Foodball Swing Hennie Henrichs 74e Reünie Ajax Bordjesclub Vrijdagavond 7 februari jl. vond de 74e reünie van de Ajax Bordjesclub plaats. Hiervoor worden alle leden die 25 jaar of langer lid zijn van onze club uitgenodigd. Daarnaast invi teert de bordjesclubcommissie speciale gasten. En er is de ledentafel waaraan leden plaatsnemen die zich verdienste lijk maken voor de vereniging, maar nog niet zijn toegetre den tot de bordjesclub. Hennie Henrichs als rode draad Zoals de beelden hierboven bewijzen, was de stemming weer voortreffelijk tijdens de 74e Reünie Bordjesclub Ajax die plaatsvond op vrijdag 7 februari. Middelpunt van het feestgedruis was de onlangs als voorzitter van de Bestuursraad afgetreden Hennie Henrichs. Om het diner programmatisch te laden, bedenkt de commissie jaar lijks een thema. Dit keer stond de reünie in het teken van 'Foodball Swing'. Het thema kwam voort uit de krantenkoppen boven ver slagen waarin regelmatig gewag werd gemaakt van swingend Ajax- voetbal. Dat hebben we vertaald in 'Football Swing'. Maar met een twist. Zo kreeg Ajax Horeca het verzoek om het menu thematisch in te vullen. Dat bracht ons op het idee om te spreken van Foodball in plaats van Football. De keuze voor een band was eveneens geënt op het thema. Tussen de gangen door trad de band 'In the Attic' op. Het thema en alles eromheen deed ook dienst als rookgordijn. Want, zo dacht de organisatie, is er een betere setting denkbaar om het afscheid van de inmiddels afgetreden voorzitter Hennie Henrichs luister bij te zetten? Er werd besloten hem op deze unieke avond een bijzonder eerbetoon te bezorgen. Slecht enkele insiders waren op de hoogte en het is gelukt dit voornemen geheim te houden. Zonder dat hij op de hoogte was, werd een groot aantal gasten uitgenodigd waarmee hij gedurende zijn bestuurlijke loopbaan van doen had. Daaronder bekende en minder bekende gasten. Iemand die zeker wel bekend is en een belangrijke factor is geweest in de periode dat Hennie Henrichs bestuurslid technische zaken was, is Jan Wouters. De beide mannen zijn sindsdien bevriend gebleven en Jan Wouters gaf, nadat hij werd uitgenodigd, direct te kennen aanwezig te zullen zijn. Nadat iedereen had plaatsgenomen, werd Hen- richs duidelijk gemaakt dat de reünie een eer betoon zou worden voor de maar liefst 40 jaar die hij bestuurlijk actief was voor de mooiste club ter wereld. Mede daarom had de bordjes clubcommissie als speciale gasten zijn vrouw Krista en dochter Kiki uitgenodigd. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 8