Het mooist is natuurlijk om wedstrijden te spelen, en dat doet Ajax Onder 13 zoveel mogelijk, zoals hier in een wedstrijd tegen FC Twente, kort voordat de winteronderbreking begon. Daarbij staat de ontwikkeling van het persoonlijk talent voorop, waarbij ook veel niet-voetbaltechnische elementen aan bod komen. mogelijke manier, zoals je mag verwachten van de beste opleiding. Daarbij staat de persoonlijke, individuele ontwikkeling centraal. Ste phen Lee: 'Het zijn allemaal mannetjes met een geweldige overgave waarvan ook best veel gevraagd wordt. Ze gaan van acht tegen acht over op het voetballen met elf tegen elf, de trainingsintensiteit is groot. Dat merkten we bij de aanvang van het seizoen aan de vele blessures, soms lukte het maar net (of net niet) om uit de complete groep op zaterdag twee elftallen samen te stellen! Inherent aan de constructie is dat de teams wisselend van samenstelling zijn. De jon gens die er duidelijk bovenuit steken, komen uit voor Onder 13-1, aangevuld door wie het best presteren. Ook wordt er, de Ajax- opleidingsfilosofie indachtig, af en toe geput uit de beste spelers van Onder 12.' Reizen als leermomenten Ajax Onder 13-2 komt uit in de eerste divisie. Daar zitten clubs als FC Den Bosch, FC Emmen, Helmond Sport/VVV en FC Urk. 'Dat betekent dat we vaak lange dagen maken', zegt Lee, 'het komt voor dat wij al om 07.00 uur verzamelen voor het vertrek naar zo'n verre bestemming, lange busritten, scherp blijven, ook dat zijn ervaringen, leermomenten. We reizen altijd gezamenlijk, we vertegenwoordigen Ajax passend, in stijl, we arriveren met een volledig Ajax-team. In sommige gevallen kunnen spelers een zogenaamde joker inzetten. Wanneer ze dicht bij de te bezoeken club wonen, kunnen ze met hun ouders mee terug naar huis rijden in plaats van mee terug te gaan naar Amsterdam. Dit gebeurt, ook dat hoort bij het leerproces, na een tijdige afstemming met elkaar waar verantwoordelijkheid en zinnigheid hand in hand gaan. Het contact met ouders is hoe dan ook een belangrijk aspect. Van tevoren wordt bij de voetballers en de ouders aangegeven wat men kan en moet verwachten bij Ajax. Er zijn tussentijdse rapportages zodat een uiteindelijke beslissing over wel of niet doorgaan als Ajacied, onveranderd pijnlijk is, maar nooit een verrassing kan zijn. De jongens hopen allemaal hun droom waar te maken en daarvoor doen ze zonder uitzondering hun uiterste best. Ze vinden het allemaal fantastisch om bij Ajax te voetballen en ze accepteren de eisen en de concurrentie die ze ook binnen de eigen kleedkamer tegenkomen. De eerste wedstrijd na de winterpauze? 11 januari, om 12.00 uur thuis tegen Helmond Sport/VVV. Tot dan!' David Endt 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 9