altijd en overal De Week van een O16-speler (én de trainer): Ook het oefenduel tussen Ajax Onder 19 en het Australisch nationaal elftal Onder 20, onder barre weersomstandigheden (storm!) gespeeld op zaterdag 22 februari, werd voorafgegaan door een minuut stilte als eerbetoon aan Barry Hulshoff. De spelers van Ajax O16 volgen een dagprogramma. Zowel de voetbal- als de schoolopleiding speelt zich vooral af op en rondom sportcomplex de Toekomst. Hoe ziet de week van de Onder 16-speler eruit? Maandag en dinsdag: van 9:00 tot 19:00 uur op de club. School en training. Woensdag: op deze dag wordt school gecombineerd met perfor mance-activiteiten. Bijvoorbeeld kracht- of loopscholing. Donderdag: ook van 9:00 tot 19:00 uur op de club. School en training. Vrijdag: een enkele training en om 14:00 uur klaar. Zaterdag: wedstrijddag. De trainer heeft dagelijks overleg met coördinator middenbouw Michel Kreek. Waar lopen trainers en spelers tegenaan en wat zijn de doelstellingen? Ook is er regelmatig overleg met Onder 17-trainer Dave Vos en met Onder 15-trainer Robin Veldman. Van Galen: 'Je hebt de jongens de hele week binnen de hekken en kunt dus snel schakelen. Heel prettig werken zo.' naar een eigen speelwijze. Van Galen: 'Heel interessant om te zien hoeveel stappen zo'n club in een paar maanden zet. Clubs pakken het vaak snel op.' Talentontwikke ling speelt een belangrijke rol. 'Overal op de wereld is talent, maar hoe ontwikkel je dat? Mooi om dat proces te zien.' Pienaar Voormalig Ajax-middenvelder Steven Pienaar is dit seizoen een opval lende stagiair bij Onder 16. 'We hebben een goede klik. Steven is een topspeler geweest, al die ervaringen neemt hij mee richting de jon- gens. Die kan hij individueel heel goed benaderen. Hij ziet heel snel de kracht en zwakte bij een tegenstander. Daarbij heeft hij een visie hoe hij het wil doen, daaraan merk je dat hij het Ajax-DNA heeft. Ik heb heel veel aan hem, wat hij inhoudelijk inbrengt is ontzettend waardevol.' nodig ben dan maakt me eigenlijk niet zoveel uit spelers. In welk team of welke rol De klus voor de ACA in het Midden-Oosten is een mooie, nieuwe stap in een toch al rijke Ajax-loopbaan. 'Ik ben al 24 jaar verbonden aan Ajax en stel me altijd dienstbaar op. Als ik ergens sta ik er. In welke hoedanigheid Als je maar klaarstaat voor de dan ook. Prima zo.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 7