Corona? Het voetballeven gaat door Ajax Jeugd IE Ajax Onder 19 gaat door de veranderde competitie-opzet volgend seizoen door als Ajax Onder 18. Ook dat elftal zal onder leiding van coach John Heitinga in de competitie en hopelijk ook de UEFA Youth League aan de slag gaan. de camera. Een mooie uitdaging voor de spelers! In alles was de situatie rondom de coronamaatregelen voor iedereen nieuw en dus waren er ook spelers die moeite hadden met de uitdagingen. Vooral wor stelden ze om structuur te vin den in deze nieuwe realiteit. Wan neer voer je de opdrachten uit? Hoeveel filmpjes stuur je in? Wanneer maak ik mijn huiswerk? De verraderlijke lokroep van de PlayStation bleek soms moeilijk te weerstaan. Wij als staf van trainers, leider én de fysio, hebben gedurende de coronaperiode het contact met de spelers zo goed mogelijk onderhouden. Geregeld belden wij ieder een groepje spelers om te polsen hoe het met ze ging. Welke invloed had het thuis zit ten - in combinatie met huiswerk voor school, het thuisleren, de opdrachten voor Ajax - op hun gemoedstoestand? Konden wij ze helpen? Het leverde mooie gesprekken op, én het hielp! We zagen duide lijk verbetering naarmate de weken vorderden. Spelers raak ten betrokken, werden als van ouds eigenaar van hun eigen ont wikkeling en deden hun best op school én voor het onderlinge puntenklassement. Al met al kunnen we dus spreken van een mooi resultaat van een verder vervelende en voetballoze periode. Want ook hierin bleken de spelers échte Ajacieden: ze bleven aanvallend denken, ook in onbekende situaties! Thomas Niehe In de coronaperiode was het voor iedere voetballer en liefhebber even wennen, wat moeten we zonder het hei lige gras onder de voeten? Er lag een uitdagende taak voor de Ajax O14-staf om de leegte die het speelverbod achterliet op te vullen, op een zo uitdagend en leuk mogelijke manier. Al snel na de 'lockdown' regende het online zogehe ten 'challenges', uitdagingen waar spelers hun techniek, creativiteit en balgevoel mee konden onderhouden of zelfs verbeteren.Vele creatieve uitdagingen kwamen er op sociale media voorbij. Zo ook in de Ajax-jeugd! Bij de O14 hebben we de draad snel opgepakt. Iedere week waren er voor onze spelers pun ten te verdienen voor de ver schillende onderdelen die de spelers nu thuis moesten bijhou den. Denk hierbij aan oefeningen voor performance en balvaardig heid. Hoe beter de uitvoering, hoe hoger het aantal punten! Zo kwam de Performance-afde ling met een mooi programma met oefeningen voor mobiliteit en flexibiliteit. Maar tegelijkertijd kwamen ze ook met uitdagende challenges om de kracht en stabi liteit van onze spelers te vergro ten, zoals een push-up challenge en de nu al beruchte 'baby shark- challenge'; een reeks buikspier oefeningen die gegarandeerd tot verzuring leidt. Ook aan de Toekomst skills werd gedacht, en voor ieder separaat onderdeel konden de spelers - net zoals bij de performance oefeningen en challenges - pun ten verdienen op basis van uit voering en kwaliteit. Al met al leverde dit een mooie onderlinge strijd op, want iedereen wil toch weekwinnaar worden? Daarbij kwamen ook nog de filmpjes voor het 'Ajax Homies'- project, een reeks techniekoefe ningen die vanuit Ajax Media aan alle volgers van de club werden gedeeld via sociale media. Spelers uit alle categorieën van de Ajax- jeugd (en dus ook de mannen van de OI4) deden flink hun best om door goed voorbeeld alle thuiszittende fans te enthousias meren, en met succes! Adidas- kleding netjes, duidelijk praten én de oefening goed voordoen voor i>«., r.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 10