Estadi Johan Cruyff Zoals het hoort werd de klinkende zege in de Super Cup-wedstrijd op aartsrivaal Feyenoord op passende wijze gevierd. Het eerste zilverwerk van het seizoen werd overtuigend in de wacht gesleept. Bijvank werd tijdens zijn laatste buitenlandreis verrast met een unieke video.'Bij de teambespreking zit ik normaal ach terin. Maar dit keer moest ik voorin het zaaltje gaan zitten', vervolgt Bijvank, die vervolgens werd getrakteerd op een H| wel heel bijzondere lofzang. Op een montage van AjaxTV werd hij onder meer warm toegesproken door Louis van Gaal, Frank en Ronald de Boer, John van 't Schip en Danny Blind. Allemaal Ajax-mannen waarmee Bijvank eerder nauw samenwerkte in De Meer en op de Toekomst. De gebroe- ders De Boer en Van 't Schip zag hij zelfs binnenwandelen als talent.Van Gaal en Blind leerde hij goed kennen als (jeugd)trainers en hoofd van de jeugdopleiding. Ook kreeg Bijvank drie flessen wijn en een Ajax-shirt met het rug nummer 14. 'Het was de bedoeling dat Ajax de wedstrijd tegen Bar?a in shirts zou spelen met het nummer 14 achterop. Barcelona zou dan shirts met rugnummer 9 dragen. Dat omdat Cruijff met het nummer 14 bij Ajax beroemd werd en later bij Barcelona steevast het nummer 9 droeg. Helaas gaf de Spaanse voetbalbond geen toestemming voor het ludieke idee, de bond beriep zich op reglementen. Uiteindelijk hebben ze één Ajax-shirt kunnen redden. En werd boven het rug nummer 14 de naam 'Bijvank' gezet. Na zijn laatste buitenlandse reis 'in functie' benadrukt Bijvank liever wat hij vooral wél blijft doen voor de club. 'Ik blijf de Onder 19 ver tegenwoordigen bij wedstrijden in Nederland. En op de Toekomst verzorg ik onder meer de ontvangst in onze bestuurskamer. Het enige dat ik niet meer doe is reizen naar het buitenland.' Dat Ajax OI9 goed aan het seizoen is begonnen, stemt het Erelid in elk geval vrolijk. De overwinning op Barcelona leverde vooral prestige op. Een paar dagen later won Ajax de Super Cup door Feyenoord OI9 met duidelijke cijfers (4-1) te verslaan. 'Dit is weer een heel goede groep. Dat bleek ook tegen Feyenoord, dat van het veld werd geveegd.' Na de glansrijk gewonnen Klassieker vierde Bijvank de Super Cup-winst onverminderd enthousiast met zijn jongens van de Onder 19. Ronald Jonges 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 9