst Hoe gaat het op de Toekomst door alle nieuwe coronamaatregelen Melle: 'De levendigheid die ons sportpark zo karakteriseert, is al even niet meer. Medio maart waren we genoodzaakt om alles "uit" te zetten, waarna de Toe komst een tijd lang spookachtig aandeed. Ajax nam de maatrege len van het RIVM vanaf het eer ste moment zeer serieus. Inmiddels is de Toekomst gefa seerd operationeel, onze betaald voetbaltak is enige tijd bezig en recentelijk zijn de jeugd en de amateurteams weer begonnen. De Toekomst is dus minder levendig dan normaal, maar het voelt goed om weer actie te zien en te horen.' Wat is er veranderd? Melle: 'Van een normaal dagpro gramma van de opleiding tot en met het eerste elftal is nu geen sprake. De spelers gaan direct na de training naar huis en alle overige communicatie verloopt via de online kanalen. Verder is de Toekomst nog steeds gesloten voor derden. Gelukkig wordt er dus inmiddels wel weer getraind en gelachen, dat maakt een hoop goed.' Wat is je verwachting voor de komende maanden? Melle: 'We anticiperen op moge lijke versoepelingen, maar het blijft telkens afwachten. Iedereen staat te trappelen maar voorzich tigheid blijft geboden. Elke week hebben we een bespreking met een corona-kernteam waar binnen we de vervolgstappen bespreken. Het gaat heel gedo seerd. Intussen focussen we ons op de voorbereiding van het vol gende seizoen.' 'Ik zie op korte termijn niet veel veranderen in het huidige beleid, bijvoorbeeld als het gaat om het openstellen van ons sportpark. Helaas maar waar. De focus zal voorlopig bij onze spelers en speelsters liggen. Wij zijn blij met versoepeling van de maatregelen, dat is goed voor het voetbal en zeker voor onze vereniging. Wan neer we de poort weer openen voor al onze trouwe bezoekers is nog onduidelijk, maar we hou den eenieder hier uiteraard van op de hoogte. Hopelijk tot snel weer op de club!' Tamara Schellekens Wat me verbaast in 'coronagesprekken' met andere voetballief hebbers: men gaat ervan uit dat wij Ajacieden in onze nopjes zijn met het feit dat het seizoen niet is uitgespeeld. Ze rekenen Ajax tot de clubs die profiteren van de toestand. Nou, mooi niet. Ik baal er als een stekker van. Ja, Ajax staat boven aan de Nederlandse UEFA-plaatsingslijst en zal, zoals het er nu uitziet, rechtstreeks naar de groepsfase van de Champions League gaan. Dat is belangrijk. En lucratief. Maar er is ook nog zoiets als sportieve eer. AZ baalt omdat het geen gooi naar de landstitel heeft kunnen doen. Dat begrijp ik, want ze waren kansrijk. Maar Ajax ook. Wij stonden vanaf de eer ste speeldag bovenaan, stonden daar na de vier topduels tegen PSV en AZ nog steeds. Toch zijn we koploper en nummer één, maar géén landskampioen. Behalve iets om opgelucht over te zijn (Champions League!) heeft Ajax ook iets om van te balen. Zo voel ik dat ook. Voor de goede orde: ik zeg niet dat Ajax de landstitel toegewezen had moeten krijgen. Ik ben het niet per se met onze aanvoerder Dusan Tadic eens dat dat rechtvaardig zou zijn geweest. Ik zeg alleen dat ik als Ajacied baal dat we de race niet mochten vol tooien. Ook al omdat ik Hakim Ziyech en een paar andere 'ver trekkers' graag nog zo vaak mogelijk had zien spelen - en ze graag hun afscheidsapplaus had willen geven. Toch bewijzen de boze reacties op Tadic dat Ajax het niet snel goed doet. Een Ajax-supporter die met enig dedain opmerkt dat de KNVB Beker een onbeduidend troostprijsje is, kan (terecht) op verontwaardiging rekenen. Zo arrogant! Maar als de aanvoer der van Ajax laat blijken dat hij het kampioenschap van Nederland als hoofdprijs an sich belangrijk vindt, en niet alleen de Europese plaatsing die erbij hoort, dan is het weer niet goed: dan moet hij niet zeuren over dat schaaltje, want Ajax mag toch de Champions League in? Het hele debat erover is inmiddels een achterhoedegevecht geworden. Het is wat het is. Ajax is géén landskampioen 2020. Volgend seizoen dan maar, want mijn enthousiasme en optimisme over de koers van het nieuwe Ajax komt de coronacrisis wel door, wie er deze zomer ook vertrekken. Menno Pot

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 11