JpL1® j "n l co; Naar de halve finale f\* Beelden van 25 jaar geleden... In het Champions League-toernooi kruist Ajax in de kwartfinale de degens met het Kroatische Hajduk Split. Na een gelijkspel op vreemde bodem troeft Ajax in Amsterdam de tegenstander met duidelijke cijfers af: 3-0. Daarmee is de halve finale bereikt. En zo stonden we dan zomaar in de kwartfinale van de Champions League. Op zich al mooi, maar Ajax rook meer. Zeker met Hajduk Split als tegenstander. In Kroatië liep de burgeroorlog op zijn einde; in Split was de situatie althans rustig genoeg om, anders dan twee jaar geleden, toen beide clubs elkaar ook al ont moetten, in eigen huis en stad te kunnen spelen. Destijds had Ajax een 1-0 nederlaag in Ljubljana gecompenseerd met een ruime 6-0 overwinning in het Olym pisch Stadion, dus de verwachtin gen waren vrij optimistisch. Haj duk werd beschouwd als de minste van de acht overgebleve nen in het toernooi, maar vecht lust kon je de Kroaten na vier jaar oorlog niet ontzeggen, dus enige waakzaamheid bleef gebo den. In de wedstrijd bleek die nauwe lijks nodig, gezien de puur verde digende instelling van Hajduk, dat na welgeteld één goede kans de middellijn al als een roteind lopen leek te beschouwen. Ajax nam het veld over, maar weigerde een paar enorme kansen te benutten. Zo ontspon zich een echte Engelse wedstrijd: it went out like a night candle. Het voorspelbare resultaat, 0-0, ver bloemde echter niet dat er een paar knappe voetballers bij Haj duk rondliepen, die terdege in de gaten gehouden dienden te wor den wilde Ajax niet tegen een zwaarwegende tegentreffer aan lopen bij een plotselinge counter. Twee weken later in het Olym pische monument was Ajax opnieuw niet in zijn beste doen als het om afmaken ging, maar gelukkig had Nwankwo Kanu zijn dag: kort voor rust kopte de boomlange Nigeriaan a la Bakhuys (van wie hij ongetwijfeld nog nooit had gehoord) een voorzet van Litmanen in. Nog steeds zou één tegentreffer het feest kunnen bederven, maar op dat moment ontpopte zich een onverwacht kanon bij Ajax: Frank de Boer, die een voorzet van Finidi ook tot zijn eigen verbazing op zijn achterhoofd en vandaar in het doel zag ketsen. Dat zette de kansen van Ajax onmiddellijk in het zonnetje, want twee tegen treffers leek onwaarschijnlijk. Het was opnieuw Frank de Boer, die een steenhard schot het doel van TonCi Gabric injenste. Voor het eerst sinds 1980 zat Ajax weer in de halve finale bij het kampioenenbal. Destijds stond Nottingham Forest in de weg van de finale, dit keer was het Bayern München, toch al niet de popu lairste club in Ajax-kringen, die de doorgang zou willen blokkeren. Evert Vermeer Naam: Rianne Mol Leeftijd: 29 jaar Functie: Coördinator Planning Coördinatie Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen 'Eigenlijk per toeval. Ik was net afgestudeerd en solliciteerde toen, in 2015, bij de afdeling Fancare. Daar heb ik ruim drie jaar gewerkt. In 2018 werd ik medewerkster bij Business Relations bij Ajax. En nu sinds deze week (de week van 16 december, red.) heb ik de overstap gemaakt naar de Toekomst, naar de afdeling Planning Coördinatie.' Wat worden jouw activiteiten? 'Ik ga mij bezighouden met de organisatie, administratie en com municatie rondom de jeugdopleiding. Hierbij ben ik verantwoor delijk voor de middenbouw, de Onder 13 t/m Onder 16. Bij de werkzaamheden kun je denken aan de organisatie van deelname aan toernooien, het plannen van vervoer en maaltijden, maar ook bijvoorbeeld het coördineren van informatieavonden voor ouders van de spelers.' Wat trok jou aan in deze functie? 'Dat is het voetbal, maar ook het werken in de sport in het alge meen. Ikzelf heb een achtergrond in het handbal, zowel in de zaal als op het strand (een bronzen medaille op het Europees kampi oenschap in 2019). Ik vind het heerlijk om in de sport te mogen werken, dat is één van de redenen dat ik met veel plezier bij Ajax werk. Op de Toekomst en in mijn huidige functie zit ik echt mid denin de topsport.' Wat is jouw favoriete Ajax-moment? 'Dat komt uit het vorige Europese seizoen. De uitwedstrijd tegen Real Madrid springt er wat mij betreft uit. Het spel daar was van zulk hoog niveau. Dat was echt een hoogtepunt. Ik was helaas niet in het stadion, maar toch zal ik deze historische overwinning op de toenmalig titelhouder niet snel vergeten. Een ronde later was ik wel aanwezig, bij Juventus - Ajax toen we de halve finales van de Champions League bereikten. Dit was natuurlijk ook een onvergetelijke ervaring!' Yuri van Eijden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 4