Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal D4 Ajax Zaterdag 2 kende een seizoensstart waarin de motor af en toe haperde maar gaandeweg kwam de machine lekker op gang en dat resulteert in een voorlopig gedeelde eerste plek in de competitie. Hierboven beelden van de met 5-0 gewonnen wedstrijd tegen Swift. Het eerste amateurelftal heeft inderdaad zoals eerder verwacht de nodige punten verzameld in de Derde divisie. Uit de laatste vijf wed strijden voor de winterstop hebben wij negen punten behaald, waardoor het totaal aantal punten op twintig is gekomen. Dit levert een fraaie positie op in de middenmoot (tiende plaats), waarbij aangetekend dient te worden dat de onderlinge verschillen zowel naar boven als naar beneden miniem zijn. December is aan de ene kant een maand van terugkijken maar vooral ook om vooruit te kijken. Zo zal deze tijd gebruikt gaan worden om de selectie en staf door te lichten, uiteindelijk komt hieruit een plan van aanpak. Er kan nu al reeds worden gemeld dat er gesprekken heb ben plaatsgevonden met de hoofdtrainer Yuri Rose, met de begelei ding van het elftal en leden van de bestuursraad. Hierbij is de stellige intentie uitgesproken ook volgend seizoen (2020/2021) met elkaar door te gaan. Een definitief bericht hieromtrent zal eerdaags volgen. De komende tijd zult u ook op de hoogte worden gehouden van de verdere ontwikkelingen met betrekking tot spelers en staf. Zoals eerder gememoreerd vertrekt de selectie van 3 tot en met 8 januari 2020 voor een trainingskamp naar Gran Canaria in Spanje. Daar zullen de voorwaarden worden gecreëerd voor een succesvolle tweede seizoenshelft. Dick Goossens De eerste helft van de competi tie zit er voor Ajax Zaterdag 2 op. Na een uitstekende voorbe reiding en een prima start in de competitie resulteerde dit in het winnen van de eerste periode. Daarna liet Ajax 2 onbedoeld de teugels wat vieren, met tot gevolg duur puntenverlies bij Roda '46 (l-l) en verlies tegen DVVA l-2. Gelukkig herpakte de ploeg van trainer Detlef le Grand zich snel. Met overwinningen bij Buitenveldert (4-0) en Swift (5-0) staat Ajax 2 op een gedeelde eerste plaats op de ranglijst. Ook in de beker gaat Ajax 2 verder, met een overtuigende 7-0 over winning bij en op DVVA plaatste Ajax zich voor de derde ronde. Andre Stuijf Ajax Zaterdag 3 heeft uit vier wedstrijden slechts vier punten behaald. Deze oogst kwam tot stand via een gelijkspel tegen Swift 3 en een overwinning op FC Volendam 3. De uitwedstrijden tegen Zuid vogels 2 en IJFC werden verloren, beide met 3-l. Dit is wel heel schraal, al dient vermeld te wor den dat vooral in het geval van uitwedstrijden er nogal wat afzeg gingen zijn door onder andere werkverplichtingen, oppassen en vakanties. Hierdoor moest de trainer schip peren om een Ajax-waardige opstelling neer te zetten. In het tweede deel van de competitie is de ambitie om nog een rol van betekenis te kunnen spelen. Dit is een absoluut realistisch doel voor het volgende jaar. Dolf van Zoest Ajax Zaterdag 4 heeft de goede lijn tot aan de winsterstop weten door te trekken met wederom vier puike overwinningen op rij. Eerst was daar de kraker thuis tegen Roda '23, een wedstrijd die uiteindelijk met 3-2 gewonnen zou worden. Toen kwam de altijd lastige uitwedstrijd tegen SV Hoofddorp die ook werd gewonnen, met 5-2. De voorlaat ste wedstrijd in 2019 was de enige echte klassieker: bij de vete ranen uit bij ZOB, een wedstrijd die altijd zorgt voor spektakel. Ook dit duel bracht een 5-2 zege. Het jaar werd afgesloten met een thuiswedstrijd tegen de Meteoor, gespeeld in de hal. Het leverde een monsterscore van ll-3 in het voordeel van Ajax op. Mede daardoor gaat Ajax Zaterdag 4 als koploper de winterstop in. Henk Schulz We zijn alweer over de helft, 14 wedstrijden gespeeld waarvan l3 gewonnen en l gelijkspel tegen HBS. Met een doelsaldo van 66 voor en 12 tegen staan we 7 pun ten 'los' van de naaste concurren ten, Quick en HBS, en 8 punten van AFC. Op ll januari begint het jaarlijkse 'Knoepert' toernooi bij Victoria waar alle clubs in onze competitie aan deelnemen. De laat ste twee jaar hebben wij de 'Knoe- pert' gewonnen en gaan proberen de trofee voor de derde keer mee naar de Toekomst te nemen. Gebruikelijk is dat de winnaar de 'Knoepert-bokaal' vult met twee liter jenever en die tijdens de uit reiking uitschenkt aan alle spelers die graag een borrel lusten. De week erna start de competitie met voor Ajax de uitwedstrijd tegen Hercules uit Utrecht. Namens de selectie wensen wij iedereen een sportief, gezond en succesvol 2020. Chris van Eck

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 14