Op drie punten van de koploper Beste Talent JLJ t Altijd Ajacied Jong Ajax 'Ajax is nog steeds mijn club' Jong Ajax kende voor de start van het winterreces een formidabele reeks wedstrijden. Zo werd in Leeuwarden koploper Cambuur met 2-0 verslagen en leverde de laatste wedstrijd een 2-0 zege op, thuis tegen TOP Oss. Mede daardoor bezet Jong Ajax de tweede plaats. Met een tweede plaats op de ranglijst gaan de mannen van trainer Mitchell van der Gaag de feestdagen in. Nummer één Cambuur Leeuwarden heeft een voorsprong van drie punten op Jong Ajax. De laatste wedstrijden in 2019 leverden geen nederlaag op, alleen een gelijkspel. In Breda werd met een miniem verschil gewonnen. Pas in de laatste minuten maakte Brian Brobbey de 1-2. Noa Lang had voor de aansluitingstreffer gezorgd. Het enige punt werd, op de Toekomst, afgesnoept door Helmond Sport. Ondanks het krachtsverschil kwamen de Ajacieden niet ver der dan een 1-1 gelijkspel. Telstar werd wel verslagen. Na met 3-0 te zijn voorgekomen, kwam Telstar nog wel terug tot 3-2. Uiteindelijk won Ajax met 4-3. De laatste drie wedstrijden wer den met dezelfde cijfers gewon nen, 2-0. De thuiswedstrijd tegen Roda JC eindigde met deze stand, maar indrukwekkender was de zege in Leeuwarden op koploper Cambuur. Deze wed strijd bracht het debuut voor de jonge Sontje Hansen en Naci Ünüvar. De Ajacieden hadden het vrij moeilijk tegen de Friese koploper, maarr Brian Brobbey opende na een half uur de score. Tien minuten voor tijd zette Sontje Hansen zijn debuut luister bij en verdubbelde de score. De laatste wedstrijd van dit kalen derjaar was thuis tegen TOP Oss. Ook van de Noord-Brabanders werd met 2-0 gewonnen. Opnieuw opende Brobbey de score. Ünüvar maakte de laatste goal voor Jong Ajax in 2019. Yuri van Eijden Damon Mirani (23) doorliep een deel van de jeugdoplei ding en werd in 2013 zelfs gehuldigd als Talent van de Toekomst. Na zijn vertrek bij Ajax maakt de verdediger furore bij Almere City FC. Mirani volgt zijn oude club nog altijd op de voet. Damon, je stapte in 2016 over naar Almere. Hoe kijk je terug op jouw jaren bij Ajax 'Ik kwam pas later in de opleiding, begon bij Ajax in de BI (nu Onder 17, red.). Daarna ben ik tot Jong Ajax gekomen. Het was een supergoede periode, waarin ik veel bijzon dere gasten heb ontmoet. Ik heb een mooie tijd gehad op de Toekomst en ben bij Ajax ook echt een betere voetballer geworden. Ajax is nog steeds mijn club.' 'Of ik er tegen Getafe ook bij zal zijn hangt af van het tijdstip waarop de thuiswedstrijd begint. Als ik een dag later zelf moet voetballen, wordt het te laat. In dat opzicht zijn mijn eigen wed strijden natuurlijk belangrijker.' Je omschrijft Almere City FC als 'Ajax in het klein'. 'Almere City is ook een leuke club. Ajax in het klein inderdaad. Er is minder druk. Net als bij Ajax zijn ook in Almere alle rand voorwaardes goed geregeld. Dat maakte de overstap in 2016 ook makkelijker. Ik werd direct goed opgevangen.' 'Ik ben al een tijdje aanvoerder. Dat gaat voor mij dus een goede kant op. Daarbij zijn de resultaten natuurlijk ook belangrijk. Ik heb mijn contract hier inmiddels niet voor niks twee keer verlengd. Ik groei wat dat betreft met de club mee. Je voelt dat er iets moois gaat gebeuren in Almere...' Ronald Jonges Hoe volg je Ajax nu? 'Soms kom ik nog oud-ploeggenoten of ex- trainers tegen.Vooral rondom wedstrijden praat je natuurlijk bij. Ik volg alles rondom Ajax op de voet. Als ik zelf speel check ik de uitslag op Livescore. Dit seizoen heb ik samen met oud-Ajacied Dico Koppers alle Champions League-wedstrijden in de Johan Cruijff ArenA gezien. Het waren het drie leuke avonden. Mooi om mee te maken. Hart stikke zonde dat Ajax na de winterstop verder moet in de UEFA Europa League.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 5