'Wil het graag met de Voorzitter bestuursraad Frank Eijken AJAX CLUBNIEUWS Welkom Frank Eijken! Frank Eijken, de nieuwe voorzitter van de Bestuursraad van Ajax, van links naar rechts op de foto's als lid van de RVC in 2010, tijdens de ALV van 23 januari en tussen de erevoorzitters Hennie Henrichs en Michael van Praag. 17e Jaargang nummer 2, maart 2020 Ajax Clubnieuws nummer 2 van het jaar 2020 kan niet anders dan in het teken staan van het overdragen van de voorzittershamer. Met rijke egards gaf Hennie Henrichs de praeses-rol over aan de nieuw gekozen voorzitter van Ajax, Frank Eijken. Frank wordt in dit nummer zowel via een interview aan u voorgesteld (voor zover dat nog nodig is) én hij werd meteen geconfronteerd met één van de schone taken die hem ten deel vallen: het schrijven van een bijdrage aan het Ajax Clubnieuws onder de noemer 'Van de Voorzit ter'. Van die opdracht kweet hij zich voortreffelijk. Wij rekenen op meer en wensen Frank Eijken een geïnspireerd, inspirerend en succesvol voorzitterschap! David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Chris van Eck, Frank Eijken, Dick Goossens, Monique Janse, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Henk Schulz, Rob Stol, André Stuijf, Rob van Vliet, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: AFC Ajax, tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Op donderdagavond 23 janu ari werd Frank Eijken (65) tijdens een bijzondere ALV benoemd tot voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Na acht jaar volgt hij Hennie Henrichs op. Geen makke lijke opgave, zo geeft hij zelf ook aan. In gesprek met Clubnieuws gaat hij daar nader op in, en licht hij ver der toe wat zijn overwegin gen waren om toch 'ja' te zeggen tegen het voorzitter schap en wat zijn ideeën over de invulling van die functie zijn. Je benoeming tijdens de ALV van 4 december moest helaas uitgesteld worden vanwege een longembolie. Hoe gaat het nu met je? 'Goed. Ik ben begin januari ter controle bij de longpoli geweest en alles is in orde. Ze weten helaas niet hoe het is ontstaan, dat kan verschillende redenen hebben. Het heeft me wel aan het denken gezet: je kan kwets baar zijn. Voor het eerst voelde ik dat, want ik heb eigenlijk nooit dit soort tegenslagen gehad. Ik train nu een tijdje met een per sonal trainer en voel me superfit. Ik kan ook aantonen dat ik fysiek helemaal top ben: volgens de tests van de fitnessclub is mijn metabolische leeftijd op dit moment 50 jaar, haha.' Hoe ben jij voor het eerst betrokken geraakt bij Ajax? 'Ik was allereerst fanatiek sup porter. Zowel in De Meer als later in de ArenA. In 2003 ben ik gevraagd om plaats te nemen in de RvC. Ajax was toen net vier jaar beursgenoteerd en zocht iemand met liefde voor Ajax en kennis van marketing en media. John de Mol trad af en via mijn werk als een van de oprichters van commerciële televisie hier in Nederland, kwam Ajax via hem bij mij terecht. Na een uitge breide selectie was ik uiteindelijk de gelukkige en heb toen vier jaar met John Jaakke en vier jaar met Uri Coronel in de RvC gewerkt, tot 2011. In die periode was ik echt direct betrokken bij de club. Daarna ben ik benoemd tot lid en ben ik voornamelijk veel bij ledenvergaderingen geweest.' Hoe is het voorzitterschap ter sprake gekomen? 'In december 2018 was er een ALV. Hennie zei toen op enig moment dat de zeven bestuurs raadleden trapsgewijs moesten aftreden. Dat was meer een soort mededeling: hou daar reke ning mee als lid, dat er verande ringen gaan komen. Dat was voor mij een moment om na te den ken. Het was rond kerst, wat ik een heerlijke periode vind. Wat wilde ik verder nog doen? Ik kreeg zakelijk meer tijd. Ik voelde dat ik eigenlijk nog wel graag wat wilde doen voor de vereniging. Ik heb daar toen met Jan Busker- molen en Hennie Henrichs over gesproken, onafhankelijk van elkaar. Die zeiden allebei: 'alleen als je voorzitter wil worden'. Ik weet nog steeds niet of Hennie en Jan elkaar toen gesproken hebben. Ze ontkennen nog steeds dat het een een-tweetje was, haha. Ik dacht toen: 'wauw, waar komt dit opeens vandaan?' Zelf dacht ik eerlijk gezegd aan heel andere dingen om te doen voor de club. Een verenigingsfunctie of misschien als lid in de bestuurs raad, maar niet als voorzitter. Ik ben geen kind van de club zoals Hennie dat is. De bestuursraad had ook andere mensen benaderd - maar om ver schillende redenen was dat alle maal niet gelukt. Mijn eerste vraag aan Hennie was, gekscherend: waarom stond ik niet op dat eer ste lijstje? Ik voldeed eigenlijk niet aan het leeftijdsprofiel: ze zochten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 2