in de hoofdrol Dank Aanvoerdersband Tijdens de 74e Reünie Bordjesclub Ajax werd onder de thema-naam Foodball Swing de muziek verzorgd door de band 'In The Attic' en was, naast de familie Henrichs, ook Erevoorzitter Michael van Praag prominent aanwezig. Van onder schijnwerpers presterende selectie Zij zetten op papier met vergelijkbaar ragfijn spel De lijnen uit al oogt het ja wat wil je minder sexy Maar zonder hen vaart geen voetbalkluppie wel Gedachte gaat naar Hennie wijze man met hamer Behendig soms laveerde hij tussen de klippen door (Ik vraag me stiekem af kan iemand dit bekwamer) Tijd en liefde gaf hij en onze dank is groot hiervoor Huisdichter Cornelis, 12 Februari 2020 Fel oranje kicksen wonderschone combinaties Kunstjes op het veld logischerwijs de blikvangers Vergeten vaak de onbaatzuchtige prestaties Van bestuurders in de schaduw tegenhangers Eerbetoon Gemeente Amsterdam De eerste spreker was Femke Halsema, Burgemeester van Amster dam. Het behaagde haar om namens Burgemeester Wethouders Hennie Henrichs voor zijn verdiensten bij de club en de stad te eren met de hoogste onderscheiding die de stad kent: de Frans Banninck Cocq penning. In zijn dankwoord gaf Hennie Henrichs aan bijzonder verguld te zijn dat hem die eer ten deel is gevallen. Erevoorzitter AFC Ajax Na het voorgerecht nam Frank Eijken, de nieuwe voorzitter, het woord. In zijn speech maakte hij gewag van het feit dat de bestuurs raad unaniem had besloten Hennie te benoemen tot Erevoorzitter. Dit gebeurde overigens met instemming van onze andere Erevoorzit ter, Michael van Praag. Beiden kregen (Van Praag met terugwerkende kracht) uit handen van de nieuwe voorzitter een blijvend aandenken aan hun benoeming.Tevens meldde de voorzitter dat de naam Hennie Henrichs inmiddels was toegevoegd op de zuil onder de kop 'Erevoorzitters'. In zijn speech keek Michael van Praag terug op de periode waarin zij beiden deel uitmaakten van het bestuur en bena drukte dat hij het er zeer mee eens was om ook Hennie Henrichs te benoemen tot Erevoorzitter. Laatste spreker was algemeen directeur Edwin van der Sar. Hij leerde Hennie Henrichs allereerst kennen als speler in de jaren negentig en meer recent als voorzitter van de H bestuursraad.Als cadeau kreeg Hennie Henrichs een bijzon dere aanvoerdersband als teken voor het betoonde leider schap als voorzitter van de bestuursraad. Tussen de gangen, sprekers en muziek door was er ook nog een optreden van Jacob (Jaap Ellerbroek) uit de Ajax Musivu 2000 die samen met schrijver dezes de voetbalkwaliteiten van onze nieuwbak ken Erevoorzitter onder de loep namen. Nou, daar viel nog wel wat op aan te merken. Maar dat terzijde. Het was een memorabele bordjesclubavond met voortreffelijk eten en bijpassende wijnen. De keukenbrigade en bediening van Ajax Horeca leverden een topprestatie en werd na afloop terecht van alle kanten gecomplimenteerd. Jan Buskermolen 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 9