Ajax en schoolvoetbal Zuidoost al 25 jaar verbonden Ajax Foundation -é-- In de bijzondere omgeving van de Ajax Gallery of Fame en omlijst door een smakelijke catering vond de inauguratie van 15 nieuwe Ajax-leden plaats. Praeses Hennie Henrichs reikte de lidmaatschapscertificaten uit. Ajaxclubnieuws nr 6_Ajax 30-10-19 10:17 Pagina 13 kinderen adoreerden hem hè? Dat vond ik wel bijzonder. Hij was actief toen zij nog lang niet waren geboren en toch kenden ze hem allemaal.' En over trofeeën gesproken. Ajax heeft het toernooi een nieuwe wisseltrofee aangeboden.Vanaf dit jaar strijden de kinderen om de Jan Focke (de overleden initia tiefnemer) Ajax-wisselbokaal.De organisatie kan na 25 jaar wel wat nieuw bloed gebruiken. Lijkt het je leuk om als vrijwilliger bij dit evenement werkzaam te zijn, dan graag aanmelden bij Henk Blok op e-mailadres: hp.blok@hetnet.nl Monique Janse Koeman, de prijs ooit uitreikte is misschien nog wel het mooiste. Hij deed zelf immers ooit als jonge scholier mee aan het toernooi, kwam bij Ajax en mocht toen zelf de tro fee overhandigen aan de winnaar. Het kwam ook weleens voor dat er door omstandigheden geen bekende prijsuitreiker was, maar een kijkje in de kantine leverde al snel een meer dan uitstekende vervanger op, weet Henk Blok: 'Daar zat Sjaak Swart. Voordat ik was uitgesproken, sprong hij al op 'Ja, dat doe ik'. Zo mooi. En de Het schoolvoetbal in Amsterdam-Zuidoost beleefde dit jaar de 25e edi tie! Omdat de banden tussen dit toernooi en Ajax in die 25 jaar zeer hecht waren, blikken we in Clubnieuws ook terug op deze mijlpaal. Het begon in 1995. Met de (toen nog aanstaande) komst van Ajax naar Amsterdam-Zuidoost ontstond ook het school- voetbal in dit stadsdeel. Er was wel schoolvoetbal in Amsterdam, maar dat werd gehouden in het centrum en was té ver weg voor de kinderen uit de Bijlmer om aan deel te nemen. Ajax heeft hart voor het toer nooi en elk jaar weer mag een aansprekende Ajacied de prijs aan de winnende school uitrei ken. Dat zijn grote namen geweest: Louis van Gaal, Danny Blind, Frank de Boer, Rafael van der Vaart en Ryan Babel zijn enkele zeer bekende prijsuitrei- kers. Dat Ryan Babel, momenteel een belangrijke international in het Oranje van bondscoach Ronald Dus mede voor de ontwik keling van het kind uit Zuid oost, om ze kennis te laten maken met de sport en de sportverenigingen werd het evenement in leven geroe pen. Met groot succes, want jaarlijks doen gemiddeld zo'n 1.500 kinderen fanatiek mee aan het voetbal. Vreemd was het niet dat Ajax het toernooi via bestuurder Hennie Henrichs al snel adop teerde. In het supportersblad Ajax Life werd in 1996 opgeroe pen voor vrijwilligers en diverse Ajax-supporters gaven daaraan gehoor, onder wie Henk Blok die nu nog altijd verbonden is aan het schoolvoetbaltoernooi Zuid oost. 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 13