'i H11 '1995, We are the champions' terugblik op magisch seizoen *1, v" *1 a w IN MEMORIAM EDDY PIETERS GRAAFLAND Tijn Tijn li 1995 was een historisch jaar waarin Ajax zowel de Champions League-trofee als de Wereldbeker de prijzenkast in voetbalde. Het herinneringsboek '1995, We are the champions' is vanaf 20 mei te verkrijgen. Precies 25 jaar na Ajax triomf in de Champions League ver schijnt 1995, We are the cham pions, hét boek over één van de indrukwekkendste succes seizoenen uit de moderne historie van de club. In het Ajax-boek, dat ook het seizoen 2019-2020 uitgebreid belicht, kijken de hoofdrolspelers van toen terug op het seizoen 1994-1995. Terug naar de waanzin van het Olympisch Stadion, voor de historische ontmoeting met Bayern München en terug naar de euforie van de rondvaarttocht door de Amsterdamse grachten. Aan de hand van gesprekken met onder anderen Marc Overmars, Edwin van der Sar, Danny Blind, Patrick Kluivert, Frank en Ronald de Boer én de trainers Louis van Gaal en Gerard van der Lem reconstrueert Ajax de reis door Europa die begon in het Olym pisch Stadion en eindigde in het Ernst Happelstadion in Wenen. Die herinneringen worden verder ingekleurd door de allermooiste foto's uit het Ajax-archief én de mooiste teksten uit de clubmedia van toen. Daarnaast is 1995' ook het Jaarboek van het afgelopen seizoen, dat op zo'n bizarre en keiharde wijze werd gedwars boomd door het coronavirus. Ajax-betrokkenen van nu, waar onder trainer Erik ten Hag, alge meen directeur Edwin van der Sar en aanvoerder Dusan Tadic, blikken terug op '19-'20. Het Ajax Jaarboek 2019-2020 is de 28e editie in een unieke reeks Jaarboeken. Sinds het seizoen 1992-1993 wordt de Ajax-histo- rie geboekstaafd. 1995, We are the champions is hét document if**. WE ARE THE t 1 WT 1V AjM-lCLWWl OllMllT! IKUU 00 iW*Ql»C* 1 i- _L_ over twee seizoenen, die - beide op totaal andere wijze - een uniek onderdeel zijn van de clubgeschiedenis. Het boek ligt vanaf 20 mei in de Official Ajax Fanshop en de boekwinkel. 1995, We are the champions is vanaf begin mei al te bestellen op Ajaxshop.nl. Surf voor meer informatie naar Ajax.nl/I995. Op dinsdag 28 april jl. overleed op 86-jarige leeftijd oud-Ajacied Eduard Laurens 'Eddy' Pieters Graafland. Hij maakte deel uit van een echt Ajax-gezin want ook zijn beide broers voetbalden bij onze club en zijn vader had een poos een bestuurlijke rol bij Ajax. Pieters Graafland ontwikkelde zich snel en stond met 17 jaar al onder de lat van Ajax 1. In 1957 werd hij met onze club kampioen van Nederland. Zijn recordtransfer naar Feyenoord in 1958 deed veel stof opwaaien. Bij Feyenoord groeide hij definitief uit tot Nederlands beste doelman en uiteindelijk bracht hij het tot 47 interlands. Met Feyenoord vierde 'Eddy PG' zoals zijn bijnaam luidde, grote triomfen. Naast diverse kampioenschappen won hij als startende keeper van Feyenoord in mei 1970 de Europacup voor Landskampioenen. Eddy Pieters Graafland was in en buiten het veld een gentleman en een toonbeeld van sportiviteit. Op de bijeenkomsten van Lucky Ajax en de Bordjesclub was hij een vaste en zeer geliefde gast. Beste Ajacieden, Graag willen wij jullie bedan ken voor alle mooie, warme woorden, kaarten en bloemen, welke wij na het overlijden van onze lieve Tijn mochten ontvangen. Het heeft ons goed gedaan. In deze bizarre tijd is het ver drietig, dat we Tijn geen afscheid van Ajax konden geven, maar wij zijn dankbaar voor het eerbetoon, dat hij van Ajax heeft gekregen. Wij zijn bijzonder trots op hem. Elly, kinderen en kleinkinderen Grote bevlogene Chroniqueur connaisseur Liefde en leed altijd Rood-wit geplooid Stilde de honger van Ajaxnieuwsgierige Leden nee Tijn Dat vergeten we nooit Huisdichter Cornelis, 3 februari 2017 Grote bevlogene Steunpilaar erelid Liefde en leed altijd Rood-wit geplooid Stilde de honger van Ajaxnieuwsgierige Leden nee Tijn Die vergeten we nooit Huisdichter Cornelis, 3 april 2020

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 13