werken met Ajax-talent De week van Kreek Wanneer kunnen we de eerste vrouwelijke trainer bij Ajax verwachten? 'Ik denk niet op korte termijn. Maar als je de ontwikkelingen volgt, dan zie je de integratie tussen vrouwen en mannen steeds groter worden.Voetbal is natuurlijk een traditionele sport. Maar dat het ooit gaat gebeuren, dat geloof ik wel. Het moet niet uitmaken wat de sekse of achtergrond is. Uiteindelijk is kwaliteit altijd leidend. Dat is het enige dat moet gelden.' Ajaxclubnieuws nr 6_Ajax 30-10-19 10:17 Pagina 9 Met hier en daar een pauzemoment in de relatie met zijn club is Michel Kreek een echte Ajacied. Op de foto's is hij 'in actie' als uitreiker op de Vaantjesavond 2012, als jubilaris (2015) en op de reünie (2017). Hoe ziet de week van coördinator onder- en midden' bouw Michel Kreek eruit? Een globaal overzicht. Maandag: Scoutingoverleg, individuele gesprekken met trainers over wedstrijden van afgelopen weekend. 13:00 uur: collectief overleg middenbouw. 14:00 uur: collectief overleg onderbouw. 15:00 uur: start trainingen op veld. De trainingen lopen door tot 19:00 uur. Dinsdag: Soortgelijke dag als maandag. Woensdag: Hele dag aanwezig. Alleen onderbouw aanwezig. Donderdag:Vrije dag. Vrijdag: Hele dag aanwezig. Verschillende overleggen. Trainingen Onder 15 en Onder 16. 's Middags trainen Onder 13 en 14 plus onderbouw. Zaterdag: Alle wedstrijden. Kreek bekijkt zoveel mogelijk wedstrij den. 'Het zijn heel gevulde dagen en elke dag gebeurt er wel wat. We zijn constant met elkaar bezig om voor het individu een podium te creëren waarop het zich zo goed mogelijk kan ontwik kelen.' 'De KNVB belde twee jaar terug eigenlijk out of the blue met de vraag of ik interesse had aan te sluiten bij de Leeuwinnen. Dat was vlak na het EK in Nederland. Ik had alle wedstrijden gezien. Mijn enthousiasme was tijdens het EK wel gewekt. Toch kwam de vraag vanuit de bond als een complete verrassing; ik had er eerder nooit aan gedacht. Ik heb verschillende gesprekken gevoerd, onder meer met Foppe de Haan, mijn voorganger. De ervaringen van die mensen waren eigenlijk alleen maar positief. Het sterkte mij in mijn gevoel om het aan te gaan.' 'Uiteindelijk heb ik een heel leuke tijd gehad en twee WK's meege maakt. Op het WK Onder 20 was ik hoofdcoach, een fantastische ervaring. En afgelopen zomer werden we op het WK helaas tweede met de Leeuwinnen. Desondanks een mooie prestatie waar heel Nederland van heeft genoten. Terugblikkend was het écht een heel leuk avontuur. Ik kon bij de KNVB blijven, maar het was soms wel onbevredigend dat er buiten interlandperiodes niet veel werk was.' Je wilde weer dagelijks aan het werk met spelers. 'Ja. Toen Ajax in de zomer belde en mij vroeg voor deze functie, was het voor mezelf al snel duidelijk. Dat je wordt teruggevraagd geeft voldoening. En het is een mooie functie met dagelijks veel dynamiek. Daar was ik wel weer naar op zoek. Nu ben ik alweer bijna drie maanden bijna dagelijks op de club. Met heel veel plezier en motiva tie.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 9