Julian Jenner voelt zich nu al thuis op de Toekomst Drie keer is scheepsrecht voor nieuwe skillstrainer 10 Toen corona nog slechts een dreiging en geen spelbreker was... Beelden uit de competitiewedstrijden Ajax Onder 13 - Sparta Onder 13 en Ajax Onder 15 - Feyenoord Onder 15 op respectievelijk 29 en 22 februari. Julian Jenner is sinds januari skillstrainer in de jeugdoplei ding van Ajax. De 36-jarige oud-speler van AZ,Vitesse en NAC Breda kijkt met een goed gevoel terug op zijn eer ste maanden in Amsterdam. Ondanks de crisis die het voetbal volledig heeft stilge legd, smaken die nu al naar meer. In een niet eens zo grijs verleden flitste de klassieke rechtsbuiten Jenner nog soepel over de flan ken. Een mooie carrière bracht de Delftenaar bij een fijn rijtje clubs in binnen- en buitenland. En bijna was hij ook als voetballer Ajacied. Jenner was twee keer dicht bij een overgang naar Amsterdam. Eerst lonkte voor het dan I5- jarige talent een plek in de BI van jeugdtrainer John van 't Schip. Rond de eeuwwisseling ketste de overstap af vanwege de afstand van het traject Delft-Amsterdam. Ajax haalde zijn talenten toch liever van dichterbij huis. Jaren later, toen Jenner steeds meer indruk maakte als buiten speler in het eerste elftal van NAC, klopte Ajax opnieuw aan. Nieuwe gesprekken volgden. 'Ajax wilde me graag hebben. Het was alleen afwachten of Mauro Rosa- les weg zou gaan', herinnert Jen ner zich nog goed. De explosieve vleugelaanvaller hoopte verder te kunnen in Amsterdam. Vooral ook om samen te kunnen spelen met een generatiegenoot als Wesley Sneijder. 'Ik had Berrie Sneijder, de vader van Wesley, toen vaker over Ajax gesproken. Ik keek ernaar uit. Ajax was toen een jongens droom.' Als duidelijk wordt dat Rosales Ajacied blijft, is de teleur stelling groot bij de beoogde ver vanger van de Argentijn. 'Ajax had ook Tom de Mul voor dezelfde positie. Die plek in het elftal was dus overbezet.' Bijna twee decennia na het eerste contact is Jenner dan toch Aja- cied. Als skillstrainer op de Toe- komst richt hij zich vooral op de middenbouw (Onder I5 en Onder I3). Nadat Jenner zijn actieve voetballoopbaan in 20I6 afsloot, werkte hij als jeugdtrainer voor Rijnsburgse Boys, Alphense Boys en AZ. Ook daarvoor deed Jenner al trainerservaring op. Bijvoorbeeld als skillstrainer bij Vitesse. In zijn tijd als profvoet baller werkte hij bovendien als privétrainer op de voetbalschool van vader Ton. Voetbalculturen 'Trainingen geven is me met de paplepel ingegeven', vervolgt Jen- ner. 'Ik heb de voetbalculturen in Nederland, Engeland, Duitsland en Hongarije meegemaakt. Die leerzame momenten neem ik mee vanuit mijn profcarrière. Trai nen is voor een deel ook ervarin gen doorgeven. Daarbij zit het in me, om mensen te helpen. Dat heb ik tijdens mijn carrière altijd al gedaan. Het geeft me ongeloof lijk veel voldoening als jongens het oppakken en een mooie ont wikkeling doormaken. Dat maakt me echt trots.' Koud een paar maanden na de kennismaking maakte de corona crisis een voortijdig einde aan het seizoen. Ook op de Toekomst liggen de velden en trainingsfaci liteiten er uitgestorven bij. Jenner hoopt zijn voetbalwerk snel weer op te pakken. Hij kijkt in elk geval met een goed gevoel terug op zijn eerste maanden in de jeugd opleiding. 'Ik had niet verwacht dat zoveel mensen bij Ajax me als speler nog kennen. Mijn bijnaam, Koning van de Schaar, is bij velen blijkbaar blij ven hangen', lacht Jenner, die ook rept van een warm welkom. 'Dat de organisatie zo groot is, had ik eerlijk gezegd ook niet gedacht.' De samenwerking met collega trainers als John Heitinga ('nog tegen gespeeld') en Simon Taha- mata smaakt naar veel meer. Het zelfde geldt voor die met coördi nator middenbouw Michel Kreek. Meerdere oud-voetballers werk ten in hun carrière onder Louis van Gaal. De ervaringen met de totaaltrainer Van Gaal zorgen naast kostbare ervaringen en inzichten vooral ook voor mooie gespreksstof. Het zijn gesprekken in een gemoedelijke, maar wel prestatie gerichte sfeer, proefde Jenner de voorbije maanden. 'Iedereen heeft hier de absolute drive om de beste te zijn. Dat past bij mij; ik wil ook altijd de beste zijn. Ik ben ook prestatiegericht. Daarbij houd ik wel van de Amsterdamse bluf. Amsterdammers zeggen eerlijk waar het op staat. Zo zit ik ook in elkaar, met mijn Haagse achter grond.' 'Ik hoop dat deze vervelende voetballoze periode snel voorbij is', besluit Jenner. 'Alles staat nu stil, terwijl er vooral in de zorg keihard wordt gewerkt. Op dit moment is voetbal niet zo belang rijk. Als deze crisis voorbij is, hoop ik dat mensen meer rekening met elkaar blijven houden. Want het respect voor het individu waren we eerlijk gezegd wel een beetje kwijt.' Ronald Jonges jntl

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 10