Marco van Galen dient zijn club AjaxJeugd Het opleidingsteam Ajax Onder 16 is vaak aan wisselingen onderhevig, regelmatig vindt er aanvulling vanuit Ajax Onder 15 plaats, maar dat ondermijnt het spelplezier geenszins. De resultaten mogen er ook wezen. Vanaf de winterstop traint Marco van Galen het team van Ajax Onder 16. Vlak voor de deadline van dit nummer van Ajax Clubnieuws lonkt een nieuwe uitdaging voor de Ajax Coaching Academy. De kans is groot dat Van Galen zijn Ajax- loopbaan vervolgt als coördinator bij Sjarjah FC dat voetbalt in de Verenigde Arabische Emiraten.Voordat de Amsterdam mer de overstap maakt, blikt Van Galen terug op mooie samenwerkingen met de Ajax-talenten uit de middenbouw, de collega-trainers én zijn bijzondere stagiair Steven Pienaar. Robin Veldman was in de eerste seizoenshelft de trainer van Ajax Onderl6. Omdat de trainers in de middenbouw rouleren werd Van Galen na de winterstop zijn opvolger. Ondanks de vele spelerswisse lingen maakte de Onder 16 een uitstekende start in de kampioen spoule. 'We hebben drie wedstrijden gespeeld en negen punten. We zijn op de goede weg', vertelt Van Galen (44) in de kantine van de Toekomst. 'Veel jongens zijn doorgeschoven naar Ol7. Ik had laatst vijf jongens uit de Onder 15 mee naar Feyenoord. Fantastisch om te zien hoe zij zich ontwikkelen.' De kleine Klassieker werd een spektakelstuk. Ajax kwam met 2-0 achter, maar won uiteindelijk met 3-2. 'We scoorden in de laatste minuut, helemaal lekker tegen Feyenoord', glim lacht de ervaren Ajacied. 'Van onze kant was het een goede wedstrijd, eigenlijk hadden we bij rust al met 6-2 voor kunnen staan. Maar we misten zoveel kansen. Gelukkig trokken we het toch nog recht.' In april staat in de kampioens poule nog een Klassieker op het programma. Ajax is dan gastheer voor de Rotterdammers. Van Galen zelf doorliep als jong talent de jeugd opleiding en drong halverwege de jaren '90 zelfs door tot Jong Ajax. Hij keerde bij de club terug als jeugdtrainer. Afgelopen jaar reisde de trainer opleider de wereld ook rond voor de Ajax Coaching Academy (ACA). De ACA helpt samenwerkende clubs onder meer met het opzetten van hun jeugdopleiding. 'Ik ben een half jaar veel op reis geweest voor de ACA. Zo ben ik in die periode twee of drie keer in Japan, bij Sagan Tosu, en ook in Australië geweest. Met Sonny Silooy reisde ik bijvoorbeeld naar Jesper Olsen, in Melbourne.' Van Galen wacht hoogst waarschijnlijk een nieuwe klus bij Sjarjah FC, in de Verenigde Arabische Emi raten. Als coördinator gaat hij teams, spelers en coa ches begeleiden. 'Voor de ACA geef je ook presenta ties over hoe we willen werken op het veld. En daarbij sta je in het buitenland ook veel op het veld. Onder meer voor demonstratietrai ningen.' De clubs die met de ACA samenwerken, vertalen de Ajax-filosofie 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 6