fflgMüS Keurige positie in de subtop Altijd Ajacied Jong Ajax Louis, 33 jaar Ajax-fotograaf Wedstrijdbeelden uit competitieduels van Jong Ajax, onder andere tegen Go Ahead Eagles en MVV. Met hier en daar een uitschieter doet Jong Ajax het naar behoren in de Keuken Kampioen Divisie waar het een positie in de subtop bezet. Zijn grappigste Ajax-moment? Dat hij in 1995 de wereldbeker bij de Meer tussen de geparkeerde auto's ontdekte. 'We kwamen terug uit Japan, midden in de nacht, iedereen was gesloopt. Na het afscheid liep ik naar mijn auto en dacht: wat staat daar nou? Ja, ik zag het goed: de wereldbeker, zomaar op de parkeerplaats. Ik heb 'm maar in m'n kofferbak gedaan en mee naar huis genomen. De volgende dag bij Ajax: "Goh, Louis, heb je het al gehoord? De wereldbeker is weg". Ik:"Ja, weet ik, die ligt achterin mijn auto.' Op 12 november verschijnt het rijk geïllustreerde boek LOUIS, 33 jaar Ajax-fotograaf. Meer info op Ajax.nl/fotoboek Jaap Visser Ajaxclubnieuws nr 6_Ajax 30-10-19 10:16 Pagina 5 Ras-Amsterdammer Louis van de Vuurst groeide op in Amsterdam West, Slotermeer. Zijn vader nam hem als jongetje mee naar het Olympisch Stadion, naar het voetballen, het wielrennen en het speedway om de Gouden Helm. Louis zag de bedrijvigheid voor de wedstrijd beneden bij het veld en zei tegen z'n vader: 'Ik wil niet op de tribune zitten, ik wil daar lopen, ertussen.' Het duurde even, voordat Van de Vuurst zich 'ertussen' wist te wer ken. Zijn grote liefhebberij, fotograferen, bracht hem steeds dichter bij de sport. Louis begon op te vallen, als fotograaf, en uiteindelijk vroeg Ajax-directeur Arie van Eijden hem om vast voor de club te gaan fotograferen. 'Toen was ik daar waar ik altijd al had willen zijn.' Meer dan 1.500 weken volgde hij Ajax op de voet en dankzij zijn club kon hij ook het Nederlands elftal fotograferen en zich met de camera in de aanslag buiten het voetbal bewegen. 'Ik heb EK's en WK's gedaan, de Rolling Stones, The Police, U2 en David Bowie gefotografeerd, en ik heb zelfs mijn allergrootste held ontmoet: Nelson Mandela, God op aarde.' De mannen van Mitchell van der Gaag maken een goed seizoen door en bezetten op moment van schrijven een mooie vijfde plaats in de Keuken Kampioen Divisie. De Jong Ajacieden spelen vaak goede wedstrijden met dito resultaat, maar bij De Graafschap lukte het niet. Ondanks een 2-0 voorsprong bij rust verloor Jong Ajax - onterecht - met 3-2. Het goede spel werd doorgetrokken in de thuiswedstrijd tegen Jong PSV en gelukkig bleven de drie punten in Amsterdam. Een uit blinkende Ryan Gravenberch en invaller Max de Waal zorgden voor de 2-0 eindstand. Bij Go Ahead Eagles scheelde het weinig of Jong Ajax was met de volle buit naar Amsterdam terug gekeerd. Al in de eerste minuut kwamen de Ajacieden op een 1-0 achterstand, maar in de tweede helft maakte Jurgen Ekkelenkamp gelijk. In de allerlaatste minuut van de wedstrijd leek Jong Ajax te gaan winnen door een toegekende strafschop. De inzet van Lassina Traoré werd echter gekeerd. Dezelfde Traoré maakte in de wedstrijd bij MVV zijn misser goed door twee keer te scoren. Daar mee had hij een groot aandeel in de terechte 4-1 overwinning op de Limburgers. Kik Pierie en Ryan Gravenberch tekenden voor de andere goals. Op Sportpark de Toekomst haalde Jong Ajax tegen FC Eindhoven behoorlijk uit. De Noord-Braban ders werden met 6-0 stuk gespeeld. Zowel voor als na de rust vielen er drie doelpunten. Yuri van Eijden Dag in, dag uit was hij in de weer voor Ajax, als het moest bij nacht en ontij, altijd goedgehu meurd, ruim 33 jaar lang altijd gefocust. Huisfotograaf Louis van de Vuurst fotografeerde prak tisch alle wedstrijden van Ajax 1 en talloze trainingen, maar ook pupillentoernooitjes, open dagen, liefdadigheidsevenementen, spelerspresentaties en clubfeestjes. Louis was overal bij. 'En ik heb het allemaal met liefde gedaan, altijd.' Dit najaar gaat Van de Vuurst met pensioen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 5