Suzanne Bakker trainer Ajax Vrouwen Talententeam Ajax Vrouwen Op 13 december van het vorig jaar kwam Ajax Vrouwen voor het laatst in actie. Dat deed het tegen rivaal PSV dat op de Toekomst aan het langste eind trok. De Eindhovenaren wonnen met 2-0. Er is nog geen vrouw overboord, want in de tweede seizoenshelft kan Ajax de opgelopen schade weer inlopen. Suzanne Bakker is sinds het seizoen 2018 2019 trainer bij Ajax Vrouwen Talententeam. Voorheen was ze assistent-trainer bij Excel sior Barendrecht Vrouwen en eerder drie jaar hoofdtrainer van het Amsterdamse Wartbur- gia Vrouwen 1. Dit jaar is ze fulltime trainer op de Toekomst. Hoe ervaar je Ajax? Suzanne: 'Mijn droom kwam uit om bij Ajax aan de slag te gaan als trainer van het Talen tenteam. Alles bij de club is goed geregeld. We trainen om de talenten zich te laten ontwik kelen. Dat is mijn doel, opdat ze de stap naar het eerste elftal kunnen maken.' zoveel mogelijk wedstrijden winnen. Als je achtste wordt in de compe titie, kun je door middel van de play-offs de competitie nog winnen. Zo blijft de competitie tot het einde spannend.Voor de beloftencompetitie zijn een paar speciale regels opgesteld. Zo mag er tijdens de wedstrijd doorlopend worden gewisseld en mogen er slechts drie speelsters ouder dan 19 jaar op het wedstrijdformulier staan.' Hoe ziet de trainingsweek eruit? 'We trainen op maandag twee keer. In de middag kan dit video-analyse zijn, waarbij de video-analist een clipje maakt van de speelsters of waar bij de speelsters dat zelf doen, maar ook diverse workshops of team- buildingsspellen. Op dinsdag hebben we eerst krachttraining en daarna een training op het veld en op woensdag wordt er met een klein groepje een skillstraining afgewerkt. Op donderdag en vrijdag trainen we gericht naar de wedstrijd toe.' Hoe ziet de ontwikkeling eruit? 'Sinds het seizoen 2018-2019 faciliteert Ajax een fulltime trainingspro gramma voor de grootste vrouwelijke voetbaltalenten (tussen de 15 en 18 jaar) van Nederland. Het is een compleet programma waarbij de nadruk ligt op de individuele ontwikkeling van de speelsters. Elk jaar zijn het ongeveer achttien meiden die onderdeel uitmaken van het Ajax Talententeam. Veelal komen die ook uit voor de nationale jeugdelftallen. De ambitie van de speelsters is zich te ontwikkelen tot topvoetballers voor Ajax én voor de nationale elftallen. Bijna alle meiden volgen de schoolopleiding volledig intern bij Ajax, dit kan een HAVO-, VWO- of MBO-opleiding (niveau 2/3) zijn.' Het talententeam speelt in de beloftencompetitie. Met de thuiswedstrij den op zaterdag om 12.00 uur op Sportpark de Toekomst. De dagen en tijdstippen van de uitwedstrijden worden door de tegenstander bepaald. Sinds dit jaar doet Feyenoord ook mee. De eerste Klassieker thuis vindt plaats op 29 februari 2020 op Sportpark de Toekomst om 15:00 uur. Ik nodig alle leden van harte uit om te komen kijken. Hoe is de balans tussen wedstrijden winnen en spelersontwikkeling? "Het ontwikkelen staat voorop. Daarnaast willen we natuurlijk ook Staf organisatie Trainer/coach: Suzanne Bakker Assistent trainer/coach: Wim Bouckaert Keeperscoach, keeperscoördinator en video-analyse: Kees Kalk Fysiotherapeut: Marlous Pieëte (nu met zwangerschapsverlof) Teammanager:Yvonne Keizer Performance- en krachttrainer: Maarten van der Schaaf Sportarts: Manuela de Jong Eredivisie Cup Ajax Vrouwen heeft in de strijd om de Eredivisie Cup op Amster damse bodem verloren van PSV Ajax ging met 2-0 onderuit en is nu in afwachting van PSV, dat door de winstpartij van Twente zelf mag bepalen tegen wie het in de derde en tevens laatste ronde zal uitkomen. PSV heeft voor Twente gekozen, waardoor Ajax de volgende ronde tegen ADO Den Haag speelt. 6 KNVB Beker: Be Quick '28 Ajax Vrouwen begint het toer nooi om de KNVB Beker tegen Be Quick '28 uit Zwolle. De wedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 1 februari 2020 en begint om 14:30 uur. De win naar gaat door naar de kwart finale. Regerend bekerhouder Ajax voegt zich in de achtste finales bij zeven Eredivisieclubs samen met acht doorgestroomde amateurclubs. De afgelopen zes jaar bereikte Ajax Vrouwen steeds de finale van de KNVB Beker en vier keer werd de cup gewonnen, de andere twee fina les gingen nipt verloren. Desiree van Lunteren stopt als international Het mag als bekend worden verondersteld dat Desiree van Lunteren is gestopt als inter- national.Van Lunteren speelde 84 interlands en won in 2017 met Oranje het in Nederland georganiseerde EK. Met de Oranje Leeuwinnen bereikte Van Lunteren vorig jaar de finale van het WK in Frankrijk. De eindstrijd in Lyon tegen de Verenigde Staten werd verloren, maar Nederland verzekerde zich door de goede prestaties wel van een ticket voor de Olympische Spelen. Op dat toernooi komt Van Lunteren dus niet meer in actie. Ze blijft gelukkig te bewon deren in het Ajax-shirt. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 6