Marjolijn van den Bighelaar 'Kampioen worden!' Ajax Vrouwen 12 In de vertrouwde omgeving van de Toekomst trad Ajax Vrouwen op vrijdag 14 februari aan tegen ADO Den Haag Vrouwen. Dat is traditioneel één van de lastige opponenten. Een doelpunt in de slotfase van de wedstrijd bracht Ajax de volle winst (1-0). wedstrijden niet goed en wisten niet te winnen. We tonen daaren tegen wel vechtlust. Toch ben ik van mening dat we veel potentie en voetballend vermogen heb ben. Ieder team dat tegen Ajax speelt is extra gemotiveerd om te winnen.' Wat is jouw positie in het team 'In het begin van het seizoen begon ik op het middenveld. Na een tijdje werd ik naar de linksbuitenpositie doorgescho ven en scoorde vanaf dat moment iedere wedstrijd. Ik vind het fijn om belangrijk en beslissend te kunnen zijn voor het team.' Waar ligt je ambitie? 'Ik ben nu 29 jaar en heb geen ambitie (meer) om in het bui tenland te spelen. Dit jaar wil ik kampioen worden en ons kwali ficeren voor de Champions Lea gue. Ik wil het hoogst haalbare bereiken.' Tamara Schellekens Marjolijn van den Bighelaar speelt sinds 2013 bij Ajax Vrouwen. Marjolijn speelde 158 wedstrijden en maakte daarin 62 doelpunten. Ze woont samen met haar vriend in Velddriel, een dorp net buiten Noord-Brabant. Hoe onderhouden jullie in deze periode het teamcontact? 'We hebben een groepsapp met de speelsters en de staf. Met sommige speelsters heb ik per soonlijk contact. We hebben een individueel trainingsschema gekregen om onze conditie op peil te houden en op kracht te trainen. We balen dat de wed strijden stilliggen. Ik heb het gevoel dat we in de competitie nog terug kunnen komen en er nog niets gespeeld is. FC Twente Vrouwen won onlangs de Eredivisie Cup en PSV Vrouwen staat bovenaan in de competi tie, maar de play-offs moeten worden gespeeld.' (Op dit moment is niet bekend wanneer de competitie wordt hervat, het seizoen voor de vrou wen is niet beëindigd omdat er wordt gespeeld om Europese tickets, red.) Hoe kijk je aan tegen het seizoen tot nu toe? 'Met de komst van de nieuwe trainer (Danny Schenkel, red.) is een aantal dingen veranderd. De resultaten dit seizoen zijn wisse lend. We speelden een aantal

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 12