Saai is het nooit... Verenigingsleven 15 Het fenomeen Kerstborrel vond ook bij Ajax weerklank. In de Glasgowzaal van de Johan Cruijff ArenA troffen medewerkers van Ajax NV en vrijwilligers van de club elkaar tijdens de Ajax Kerstborrel. Het werd mede door de grote opkomst en een groot enthousiasme een uitgesproken succes. De titel van dit stukje is bepaald geen boude uitspraak wanneer het gaat over het reilen en zeilen bij onze club. Rondom de voor bije feestdagen was er van alles te beleven. Om te beginnen was de (hoge) opkomst bij de Alge mene Leden Vergadering, vorige maand, opvallend. Dit was de jaarvergadering van onze vereni ging. Op de rol stond o.a. de ver kiezing van drie posities in de bestuursraad.Verkiesbaar waren Frank Eijken, Cees van Oevelen en Wendy Nagel. Helaas moest Frank Eijken, kandidaat-voorzitter, wegens fysiek ongemak verstek laten gaan en was dus niet in de gelegenheid om zijn kandidatuur op de vergadering persoonlijk toe te lichten en vragen te beant woorden. Om die reden is beslo ten op 23 januari een Buiten gewone Algemene Leden Vergadering (BALV) te beleggen, met als enig agendapunt de ver kiezing van Frank Eijken tot voor zitter. De beide andere kandidaten stel den zich voor aan de aanwezige leden. Na het tellen van de stem men bleken zij met overgrote meerderheid gekozen. Met Wendy Nagel is voor de eerste keer in de clubhistorie een vrouw gekozen voor een bestuursfunc tie. Een novum dat in de toe komst vast en zeker een vervolg gaat krijgen. Rondom de feestdagen vonden weer de vele traditionele evene menten plaats. O.a. Sinterklaasvieringen, het Dirk de Groot Gala, de kerstborrel en de nieuwjaarsreceptie. Bij de 0c"?KONi eer viel dit jaar twee vrijwilligers ten deel. Te weten Jan Scholte en Ron Robijn. Ook eerde de voorzitter twee gastgezinnen met de Wim Schoe- vaart Erepenning. Zowel de familie Reiziger als de familie Stap viel deze eer ten deel. Beiden families hebben meer dan 25 jaar jeugdige voet ballertjes onderdak geboden. Een ongelooflijk lange periode en de erepenning is dan ook meer dan terecht. Na afloop werd de voorzitter zelf verrast met een toespraak van Floris Thoolen. Uit naam van de KNVB mocht hij Hennie Hen- richs feliciteren voor meer dan 40 jaar bestuurlijke inzet en hem de versierselen opspelden die horen bij de benoeming tot 'Lid van Verdienste van de KNVB'. Na lezing van deze bijdrage zal iedereen het met mij eens zijn: het is nooit saai bij onze club. Jan Buskermolen bezien maar goed ook, want we ontvingen bijna 500 aanmeldin gen, die we absoluut niet op de Toekomst hadden kunnen her bergen. Ook voor dit evenement weken wij uit naar de Glasgow zaal in de Johan Cruijff ArenA. Weer eens wat anders, het wordt nooit saai!. Omdat de verkiezing van een nieuwe voorzitter niet doorging, moest Hennie Henrichs alsnog de nieuwjaarspeech afsteken. Onderdeel van zijn toespraak was de benoeming van de vrijwil liger van het jaar die het kistje van de voorzitter ontvangt. Die kerstborrel en de nieuw jaarsreceptie kwam dit keer wel het nodige kij ken. Door het besluit een gezamenlijke kerst borrel te organiseren (medewerkers NV en vrijwilligers vereniging) kregen we te maken met een wel hele grote hoe veelheid mensen. Dien tengevolge moesten we doorschakelen naar een andere locatie: de Glas gowzaal in de Johan Cruijff ArenA. Het werd een mooie happening, niet in de laatste plaats door de combinatie kerst borrel met kerstmarkt. Het nieuwe concept oogstte veel lof onder de aanwezigen. Omdat ons restaurant op de Toekomst door verbouwingen in het verleden over steeds minder capaciteit beschikt, werd bij de uitnodiging voor de nieuwjaars receptie een link toegevoegd om inzicht te krijgen wie van de leden, vrijwilligers en medewer kers voornemens waren de receptie te bezoeken. Achteraf

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 15