Mascotte van toen... Robin Muller van Moppes Levi van Beekhuizen, mascotte Ajax - Heerenveen 'Niet zomaar met Overmars op de foto' '2084 was teveel om op de foto te gaan' Ajaxclubnieuws nr 6_Ajax 30-10-19 10:17 Pagina 10 Voor de liefhebbers van jeugdvoetbal op hoog niveau was het weer smullen geblazen tijdens het Toernooi van de Toekomst waarin de jongste jeugd van Ajax onbevangen en kwalitatief hoogwaardig voetbal ten beste gaf. Binnen de club weten we het natuurlijk wel: Robin Muller van Moppes is de nieuwe elftalleider van Ajax Onder 19. Maar over die rol willen we het hier niet hebben, al is het een leuke link naar het onderwerp van deze rubriek. Robin kent een lange historie met onze club. Die begon al bij zijn vader, Willem Muller van Moppes, die zich in 1970 als lid bij Ajax aansloot. Tja, met een dergelijke achtergrond is het niet vreemd dat ook het jonge bloed rood-wit gekleurd raakt. In 1993 werd Robin, komend van SC Voorland, aangenomen als jeugdspeler. Hij was toen 9 jaar, voegde zich bij de jonge sterren van Ajax E1 en dat betekende vanzelfsprekend dat hij in aan merking kwam voor een hoofd rol als Ajax-mascotte bij een van de thuiswedstrijden van Ajax. 'Toen ik nog bij SC Voorland speelde, werd ik op een mooie dag gebeld door Ajax. Ze hadden me zien spelen, meerdere keren geloof ik, en ze vroegen of ik bij Ajax wilde komen spelen. Nou, die beslissing was snel genomen. Ik speelde in de El, met onder meer Johnny Heitinga en Wesley Sneijder, maar ook met jongens die later geen grote loopbaan kenden, als Robbert Stuut.' Op de foto, genomen voor het begin van de wedstrijd Ajax - VVV (3 oktober 1993), sta je met Marc Overmars. Dat was zeker je favo riete speler? 'Eerlijk gezegd had ik toen geen uitgesproken voorkeur. Later kwam die er wel, ik bewonderde Ronald de Boer en Jari Litmanen. Dat ik met Overmars op de foto ging was ...eh... een beetje gek verhaal. Mijn zus was in die tijd "verliefd" op Marc en eigenlijk om haar een lol te doen ben ik toen met hem op de foto gegaan. Ik vond hem ook een geweldige speler hoor, maar dat van mijn zus gaf de doorslag bij de keuze. Mascotte-zijn was wel iets, ja, daar keek je naar uit, een van de hoogtepunten: op het veld van De Meer, balletje trappen voor de wedstrijd, mee het veld op. Dat was wel wat.' David Endt Vanaf mijn vakantielocatie kijk ik naar de voorbeschouwing van de wedstrijd Ajax - Heerenveen. Op dat moment is de Ajax-mascotte in de middencirkel traditioneel de bal aan het hooghouden. De bal is niet een 'viertje of een vijfje', nee, het is een balletje waar de jongens van de onder- 10 bouw thuis mee moeten oefenen. Ik kijk met verbazing hoe hij het balletje met gemak zowel links als rechts in de lucht houdt. Het Ajax-shirt laat op de rug een grote 5 zien. Tijdens het hooghou den friemelt hij af en toe aan zijn neus. De mascotte deze avond is Levi van Beekhuizen van Oll. Wanner ik later Levi spreek, heeft hij net getraind. Ik vertel hem wat opviel tijdens het hooghouden. Levi: 'Haha ja, het ging wel lekker. Ik was wel zenuwachtig om in een volle ArenA te mogen hooghou den. Het klopt, ik ben twee-benig! Ik oefen veel thuis. Nummer 5 is mijn favoriete rugnummer. We mogen niet meer met een wed strijdbal hooghouden maar doen dat met een kleine oefenbal. Mijn opa's en oma's en mijn vader en moeder waren ook mee.' Hoelang speel je bij Ajax en wat was je oude club? 'Ik speel nu twee jaar bij Ajax. Ik kom bij PEC Zwolle vandaan. Mijn vader of mijn moeder bren gen me. Het is wel te doen maar soms wel zwaar als ik een beetje moe ben.' Heb je geloot om mascotte te wor den? 'Nee, we moesten een filmpje opsturen en degene die het goed deed werd uitgekozen.' Wie zijn je favoriete spelers en club? 'Tagliafico en Messi. Ajax en Bar?a zijn mijn favoriete clubs. Ik wil proberen het eerste van Ajax te halen en dan net als Frenkie de Jong de stap naar Barcelona te maken. Mijn positie is linksback.' Ik hoorde dat jullie deze week tus sentijdse gesprekken hadden? 'Klopt. Ik had mijn gesprek dins dag. Ik moet meer dreiging aan de bal laten zien. En ik moet wat brutaler worden! Hoe vaak ik de bal heb hooggehouden? Ehh.. 2084! Op de foto met Tagliafico ging niet meer, ik was te lang bezig, jammer ja!' Rob Stol

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 10