1-1 VVGA (VETS) - Ajax Zaterdag 4 Laatste competitiewedstrijd seizoen 2019-2020 Spreek ik met meneer Middendorp? 11 maart 2020 was een bijzondere dag voor Dick Karremans want uit handen van Hennie Henrichs ontving hij het eervolle certificaat van Lid van Verdienste. Onder meer Jur Ronner en Ger Boer spraken Dick Karremans toe. werken en dit seizoen speelt Ajax Zaterdag I in de Derde divisie. Vanaf de start in 1983 voltrok zich in relatief korte tijd de transitie van zondagamateurclub met zes teams naar in eerste instantie drie zaterdagelftallen. Na verloop van tijd werden dat vier elftallen. Pas dit decennium zijn we uitgekomen op vijf elftallen. Want nu is er ook Ajax Zaterdag 5 dat uitkomt in de honderdjarigencompetitie. Denk daarbij aan tegenstanders als AFC en Sparta Rotterdam. Je kan je nu hopelijk voorstellen dat de zaterdagmiddag waarop we voor de competitie uitkomen tegen VVGA op veld 5 naast het oude stadion 'De Meer' is omge ven door nostalgie en historie. Daar te zijn brengt je terug in de tijd en is een feest van herkenning. De uitslag was voor ons trouwens teleurstellend, maar een kniesoor die daar op let. Jan Buskermolen Ik hoor je denken: nou, en? Inder daad, het is een uitslag van een veteranenwedstrijd. Het enige inte ressante is mogelijk het gegeven dat het de laatste wedstrijd was voor dat plotsklaps alles stopte vanwege het coronavirus. En van voetballen komt het dit seizoen niet meer, dat is inmiddels meer dan duidelijk. Echter, achter deze uitslag schuilt een diepere, historische betekenis. Want deze wedstrijd vond plaats op, voor veel oud-Ajax-spelers, bekend terrein, namelijk op veld 5 van VVGA. Ooit in het verleden toen we nog waren gehuisvest in de Meer, beschikten we over twee velden voor het stadion de Meer. Die waren puur bestemd voor trai ningsdoeleinden. Achter het sta dion bevond zich 'Voorland'. Met een kantine en twee velden. Die capaciteit was te beperkt voor de wedstrijden van alle amateur- en jeugdelftallen. In de jaren zeventig had je Ajax I betaald voetbal, Ajax 2 (ook wel B-elftal en later C-elftal, tegen woordig Jong Ajax genoemd) en Ajax Zondag 3 amateurs t/m Ajax Zondag 8 amateurs Om over meer velden te kunnen beschikken, kon een deal wor den gemaakt met onze buur man VVGA (Vereniging Voor Gemeente Ambtenaren). Zij beschikten over twee velden die op zondag door Ajax mochten worden bespeeld. Tussen de beide voetbalvelden lag, voor de volledigheid, een kantine en ten nisvelden. In de weekberichten stond ver meld wie op welk veld zou spe len. Het stadionveld was veld I. De beide velden op sportpark 'Voorland' nummers 2 en 3. En de velden bij buurman VVGA logischerwijs veld 4 en 5. Veld 4, gelegen aan de Midden weg, was een multifunctioneel veld omdat er in de zomer ook op werd gehonkbald. Het kenmer kende aan veld 5 was dat het ruim I meter hoger lag. Daar waar veld 4 regelmatig werd afgekeurd van wege de slechte weersomstandig heden, gingen de wedstrijden op veld 5 altijd door. Een prettige bijkomstigheid in het kader van mogelijke afgelastingen. De wedstrijden op zondag wer den doorgaans gespeeld om I0:00 uur of I2:00 uur. De derde helft was veelal een groot feest. Tenzij Ajax I speelde, want dan was het snel omkleden en via een smal bruggetje oversteken naar het stadion om Ajax I te kijken. In I983 verzocht een aantal ama teurs het bestuur om op zaterdag te mogen spelen. Dat verzoek werd gehonoreerd en in hetzelfde jaar werd begonnen in de derde klasse AVB. Dat was een verplich ting vanuit de bond. In relatief korte tijd wisten we ons op te De telefoon gaat over. Een sonore stem, 'met Tijn'. Ik: spreek ik met meneer Middendorp? Zo begon vaak het telefoongesprek in de opmaakfase van het Aj'ax Clubnieuws. Onze samenwerking begon in 2004. Van Michel Sleutelberg kreeg ik de opdracht om een ontwerp te maken voor een verenigingsblad, het Ajax Clubnieuws. 'Een oude traditie zou in ere hersteld worden', schreef John Jaakke in zijn eerste column. De eindredactie kwam in de vertrouwde handen van Tijn Middendorp. Middendorpen en Clubnieuws. Dat zou je zonder overdrijving ook een traditie kunnen noemen. We moesten even aan elkaar wennen. Maar al snel zaten we op dezelfde golflengte. Tijn zat er bovenop. Medewerkers, schrijvers, fotografen en correctors werden voortdurend tot spoed gemaand om de deadline niet te overschrijden. Kreeg ik 's ochtends kopij', dan kon ik in de middag een telefoontj'e verwach ten; 'is de eerste versie al klaar?' Tijn was een echte clubman. Van hem heb ik meekregen dat Ajax meer is dan het vlaggenschip Ajax 1. Dat gevoel moest het Clubnieuws ook uitstra len. Een greep uit het eerste nummer: Zaterdag 1, verhaal over de velden van de Toekomst, Dirk de Groot Gala, Jeugdopleiding. In 2016 moest hij tot zijn grote verdriet stoppen met zijn Ajax Clubnieuws. Het stemde hem gerust dat David Endt het stokje overnam, want het Ajax Clubnieuws moest verschijnen. Hoe dan ook. Ik zal Tijn missen. John de Vries I5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 15