Voor altijd verbonden aan Tijn Middendorp Beelden uit de naar wat later bleek laatste competitiewedstrijd van het merkwaardige seizoen 2019-2020, Heerenveen - Ajax. Op bezoek in Friesland zette Ajax met een duidelijke 3-1 zege een punt achter een wat matige periode. AJAX CLUBNIEUWS 17e Jaargang nummer 3, mei 2020 COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen, Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Chris van Eck, Frank Eijken, Dick Goossens, Monique Janse, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Henk Schulz, Rob Stol, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: AFC Ajax, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam We shall overcome In tijden van nood... leert men zijn vrienden kennen. Nooit hadden we gedacht of zelfs ver moed dat het normale dagelijks leven zo abrupt tot stilstand kon komen. Op alle gebied staat de wereld stil en daarmee op zijn kop.Verstoord ritme, gedwongen gewenning aan een nieuwe werkelijkheid. Dat kost de een meer moeite dan de ander, de een wordt ook zwaar der getroffen dan de ander, maar alternatief is er niet. Hoezeer ook wij gemankeerd zijn nu we onze sport niet, pas sief of actief, volop kunnen beleven, toch moeten we de handen ineenslaan, in vriend schap het beste ervan maken. Wanneer er licht in de duister nis verschijnt, is op moment van schrijven niet in te schatten. Maar, beste vrienden Ajacieden, vrienden, 'we shall overcome', met op elk gebied de waarden van onze club als kompas. Help elkaar als in een team en wees -hopelijk in goede gezondheid- eensgezind. David Endt Gewoonlijk is het 'hoofdver haal' van Ajax Clubnieuws een interview met een prominente Ajacied of een artikel gebaseerd op een belangrijke ontwikkeling binnen de club. Het is niet bij gebrek aan onderwerp dat wij in deze editie van de norm afwijken. De redactie was unaniem van mening om op eervolle en gepaste wijze aandacht te geven aan 'Mister Ajax Clubnieuws', de op don derdag 26 maart 2020 over leden Tijn Middendorp. Het is opmerkelijk hoe onopge merkt, hoe vanzelfsprekend je verweven kan raken met iemand anders zijn leven. En dat gebeurt zonder dat je regelmatig bij elkaar op bezoek gaat, vakanties deelt of het lidmaatschap van de biljart club deelt. De verweving vindt plaats op golven van geleidelijk heid, zonder dat er grote mijl palen aan te wijzen zijn, maar hij is er wel degelijk en zorgt voor een dierbare verbondenheid. Een dergelijke gedachte over kwam mij toen ik werd gecon fronteerd met het overlijden van Tijn Middendorp. De kennis dat hij wat aan het kraken en buigen was, bestond wel, maar ook uit een soort bescherming wens je dat niet te verbinden aan de ein digheid van leven. Dat maakte de kennisgeving toch tot een don derslag bij heldere hemel. De bij zondere tijd die wij momenteel mondiaal doormaken stond het traditionele afscheid in de weg, Ajax Clubnieuws, van John de Vries, de man die al vele jaren zorg draagt voor de vormgeving van ons cluborgaan. Met name na de wedergeboorte van het Club nieuws, 17 jaar geleden, ontstond er een speciale band tussen Middendorp en De Vries, geba seerd op het werkcontact en uit gebreid door de vanzelfspre kende genegenheid die een aimabel mens als Tijn nu eenmaal opwekt. Schrijven is niet het vak of de hobby van John de Vries. Hij zag er een beetje tegenop om zijn gedachten aan Tijn op schrift te zetten, maar hij deed het toch en het resultaat is op ontroe rende wijze illustratief en ver- slechts een handjevol familiele den, geliefden, waren getuigen van de crematie van Tijn Midden dorp, de man die in al zijn bescheidenheid een waarlijk opvallende Ajacied was. Het ligt in de stellige bedoeling van in de eerste plaats zijn vrouw Elly om, wanneer de situatie in den lande weer genormaliseerd is, postuum voor een passende gedenkenis voor Tijn te zorgen. Daar zullen velen behoefte aan hebben, want, hoe onopgemerkt ook, hij is met velen op een bijzondere manier verweven geweest. Als voorbeeld wijs ik op de bij drage, elders in deze editie van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 2