Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal D4 Beelden uit de spektakelwedstrijd Ajax Zaterdag 4 - HBOK. Het wisselende scoreverloop zorgde voor spanning en sensatie tot de laatste minuut. Uiteindelijk eindigden de clubs in evenwicht: 3-3. hielden Ajax af van de overwinning. Nu alle stof weer is gaan liggen, vinden we Zaterdag I terug op een veilige middenmootplaats met 27 punten uit 19 wedstrijden. Al deze mooie resultaten werden bereikt ondanks het feit dat Ajax al het gehele seizoen geplaagd wordt door veel te veel blessures. Dick Goossens Na een uitstekend trainingskamp op Gran Canaria volgde al snel de eerste competitiewedstrijd na de winterpauze tegen DOVO uit Vee- nendaal. Een belangrijke wedstrijd voor Ajax omdat bij winst DOVO voorlopig afgeschud zou worden. Het werd een pittige partij die uit eindelijk 3-2 winst opleverde. Ook de volgende wedstrijd, in Ermelo tegen DVS'33, werd een kraker. Ajax boog in de tweede helft een 2-0 achterstand om naar 2-2. Helaas trok Zaterdag 1 in de 94e minuut aan het kortste einde. De derde uitwedstrijd op rij bracht Ajax naar Noordwijkerhout tegen VVSB. Beide ploegen gaven elkaar bijzonder weinig toe, maar bij het laatste fluitsignaal konden de drie punten in de bus mee naar Amsterdam. De eerste thuiswedstijd van 2020 bracht vv Goes als tegenstander. Een taaie ploeg waarvan in Zeeland al met 1-0 gewonnen werd. Helaas ging het op deze dag minder florissant, na een 1-0 achterstand eindigde deze wedstrijd in een gelijkspel: 1-1. Hierbij deed Ajax zich, zonder veel geluk, zwaar tekort. Ballen op de paal en onderkant lat Ajax Zaterdag 2 is redelijk goed uit de winterstop gekomen. In de eerste wedstrijd in 2020 stond JOS Watergraafsmeer 2 voor de districtsbeker op het programma. Het werd op vreemde bodem een ruime 8-1 overwinning voor de Ajacieden. In de achtste finale treft men competitiegenoot Roda '46. In de competitie in en tegen Volendam 2 werd in de laatste minuut gelijkgespeeld met 3-3. Vervolgens kon SCW met een 5-0 nederlaag terug naar Wilnis. De uitwedstrijd bij De Bilt 2 werd door scheidsrechterlijke dwalin gen en met tien man 0-0 gelijk gespeeld. Hierdoor staat Ajax nu op vier punten achterstand van koploper IJsselmeervogels 2. Dat Ajax erg in trek is, blijkt uit het feit dat er voor de stagewedstrij den voor het nieuwe seizoen inmiddels meer dan tachtig aan meldingen zijn binnengekomen. Andre Stuijf De eerste competitiewedstrijd thuis tegen koploper ZOB moest gewonnen worden om nog wat van het seizoen te kunnen maken. Helaas kreeg de Zaterdag 3 na twintig seconden al een goal om de oren. Dit bleek geen goed voorteken voor de rest van de wedstrijd Uiteindelijk werd het een 2-I nederlaag. AMVJ 3 uit was een echte wedstrijd met alles erop en eraan. Twee mindere momenten van Ajax werden ech ter genadeloos afgestraft en dit resulteerde in een 2-0 nederlaag. Dit ging wel gepaard met veel strijdlust. Thuis tegen het Hel- derse HCSC 2 kwam Ajax na twaalf seconden op achterstand. Hierdoor werd weer achter de feiten aangelopen. In de tweede helft waren er genoeg I00% kansen voor een goed resultaat. Helaas werd het uiteindelijk een 3-I nederlaag. Dolf van Zoest De Zaterdag 4 is 2020 goed gestart. Na de winterstop stond de altijd lastige uitwedstrijd tegen SDW op het programma, die na een vroege achterstand moeizaam met 3-2 gewonnen werd. Hierna volgde de eerste thuiswedstrijd van 2020, tegen HBOK. Makkelijk was het niet. Na een snelle voor sprong van 2-0 keerde de wed strijd, wat resulteerde in een 3-2 achterstand. Toch werd via een strafschop in de blessuretijd een nederlaag voorkomen en eindigde het duel in 3-3. Februari startte met een thuis wedstrijd tegen Alliance'22. Een wedstrijd die al snel was beslist en uiteindelijk met 9-0 werd gewonnen. Daarna volgde het duel bij de Meteoor uit. Na een I-0 achterstand werd het 6-2 in ons voordeel. Henk Schulz Op I8 januari begon de tweede helft van de competitie met een uitwedstrijd tegen Hercules uit Utrecht. Deze wedstrijd werd overtuigend gewonnen en daarna was het Kampong dat met 5-0 werd verslagen.Vervolgens moest Ajax op I februari de lastige uit wedstrijd tegen HVV spelen. Binnen 40 minuten stond er 5-0 op het scorebord. Zaterdag 5 werd compleet overklast. Om verschillende redenen miste Ajax behoorlijk wat spelers, maar dat mag geen excuus zijn. De overwin ning van HVV was dik verdiend: het betekende de eerste nederlaag van het seizoen 20I9/2020. Op 9 februari werd er met I0-0 gewonnen van ASC en daarmee staat Ajax zes punten los van nummer 2 HBS. De aankomende weken komen er twee moeilijke uitwedstrijden tegen Sparta en Quick uit Den Haag. Chris van Eck

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 14