Charity Matchday weer succesvolle dag Ajax Foundation 13 Het Emma Kinderziekenhuis opende op 5 februari haar poorten voor de selecties van Ajax 1 en Ajax Vrouwen voor hun bezoek aan de zieke kinderen. Ajax bezorgde de jonge patiënten opnieuw een onvergetelijke middag. Op '9 januari stond Ajax - Sparta in het teken van de Charity Matchday. Kinderen, collectanten én Ajax Foun dation-ambassadeur John Heitinga zetten zich de hele dag keihard in voor het Emma Kinderziekenhuis. Ook meer dan 400 (jeugd-) leden hadden hun steentje al bijgedragen door voor één keer hun seizoenkaart te doneren aan kinderen voor wie het niet zelfspre kend is dat ze een wedstrijd van Ajax kunnen bijwonen. De Johan Cruijff ArenA hing op de dag zelf vol met stickers, vlaggetjes en QR- codes om te scannen. Nie mand kon om de uitingen van de Charity Matchday heen.Vrijwilligers van maat schappelijk partner ABN AMRO collecteerden voor de realisatie van een Ajax Playground in het Emma Kinderziekenhuis. En in de zalen van ABN AMRO en Ziggo hielden Ajax Foundation-ambas sadeur John Heitinga en kinder ambassadeurs van het Emma Kinderziekenhuis Julian en Dani- que mooie betogen waarom deze Charity Matchday zo belangrijk is voor zieke kindjes. Vooral voor hen was het een drukke dag. De twee kinder ambassadeurs gingen aan de zijde van John Heitinga van de ene naar de andere zaal om het publiek te overtuigen van het belang van een Ajax Playground. De wedstrijd mochten ze bekij ken vanuit een Skybox. Twee kin deren die heel erg blij zouden zijn met een Ajax Playground in het Emma Kinderziekenhuis zijn Jayden en Luco. Zij schitterden eerder al in een video, en moch ten zondag na de wedstrijd op de foto met King of the Match Lisandro Martinez. Al die beelden zie je hierboven! Teller dik over 65.000 euro heen! De Charity Matchday heeft een geweldig bedrag opgeleverd. Na de wedstrijd bleek dat er al 32.600 euro was opgehaald met de collecte en de mascotteplek- ken, maar dan kwam nog bijna net zoveel euro bij. Het totaalbe drag was maar liefst 65.640 euro. van de imposante en succesvolle dag verheugd: 'Het enthousiasme van iedereen om een donatie te doen was overweldigend en hier zijn we dan ook heel erg dank baar voor. We zijn ook meteen gestart met het bouwen van een Ajax Playground zodat de kinde ren in het ziekenhuis ook heel snel de magie van Ajax kunnen beleven, plezier hebben en weg kunnen dromen in een andere wereld. Wat fantastisch om dit samen te kunnen realiseren'. Monique Janse De spelers droegen tijdens de wedstrijd een speciaal shirt met een Charity Matchday opdruk, waarop mensen konden bieden. Dat werd goed gedaan en het shirt van Nico Taglifiafico bracht het allermeeste geld binnen voor de Ajax Playground in het Emma Kinderziekenhuis, op de voet gevolgd door het shirt van Klaas Jan Huntelaar. De totale opbrengst van de shirtveiling was 15.482 euro! Jeannette Jongejans, manager Ajax Foundation, was na afloop

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 13