De kop is eraf Ajax Vrouwen Terugkeer In de competitieaanloop kwam Ajax Vrouwen onder meer in actie in het Next Gen Women Series-toernooi. In het Olympisch Stadion was het Engelse Everton met 2-1 te sterk. Aanwinsten Lisa Doorn speelt ook het komende seizoen bij Ajax Vrou wen. De 18-jarige verdediger zette haar handtekening onder een contractverlenging van één jaar. Vorig seizoen kwam zij over van het gestopte CTO Amster dam Talententeam. In het afge lopen seizoen kwam zij tot 18 wedstrijden in het eerste elftal. Management Daphne Koster heeft haar contract als manager vrouwen voetbal voor onbepaalde tijd verlengd. Zij is in die rol sinds november 2017 aan Ajax verbon den en zet zich in voor het spor tieve beleid van de gehele vrou- wentak, zijnde het eerste elftal en het vorig jaar opgerichte Ajax Vrouwen Talententeam. Daarnaast werkte Koster deze zomer mee aan het opstellen van een op maat gemaakte CAO voor Ajax Vrouwen. Met deze overeenkomst biedt Ajax, als eer ste club in Nederland, de spelers van het vrouwenteam in grote lijn dezelfde soort arbeidsvoor waarden als de mannenprofes- sionals. Tamara Schellekens Competitie De eerste competitiewedstrijd heeft Ajax Vrouwen met 2-1 gewonnen op bezoek bij VV Alk maar. Lucie Vonkova debuteerde en maakte het eerste doelpunt. Desiree van Lunteren, na een jaar afwezigheid terug bij Ajax, scoorde de tweede goal. NextGen Women's Series Ajax Vrouwen verloor op 17 augustus het duel in de strijd om de NextGen Women's Series tegen Everton. In het Olympisch Stadion waren de Evertonians met 2-1 te sterk. Met een treffer van Marjolijn van den Bighelaar kwamen de Ajacieden op voor sprong, maar in de tweede helft werd het tij gekeerd. De Next Gen Women's Series is een nieuw initiatief van sportmarke tingbureau SportsGen in samen werking met de gemeente Amsterdam. Oefenwedstrijden Ajax Vrouwen wist op 9 augustus niet te winnen in het vriend schappelijke duel met SGS Essen. Op het Sportpark am Hallo Stadion in Essen werd het 2-0. De kersverse trainer Danny Schenkel liet drie speelsters van het Talententeam officieus debu teren. Technische staf Robbie Tetteroo (1976) is de nieuwe keeperstrainer en com pleteert de technische staf. Tetteroo komt van FC Lisse en tekende een 1-jarig contract. Kees Kalk, tot dit seizoen de keeperstrainer, zal zich vooral met video-analyse gaan bezig houden en daarbij de keepers van het Talententeam trainen en begeleiden. Maarten van der Schaaf is performance-trainer en maakt samen met Tanya Broring (vanuit science) eveneens deel uit van de staf. Na een jaar bij SC Freiburg keerde Desiree van Lunteren terug bij Ajax Vrouwen. De 26- jarige middenvelder tekende een contract dat haar voor twee jaar aan de club verbindt. Van Lunte ren speelde tussen 2012 en 2018 al voor Ajax. In 166 wedstrijden kwam zij in die periode tot 67 goals, waaronder de allereerste goal van Ajax Vrouwen. Ze won tijdens haar verblijf in Amster dam drie keer de KNVB Beker, twee keer samen met het lands kampioenschap (de dubbel). 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 6