14 WIE IS WIE? Altijd Ajacied Hoe zien uw dagen eruit tijdens deze crisis? In de rubriek Altijd Ajacied komt clubcoryfee Klaas Nuninga aan bod. Hierboven beelden van de stijlvolle aanvaller die tevens een toonbeeld van sportiviteit was en de club nog steeds op de voet volgt. Naam: Klaas Nuninga Geboren: 7 november 1940 Ajacied van: 1964 De coronacrisis houdt de wereld in zijn greep. Een grote groep oud-Ajacieden behoort tot een risicogroep. Vooral de spelers uit de jaren vijftig en zestig dienen extra voorzich tig te zijn. Hoe ziet hun wereld er nu uit? We bellen met Klaas Nuninga (79), een grondlegger van Lucky Ajax. Dag meneer Nuninga. Hoe gaat het met u? 'Goed. Al is het wel even wennen. Normaal golf ik bijvoorbeeld drie dagen in de week. Die gezelligheid valt nu helemaal weg. Het is maar een saaie wereld zo. Ik wandel wel elke dag een uur door het Baarnse bos. Goed voor de gezondheid.' Belt u vaak met oud-ploeggenoten? 'Ik werd laatst verrast door de telefoontjes van maar liefst vijf ploeggenoten. Allemaal jongens waarmee ik in de jaren zestig samenspeelde. Leuk om Bennie Muller, Willem Suurbier, Arie Haan, Theo van Duivenbode en Sjaak Swart te spreken. Niet dat we elkaar nooit spreken hoor. Er is normaal ook hecht contact. Lucky Ajax functioneert wat dat betreft goed, onder meer met een jaarlijks feest. Helaas gaat de reünie voor oud-spelers en trai ners dit jaar niet door. Erg jammer.' 'Mijn vrouw en ik hebben wel problemen met de avonden, zo zonder de sport. We zijn toch allebei sportmensen. Ziggo en FOX Sports kunnen niks live uitzenden. Daarom puzzelen we nu maar. En ik heb hier boeken over Johan Cruijff, Piet Keizer en Arie Haan liggen. Dikke pillen. Zo komen we de dagen wel door. Het zal nog wel een tijd duren voordat we weer naar het stadion kunnen Ziggo zond recent de Europacup I-finale uit 1969 opnieuw uit. Heeft u die gekeken? 'Ik heb alleen de tweede helft gezien. Dat was ook de helft die ik speelde. Milan was een maatje te groot voor ons. Rinus Michels ging dat seizoen vanaf de wedstrijden tegen Benfica en Milan rou leren en ik was de klos. We haalden de finale, maar Michels besloot wel door te selecteren. Vijf spelers werden daar uiteinde lijk de dupe van. Gelukkig speelde ik in het merendeel van die Ajax-jaren wel in een fantastische voorhoede'. Ronald Jonges Hoe ben je precies bij Ajax terechtgekomen? 'In het seizoen 2017-2018 ben ik bij Ajax begonnen. Ik volgde de Master Bewegingswetenschappen aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. De Science-afdeling biedt elk jaar vier stageplekken aan studenten aan via de master, en één daarvan was voor mij.' Wat houdt jouw functie precies in? 'Binnen de videoanalyse-afdeling ben ik verantwoordelijk voor de videoanalyse van het OI5-team en werk ik aan onderzoek naar Virtual Reality (VR), vooral hoe dit kan worden geïmplementeerd bij het verbeteren van trainingen. We kijken hoe VR het kijkgedrag van de spelers kan verbeteren en hen naar een hoger niveau kan brengen. Bovendien sta ik op het veld om te trainen met de kinderen van de onderbouw. Het doel is om mijn sportweten- schappelijke achtergrond te combineren met videoanalyse en de ervaring op het trainingsveld, om de sleutel tussen theorie en praktijk te versterken.' Hoe ziet jouw werkdag eruit? 'Mijn tijd moet ik verdelen over drie functies. In de ochtend ben ik werkzaam aan het VR-onderzoek en training met de boven bouw-spelers. In de middag geef ik veldtrainingen aan de jeugd. In het weekend volg ik de wedstrijden met de OI5 en op maandag hebben we op school de les over de videoanalyse.' Hoe doet Ajax het op het gebied van sportwetenschap? 'Dat vind ik moeilijk om te zeggen, omdat ik nog niet zo veel ervaring heb. Ik vind wel dat Ajax heel open-minded is voor nieuwe invloeden en ideeën, voor wetenschap en techniek. Er wordt een mooie combinatie gemaakt tussen de waarden, cultuur en de geschiedenis van de club met nieuwe methodes om tot betere resultaten te komen.' Wat is jouw favoriete Ajax-moment? 'Er is niet echt een specifiek moment. Ik probeer van ieder moment bij de club te genieten. Ik vind het vooral belangrijk om de eerste keer dat ik de Toekomst betrad te onthouden. Het inhaleren van die energie is absoluut een onvergetelijke herinne ring. Je ziet de erfenis van iconen als Rinus Michels en Johan Cruijff. Deze legacy vind je zowel op sportief en cultureel niveau als in de mentaliteit van de club. Iedereen die van voetbal houdt, begrijpt dit.' Yuri van Eijden Naam: Simone Caso Leeftijd: 27 jaar Functie: Data-analist

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 5