Michel Kreek Genieten van dagelijks Ajaxclubnieuws nr 6_Ajax 30-10-19 10:17 Pagina 8 Als eerste elftalspeler maakte een jonge Michel Kreek in het begin van de jaren '90 furore. Nu voetbalt de coördinator onder- en middenbouw nog steeds in het Ajax-shirt, maar dan voor Lucky Ajax. Na zijn vertrek bij Ajax in 2013 en diverse omzwervingen, keerde Michel Kreek begin augustus terug op de Toekomst. De ex-eerste elftalspeler werkt als coördinator onder- en middenbouw dagelijks aan het opleiden en begeleiden van aanstormend Ajax-talent. Michel, hoe zijn de eerste maanden sinds je terugkeer bevallen? 'Het voelt vanaf de eerste dag heel vertrouwd en gewoon. Er zijn nog veel mensen uit mijn eerdere Ajax-periode, maar ik zie ook veel nieuwe gezichten. In de Onder 9 tot en met Onder 16 lopen al ruim 200 kinderen..' 'Het eerste dat me opviel? Dat de club nog groter en professioneler is geworden. Er zijn meer faciliteiten en de randvoorwaarden zijn nog beter ingevuld. De selecties zijn ook groter, net als de groep trainers. De opleiding is kwalitatief verbeterd.' Geef eens een voorbeeld van die groei en ontwikkeling? 'Toen ik wegging was de School van de Toekomst nog een plan, die is nu volledig geïntegreerd. Maar kijk ook naar de planning- en de per formanceafdeling. Hoe dat nu staat en functioneert; er zijn grote stappen gemaakt vergeleken met zes jaar geleden. Mooi om te zien.' Kreek werkte de voorbije jaren bij Almere City FC (o.a. als hoofd jeugdopleiding), Internazionale (assistent trainer) en - de afgelopen twee jaar - bij de KNVB. In dienst van de voetbalbond was Kreek coach van Oranje Vrouwen Onder 20 én, het meest in het oog springend: assistent-trainer van bondscoach Sarina Wiegman bij de Oranje Leeuwinnen die afgelopen zomer de WK- finale verloren van de Verenigde Staten. In een eerder trainersleven was Kreek onder meer trainer van Ajax Onder 11, 13, 15 en coördinator middenbouw in de jeugdopleiding van Ajax. Hoe kijk je terug op jouw jaren bij de KNVB en in het vrou wenvoetbal?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 8