Tradities maken verenigingsleven speciaal Verenigingsleven Een van de jaarlijkse hoogtepunten van het verenigingsleven van Ajax is de reünie van de Bordjesclub. Tot de speciale gasten op de reünie behoorden Wendy Nagel (lid van de Bestuursraad) en Susan Lenderink (financieel directeur Ajax). Iedere vereniging heeft zo z'n tradities en onze vereniging vormt daarop geen uitzonde ring. Wij kennen ze ook, al zijn ze vaak onderbelicht. Vandaar dat ik het fenomeen graag nog een keer voor het voet licht breng. Sinds het aantreden van de bestuursraad is het gebruik om aan het begin van het seizoen nieuw benoemde leden vooraf gaand aan een competitiewed strijd uit te nodigen in de 'Gallery of Fame' voor een kennismaking. Bij die gelegenheid ontvangen ze hun certificaat van lidmaatschap, de statuten van de vereniging en informatie over het reilen en zei len van de vereniging. Een nieuwe traditie werd geboren. Medio oktober is er de bijeen komst van de jubilarissen. Ik heb wel eens geopperd om de jubila rissen in het zonnetje te zetten tijdens gelegenheden waarbij alle leden aanwezig zijn. Maar de voorkeur gaat uit naar een meer intiem samenzijn. Wie vijfentwin tig jaar lid is, ontvangt zijn eerste bordje. Verder krijgen leden die 40, 50, 60, 70, 75 en 80 jaar(!) lid zijn de traditionele versierselen die bij ieder jubileum horen. Sommige tradities kennen een lange historie. Zoals de jaarlijkse reünie van de bordjesclub die recent voor de vierenzeventigste keer werd gehouden in het restaurant op de Toekomst. Andere tradities zijn van meer recente datum. Zoals de uitrei- king van het kistje van de voor zitter tijdens de nieuwjaarsrecep tie van de vereniging aan de vrij williger van het jaar. Een initiatief geïnitieerd door John Jaakke in de periode dat hij voorzitter was van onze vereniging. Het is inmiddels een traditie. Dit jaar ontvingen Jan Scholten en Ron Robijn het kistje van de voorzitter. De eerste voor al het werk dat hij samen met zijn team verricht op wedstrijddagen op zowel de Toekomst als in de Johan Cruijff ArenA. En Ron Robijn die lid is van de parkeer- commissie en er mede voor zorgt dat het parkeren op de Toekomst ordentelijk verloopt. Bijzonder is dat hij elke zaterdag morgen voor dag en dauw de eerste shift voor zijn rekening neemt. De vereniging leunt en steunt op het werk van dit soort vrijwilligers. Eerder genoemde John Jaakke is ook de initiator van 'Mijn Bordje'. De bordjesclubcommissie nodigt jaarlijks gasten uit om bij het bordjesclubdiner aanwezig te zijn. Maar daar waar de leden van de bordjesclub allen al over één of meerdere bordjes beschikken, moeten de gasten het zonder bordje doen. Zo kwam John Jaakke op het idee om de gasten als aandenken een speciaal bordje uit te reiken op de avond van het bordjesclubdiner. Het bordje heeft een speciaal design met daarop de tekst 'Mijn Bordje'. Inmiddels is het traditie om 'Mijn Bordje' jaarlijks uit te reiken. Als vereniging kennen we ook evenementen die een zekere traditie in zich herbergen. Zo wordt op de laatste trainings avond voor de winterstop het 'Dirk de Groot Gala' gehouden. Een minivoetbaltoernooi waaraan alle amateurs meedoen. Aan het einde van elk seizoen vindt de traditionele Schalen avond voor alle jeugd plaats, vroe ger bekend als de Vaantjesavond. Op deze slotavond worden alle jeugdteams in het zonnetje gezet met als hoogtepunt de uitreiking van de Abdelhak Nouri Award, de trofee voor het grootste jeugdtalent. Laten we er met z'n allen voor zorgen dat al deze unieke tradi ties tot in lengte van dagen bewaard blijven als onderdeel van ons verenigingsleven. Jan Buskermolen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 15