Nabij de koppositie Altijd Ajacied Jong Ajax Jong Ajax beweegt zich onveranderd in de toplaag van de Keuken Kampioen Divisie.Voorafgaande aan de wedstrijd tegen NAC betrachtten beide clubs een minuut stilte ter nagedachtenis van de overleden Ajacied Barry Hulshoff. onder anderen door oud-Ajacied Zian Flemming, kwamen de Nij- megenaren terug tot 3-3. Con current SC Cambuur Leeuwar den won van Jong FC Utrecht en pakte de koppositie weer terug. De thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles leverde een zeer overtuigende overwinning op. De mannen van Jack de Gier werden met 5-1 terug naar Deventer gestuurd. Grote man aan de zijde van Jong Ajax was Danilo Pereira die drie keer scoorde. Enige smet op de avond was de rode kaart van Kik Pierie. De uitwedstrijd bij Jong FC Utrecht was er een om heel snel te vergeten. Jong Ajax werd met 7-2 verslagen. Hierdoor raakte Jong Ajax ver der achterop bij lijstaanvoerder SC Cambuur, maar blijft nabij de koppositie. Yuri van Eijden De eerste wedstrijd van het nieuwe jaar was op papier gelijk een mooi affiche: uit bij Jong PSV In Eindhoven werd door beide teams echter niet gescoord. Jong Ajax speelde in de blessuretijd met tien man door een rode kaart van Joshua Pynadath. In de thuiswedstrijd tegen FC Dord recht werden de drie punten wel gepakt. Door de reguliere 2-0 overwinning werd de koppositie overgenomen van SC Cambuur Leeuwarden met een voorsprong van één punt. In de eerstvolgende wedstrijd raakte de ploeg van trainer Mitchell van der Gaag de koppositie alweer kwijt. Uit bij NEC werd een 3-1 voorsprong uit handen gegeven. Tot tien minuten voor tijd leek het erop dat drie punten mee naar Amsterdam zouden gaan. Echter, Naam: Claudia van den Heiligenberg Geboren: 25 maart 1985 Ajacied van/tot: 2013-2015 Claudia, hoe kijk je terug op jouw periode bij de Ajax Vrouwen? 'Het was fantastisch om voor Ajax te spelen. Die periode behoort tot de mooiste fases in mijn carrière. Het was dat ik nog een buitenlands avontuur wilde beleven. Op mijn 28e was het nu of nooit. Het werd nu. De stap naar het buitenland heeft me ook veel moois opgeleverd.' Wat waren de mooiste momenten in jouw twee seizoenen als Ajacied? 'De bekerwinst in 2014. Maar ook mijn eerste wedstrijden in het Ajax-shirt. Als klein meisje kon je daar lange tijd alleen maar van dromen. Het kón gewoon niet. Iedereen wil bij Ajax spelen. Als dat niet kan, dan haat je de club. En als je tegen Ajax moet spelen, ga je extra hard. Maar als je eenmaal Ajacied bent, dan ben je super trots. Helemaal ook als aanvoerder.' De beker was de eerste hoofdprijs ooit van de Ajax Vrouwen. 'Het was in alle opzichten mooi dat we die prijs pakten. Voor ons én voor de club. Alle investeringen werden eindelijk bekroond met die eerste beker. Wat dat betreft sprak daar ook waardering uit naar de club. Het succes paste ook echt bij de Ajax-cultuur. Bij Ajax is het altijd: we worden kampioen en winnen de beker. Dat spreek je ook uit. Mooi om het dan ook waar te maken.' Wat doe je nu? 'Ik ben sinds kort ZZP'er. Ik ga onder meer voor de VVCS (Vere niging Contractspelers, RJ) de vrouwentak opbouwen. Heel inte ressant en leuk. Het is toch weer een volgende stap in de ontwik keling van het vrouwenvoetbal. We zitten nog echt in het beginsta dium, alles moet nog vorm krijgen. Mijn ambitie was altijd al om in het vrouwenvoetbal actief te blijven en daar iets aan bij te dragen.' Wat verwacht je dit seizoen van de Ajax Vrouwen? 'De prestaties waren tot nu toe te wisselvallig. Kwaliteit heeft Ajax altijd. Maar om écht voor het kampioenschap te gaan, zullen de prestaties constanter moeten zijn. Het is zeker mogelijk. Helemaal als de spelers elkaar ook beter kunnen vinden. Op die vlakken kan winst worden gemaakt. Één van de beschikbare CL-tickets halen is een mooi doel. Liefst natuurlijk met een titel.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 5