Spectaculaire slotfases Altijd Ajacied Jong Ajax Een opnieuw met spelers uit eigen opleiding ververst Jong Ajax heeft de eerste wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie achter de kiezen. Er waren wisselende resultaten tegen TOP Oss, NEC, FC Dordrecht en Almere City. De grootste wijziging bij Jong Ajax ten opzichte van het vorig seizoen, is dat trainer Mitchell van der Gaag opvolger is van Michael Reiziger. De openingswedstrijd bij TOP Oss, met onder meer de aanwin sten Kjell Scherpen en Kik Pierie in de basis, leverde een 2-1 nederlaag op. De eerste thuiswedstrijd, tegen NEC, leverde spektakel op. Een paar minuten voor tijd stond Ajax nog met 3-2 voor maar nadat Victor Jensen een penalty miste, kwamen de Nijmegenaren toch nog op gelijke hoogte. Tegen FC Dordrecht maakte Jong Ajax geen fout: in Dordrecht werd een overtuigende 5-2 zege geboekt, met twee doelpunten van Noa Lang. De tweede thuiswedstrijd, tegen Almere City, kende opnieuw een spectaculaire slotfase. Lange tijd was het saai en slecht en het duel leek lang in een zege voor de Almeerders te eindigen. Een paar minuten voor tijd zorgde Lassina Traoré echter voor de gelijkma ker. De talenten van Ajax gingen op jacht naar 2-1. Die viel echter aan de andere kant door Nick Venema. De Almere-aanvaller kreeg echter ook een rode kaart, kort nadat Noa Lang 2-2 had gemaakt. In de zes minuten extra speeltijd zette Jong Ajax nog een keer aan en met een geweldige knal zorgde Jurgen Ekkelenkamp voor de 3-2 winst. Jong Ajax stond in het begin van de compe titie in ieder geval garant voor spectaculaire slotfases. Yuri van Eijden 'Lucky Ajax mooi vervolg op mijn carrière' Rafael van der Vaart zet op 13 oktober met een afscheids- wedstrijd een ferme punt achter zijn prachtige carrière. In Hamburg vieren vele oud ploeggenoten de loopbaan die in 1993 in de jeugdopleiding van Ajax begon. Als kersvers lid van Lucky Ajax blijft Van der Vaart (36) de club trouw. Rafael, een terugblik... 'Ik heb me bij de club ontwikkeld, als voetballer en als mens. Ajax biedt de grootste talenten de beste opleiding die je je maar kunt wen sen. Het eerste dat je bij Ajax leert is dat je de beste bent. Dat heb ik altijd uitgestraald. In de opleiding groei je ook op met een bepaalde hardheid en druk. Een soort 'schijt-aan-alles-houding'. Die hardheid heb ik altijd meegenomen naar de andere clubs waar ik heb gespeeld. Als je de Ajax-opleiding goed hebt door lopen, ben je klaar voor de grote wijde voetbalwereld.' Nu gloort een nieuw leven als oud-voetballer. 'Ik heb als speler altijd heerlijk geleefd. Voetbal blijft het mooiste dat er is. Nu is er meer tijd voor andere mooie dingen: analyseren voor tv en hier en daar een lezing geven. Meer praten over voetbal dan het zelf nog doen. Daarbij ben ik natuurlijk ook huisvader' Je bent onlangs lid geworden van Lucky Ajax. 'Ik heb altijd heel positief aangekeken tegen Lucky Ajax. Het is belangrijk dat oud-Ajacieden gewaardeerd worden. En ik heb altijd heel veel respect gehad voor oud-spelers. Lucky Ajax is een mooi vervolg op mijn carrière. Want als je Rafael van der Vaart zegt, dan zeg je toch ook Ajax. Iedereen weet dat ik bij Ajax ben begonnen en dat de club mij gevormd heeft. Ronald Koeman, Jan Wouters en Gerald Vanenburg zijn ook lid geworden van Lucky Ajax. Goed dat ook zij erbij komen.' Ga jij ervoor zorgen dat meer generatiegenoten zich aansluiten bij Lucky Ajax? 'Zoiets heeft tijd nodig. Je moet jongens ook tijd geven. Na je actieve carrière moet je eerst je plek vinden in het normale leven. Maar ik weet zeker dat jongens als Wesley Sneijder en Nigel de Jong er op termijn bij zullen komen.' Ronald Jonges

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 5