Mascotte van toen... Chedric Seedorf Abdellah Ouazane: Ik ga Dest groot maken! Broertjes in De Meer 10 Jaarlijks wordt de zogenaamde Kids Dag georganiseerd. Het evenement, waarbij Ajax-sponsoren kaarten beschikbaar stellen voor kinderen, vond in december plaats tijdens en na de wedstrijd Ajax - ADO Den Haag. Zowel de uitslag (6-1) als het enthousiasme van de kinderen zorgden voor een geslaagde Kids Dag. Voor de familie Seedorf was de herfst van 1992 een bijzondere. Op 28 september maakte Cla rence Seedorf zijn debuut in het eerste elftal, in de bekerwedstrijd tegen VVV. Clarence was toen 16 jaar en de allerjongste Ajax- debutant ooit! Tien dagen later, op 8 november, voetbalde Ajax I thuis tegen MVV en Clarence maakte weer deel uit van de selectie. Aan het eind van de warming-up werd hij gevraagd te poseren met de dienstdoende Ajax-mascotte en dat was 'toeval lig' zijn jongere broertje Chedric, toen rechtsachter van het EI-elf tal van Ajax. Een apart moment in De Meer waar Ajax overigens moeite had om niet te verliezen van de Maastrichtenaren. Een laat doelpunt van Ron Willems bracht Ajax ternauwernood op gelijke hoogte. De uitslag deed natuurlijk weinig af aan de lol en de trots die Chedric als mascotte in het volle stadion ervoer. Net als zijn illustere broer was Chedric afkomstig van de Almeerse amateurclub AS '80. Via de Ajax-talentendagen belandde hij bij de jeugdopleiding van Ajax. Anders dan Clarence schopte Chedric het niet tot Ajax I, al voetbalde hij bij elkaar acht jaar in de Ajax-jeugd. Ook speelde Che- dric in jeugdteams van Oranje. Samen met zijn andere broer, Jür- gen (die ook al een plek had in de opleiding van Ajax) volgde hij in I998 Clarence naar Real Madrid, en vervolgens naar Inter. Maar het echte werk begon bij NAC en vervolgens een seizoen (2007 2008) bij KV Oostende. Daarop volgden kortere en langere avon turen bij SC Cambuur, als door Milan uitgeleende speler bij Monza en tenslotte Brianza. Ver der weg maar toch een beetje thuis voetbalde Chedric een sei zoen voor het Surinaamse The Brothers, de club waar broer Clarence eigenaar van is. Door een knieblessure kwam er vroeg tijdig een eind aan zijn loopbaan. Tegenwoordig leidt Chedric Seedorf de Seedorf Talent Deve lopment Group in Almere, waar hij jonge veelbelovende spelers op weg helpt in hopelijk een mooie voetballoopbaan. David Endt Abdellah ('Appie') Ouazane was mascotte bij de wedstrijd Ajax- Willem II. Ik spreek hem en hij doet een paar mooie uitspraken. Hoi Ap, hoe heb je de wedstrijd ervaren? En je had natuurlijk een negatieve primeur... 'Tja, ik vond het een saaie wed strijd. Bovendien was het de eer ste keer dat Ajax dit seizoen ver loor dus dat was niet leuk' Hoe ben je mascotte geworden? 'Begin van het seizoen moesten we lootjes trekken. De jongens die geen mascotte wilden zijn moesten links zitten. Zij werden reserves. En die wel wilden moesten rechts zitten. Ik zat rechts en trok Ajax-Willem II.' Hoe lang zit je bij Ajax en wat is je oude club? 'Dit is mijn vierde seizoen bij Ajax. Zeeburgia is mijn oude club. Ik mocht stage lopen maar werd eerst afgewezen. Later kon ik alsnog naar Ajax.' Wat is je positie en wat is je sterke en zwakke been? 'Ik ben een aanvallende midden velder. Zeg maar een 'Donny van de Beek'. Rechts is mijn sterke been. Links is dus zwakker, hoe wel een Ajax-speler eigenlijk geen zwak been mag hebben. Ik oefen veel thuis.' Wat is je favoriete club en speler? 'Ajax natuurlijk. Mijn favoriete spelers zijn Dest en Ziyech. Liverpool is mijn favoriete club buiten Nederland. Ze doen het goed en het is een mooie club.' Hoe vond je het om te mogen hoog houden, wat is je droom en wie waren er mee? 'Ik vond het wel spannend ja. Ik kwam uiteindelijk op 2065 keer, ik heb thuis veel geoefend. Wie er mee waren... (diepe zucht) mijn moeder, ooms, tantes, neef jes, nichtjes waren ook in het sta dion. Mijn vader was er niet, hij moest op mijn broertje en zusje passen. Mijn droom is kampioen worden met Ajax I, de Champions Lea gue winnen en later de overstap maken naar Liverpool.' Wat heb je met Kerst gedaan? 'We hadden een week voor Kerst een diner en in de vakantie zijn we naar Frankrijk geweest, de zus van mijn vader woont daar, in Metz.' Met wie ben je op de foto gegaan? 'Iedereen wil met Ziyech of Tadic op de foto. Ik niet. Ik ben met Dest op de foto gegaan. Ik ga hem groot maken!' Rob Stol

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2020 | | pagina 10