Over manne üWaMfiÉ Stephen Lee, teamleider Onder 13-2 In het bijgaand artikel wordt door teammanager Stephan Lee uiteengezet welke plaats Ajax Onder 13 binnen de club inneemt. De grote selectie, die wekelijks in twee teams wordt opgesplitst, voetbalt naar hartenlust, zoals te zien is bij de beelden uit de wedstrijd tegen FC Twente. De teammanager Voor we het fenomeen Onder 13-2 onder de loep leggen, is het ook interessant te weten wie de man aan het woord is: Stephen Lee. 'Sinds elf jaar ben ik een met trots voetballende Ajacied. In 2008 belandde ik in Ajax Zaterdag 3, geleid door de legendarische Frans Grootenboer, en af en toe mocht ik met Zaterdag 2 meedoen, onder leiding van de al even legendarische Cees Boot. Na anderhalf jaar revalideren van een knieblessure, kwam ik vervolgens bij Zaterdag 4, waar ik nu nog steeds met plezier voetbal. Positie? Ik kwam als centraal verdediger, inmiddels word ik als rechtsback of rechtsbuiten ingezet. Amsterdammer? Abso luut. Geboren in Suriname, maar vanaf mijn tweede getogen in Amster dam, Noord, om precies te zijn. Mijn eerste club was Schellingwoude en daarna heb ik voor Zeeburgia, DWS en Amstelveen/Heemraad gevoetbald. Anderhalf jaar geleden vroeg Ed Lefeber tijdens een bar becueavond op de club of ik geïnteresseerd was teammanager te worden bij een jeugdelftal. Ik had geen bedenktijd nodig...' 'Allemaal mannetjes' Alles rond het team van Ajax Onder 13-2 staat in het teken van talent ontwikkeling. Dat gebeurt op een zo professioneel en gestructureerd Wie vanuit een bewuste keuze of bij toeval via de Ajax-site belandt bij het team Ajax Onder 13-2, ziet een foto met een grote groep blij de wereld in kijkende jongens, 29 in totaal, omlijst door even blije bege leiders. De verrassing komt even later, wanneer je bij de teamfoto van Ajax Onder 13-1 terechtkomt. De even blije gezichten van spelers en staf blijken dezelfde te zijn! Er is geen sprake van een vergissing, in tegendeel, Ajax Onder 13-1 en Ajax Onder 13-2 vormen één groep. Dat wordt uitgelegd door Stephen Lee (42), de teamleider van Onder 13-2: 'Uit de totale groep worden wekelijks twee elftallen geformeerd die op zaterdag binnen hun competities in het veld komen.' Lee geeft wat meer diepte aan die uitleg door te vertellen dat er daarbij een schifting plaatsvindt op basis van kwaliteit. Kort gezegd: de op dat moment beteren voetballen in Onder 13-1, de jongens die nog niet zo ver zijn, spelen in Onder 13-2. 'Wanneer er doordeweeks geen wedstrijden voor één van beide groepen zijn, traint heel Onder 13 onder leiding van de twee trainers gezamenlijk. Is er op een trai ningsdag wél een wedstrijd, vaak een oefenpotje of bekerwedstrijd, dan traint de groep die niet speelt.' 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 8