Ajax OI9 klopt Bar^a bij opening Hans Bijvank vergezelt 'zijn' Ajacieden voor het laatst in het buitenland JOHAN CRUYFF ■Sö&fe Tirtat Een Klassieker, ook op jeugdniveau, verhoogt de hartslag. Ajax Onder 19 en Feyenoord Onder 19 openden het seizoen met de strijd om de Super Cup. Op de Toekomst won Ajax met duidelijke cijfers: 4-1. Het Estadi Johan Cruyff werd op 27 augustus officieel geopend met een vriendschappelijke wedstrijd tussen Ajax OI9 en de leeftijdgenoten van FC Barcelona. De Ajacieden wonnen het eervolle duel met 2-0. Naci Ünüvar was in Barcelona met zijn twee goals de man van de wedstrijd. Ruim 6.000 toeschouwers waren aanwezig bij de ouverture van het Estadi Johan Cruyff op jeugdcomplex La Masi'a. Onder toeziend oog van moeder Danny Cruijff verrichtte Jordi de symbolische aftrap van het duel. Namens de thuisclub waren bovendien Lionel Messi, Sergio Busquets en - nog altijd een beetje 'onze' - Frenkie de Jong van de partij. Het Estadi Johan Cruyff dient als nieuwe thuisbasis voor FC Barcelona B en Barcelona Femeni', het vrouwenelftal van de club. Een dag voor de opening van het mini-stadion werd bij het Camp Nou al een standbeeld onthuld van de beroemdste speler in de historie van zowel Ajax als Barcelona. Voor Hans Bijvank was de trip naar Barcelona een extra memorabele. De 75-jarige clubman vergezelde Ajax Onder 19 voor het laatst tijdens een buitenlandse reis. Bijvank blijft de ploeg van John Heitinga in Nederland wel ondersteunen als wedstrijdsecretaris. Bijvank heeft zijn sporen ruimschoots verdiend bij Ajax, waar hij sinds 1971 uiteenlopende functies had. Zo was hij onder meer lid van de jeugdcommissie, van de Ledenraad en de toernooicommissie. Vanaf 1985 is Bijvank wedstrijdsecretaris van het jeugdvoetbal. Het leverde de Amsterdammer in 1993 de titel Lid van Verdienste op. In 2018 volgde zelfs een promotie tot Erelid. Daarnaast ontving hij uit handen van Eric van der Burg een koninklijke onderscheiding. Hij werd benoemd tot lid in de orde van Oranje-Nassau. In zijn lange loopbaan bij Ajax maakte Bijvank vele, vele voetbalreizen. De trip naar Barcelona, waar Ajax OI9 het Estadi Johan Cruyff opende met een wedstrijd tegen FC Barcelona, was er een om niet snel te vergeten. 'Het is voortreffelijk gelopen', blikt Bijvank terug. 'We zijn vijf jaar geleden ook in Barcelona geweest, toen voor de UEFA Youth League. Maar nu kijk je je ogen helemaal uit op het jeugdcom plex van Barcelona. Zo groot en mooi als het is geworden... fraaie gebouwen en heel veel velden. Het eerste elftal van Barcelona traint daar ook, maar op een afgescheiden gedeelte. Wat dat betreft lijkt het wel een beetje op de Toekomst.'

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 8