Ajax Clubnieuws VAN DE VOORZITTER Voor corona de wereld op zijn kop zette, speelde Ajax Onder 19 nog een enerverende wedstrijd tegen Atlético de Madrid OI9 in het kader van de UEFA Youth League. Invaller-keeper Daan Reiziger onderscheidde zich in de noodzakelijke penaltyserie. woordt de emoties van de vele Ajacieden die Tijn als een Man van de Club kenden. Men trad hem altijd met passend respect tegemoet, ongeacht of hun onderwerpen van gesprek gelijk gestemd waren of dat er een verschil van inzicht of mening was. Vanuit grote loyaliteit, gebaseerd op het fenomeen 'clubliefde', was Tijn Middendorp dienstbaar aan onze club. De liefde voor Ajax benevelde niet het zicht op de realiteit. Wanneer nodig had Tijn een uitgesproken mening. De basis daarvoor lag zelden in een 'verkeerde' opstelling van een trainer, het al dan niet functione ren van een rechtsback, linker middenvelder of spits, laten we zeggen de 'aardse' zaken van het voetbal. Tijn kon zich wel, beheerst maar overtuigd, druk maken over onderwerpen die met de waarden en normen van het leven te maken hadden: hoe ga je binnen een club als Ajax met elkaar om? Mijn eigen verwevenheid met Tijn Middendorp voltrok zich op de eerder genoemde natuurlijke wijze. Ik werkte al met hem samen toen zijn vader redacteur van het Clubnieuws was, Tijn was interviewer en chroniqueur van het Clubnieuws en nam later de taak van hoofdredacteur van zijn vader over. Wij leerden elkaar kennen, mensen met hun ver schillen en met overeenkomsten. Hartelijkheid ging bij Tijn in volle harmonie samen met daadkracht van organisatievermogen. Accu raat was hij wanneer het ging om het bezoeken van vergaderingen, handhaven, honoreren en najagen van deadlines, de verwerking van de binnengekomen teksten. Hij was daar echt goed in, net als in het belangstelling tonen voor elkaar en het trots-zijn op de club. De redactievergaderingen werden werkelijk gevoed door zijn geest, met ook plaats voor zowel een hartelijke lach als een uiting van ongenoegen, maar altijd onvoorwaardelijk begaan met het lot van zijn club. Bij hem lag het motto 'adel verplicht' (arbeidsethos en correct gedrag) in voortreffelijke uitvoerende handen. Ik beschouw het onveranderd als een eer dat Tijn mij vroeg om zijn redacteurschap van Ajax Clubnieuws over te nemen. Het was misschien een emotioneel moment voor mij, maar die emo ties vielen in het niet bij Tijns sentimenten. Hij nam afscheid en afstand van zijn grote liefde: Ajax Clubnieuws. Was hij niet geplaagd door een minder stabiel wor dende gezondheid, dan was het niet zover gekomen. Pijnlijk, want het Clubnieuws was zo lang een zwaarwegend en met clubliefde geladen onderdeel van zijn leven. Tijn Middendorp vertegenwoor digde het diepe wezen van de club en was het kloppend hart van het Ajax Clubnieuws dat hem schatplichtig is en waar hij, ook in de dood, voor altijd aan verbon den blijft. David Endt Op het moment dat ik mijn voorwoord voor het Ajax Club nieuws schrijf, moet de belangrijke persconferentie van de rege ring nog plaatsvinden (gepland op 21 april). Belangrijk om te kun nen horen hoe de zogenaamde 'intelligente lockdown' hopelijk wordt verlicht. Ik heb niet de illusie dat het professionele voetbal per 1 juni of zelfs al per 1 juli weer opgestart zal kunnen worden. In de door de Bestuursraad tijdelijk opgezette Ajax Vereniging update schreef ik al dat het een groot dilemma is om de beslissing te nemen de Eredivisie 2019-2020 te staken. Wie durft! Het vraagt om leiderschap een beslissing te nemen zodat we allemaal duidelijkheid hebben. Duidelijkheid voor de spelers en staf, voor onze fans, voor de sponsoren van de club en niet in de laatste plaats voor ons als leden van de vereniging. In deze bijzondere tijd blijven onze bestuurswerkzaamheden doorgaan. Wij houden om de twee weken een videovergadering en hebben dan vooraf een agenda opgesteld. Als ik terugkijk op de videovergaderingen die wij gehad hebben, neemt het onderwerp communicatie de meest prominente plek in. Niet zo verwonder lijk zou je zeggen, maar communicatie is juist nu cruciaal om dich ter bij elkaar te komen en te blijven. Het heeft ons als Bestuurs raad de mogelijkheid gegeven om andere communicatievormen te kunnen gebruiken dan we gewend waren. Zo hebben wij een videoboodschap naar de leden gestuurd, onze kwetsbare en oudere leden persoonlijk gebeld en uit het rijke Ajax Erfgoed film beelden online gedeeld. Ook hebben we voor het eerst onze zogenaamde 'Oral History' voor de leden geopend door één keer per week een interview met een oud-Ajacied naar u te mailen. In onze beleidsplannen zullen we al deze nieuwe communicatievor men meenemen, evalueren en daarop acteren. Ik moet er nog even niet aan denken wat de implicaties van het zogenaamde nieuwe normaal, de 1,5-meter-samenleving, voor ons als club en vereniging gaat betekenen. Voetbal beleven is in mijn optiek een collectieve bezigheid die in een fysieke omgeving moet plaatsvinden. Het zal een enorm offer vergen om onze wekelijkse routine voor langere tijd op te geven. Ajax-wedstrijden bieden voor veel fans een fijne sociale plek. Als leden van de vereniging hebben we daarbij ook nog de Toekomst als toevluchtsoord om elkaar te kunnen ontmoeten. Een plek waar we troost, kracht en solidariteit vinden. Graag wil ik afsluiten met de wens dat u en uw naasten in goede gezondheid zijn en blijven. Frank Eijken, voorzitter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 3