'Cement tussen de vereniging' Heini Otto: Ambassadeur van Ajax Variëteit Na zijn eerste voetbalstappen bij SDW kende Heini Otto een mooie en lange voetballoopbaan bij FC Amsterdam, FC Twente, Middlesbrough en FC Den Haag. In 1994 werd hij jeugdtrainer bij Ajax. AJAX CLUBNIEUWS 16e Jaargang nummer 5, september 2019 Met zowel wat betreft het eer ste elftal, Jong Ajax, Ajax Vrou wen, de amateur- als de jeugd afdeling het seizoen alweer in volle vaart aan de gang, valt dit nummer van het Ajax Clubnieuws in uw handen. De vorige editie bezat een dui delijke 'rode draad' vanwege het thema 'Bob Haarms', maar deze keer is de variëteit zoda nig dat we moeilijk van een Leitmotiv spreken kunnen. De diversiteit zorgt echter ook voor kruispunten want het brengt ons van jubilaris Heini Otto (25 jaar in dienst) naar het feit dat 25 jaar geleden ook het bijzondere Champions League-avontuur begon dat Ajax op de troon van Europa bracht. Daarover start vanuit historisch perspectief Evert Vermeer een verhalenreeks. Voor ieder wat wils, met, zoals het hoort, veel aandacht voor verenigingsaangelegenheden. Ik wens u veel clubplezier! David Endt COLOFON Eindredactie: David Endt E-mail: david@endt.nl Redactie: Jan Buskermolen,Yuri van Eijden, Jan-Matthijs Harderwijk, Ronald Jonges, Ed Lefeber, Tamara Schellekens, Evert Vermeer Medewerkers: Dick Goossens, Hennie Henrichs, Monique Janse, Jacques Kattenburg, Menno Pot, Rob Stol, André Stuijf, Rob van Vliet, Ruud Westerink, Rianne van de Wetering, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest Foto's: Louis van de Vuurst tenzij anders vermeld Vormgeving: Vriedesign, John de Vries Correctie: Jan-Matthijs Harderwijk Druk: Muller Visual Amsterdam Op 1 juli van dit jaar vierde Heini Otto (65) zijn 25-jarig jubi leum bij de club. Een fantastische mijlpaal die mensen bij een 'nor male' werkgever al zelden halen, en in de doorgaans vluchtige wereld van de voetballerij daarom nog eens extra bijzonder is. Sinds de zomer van 1994 ver vulde de geboren Amsterdam mer diverse functies; begonnen als jeugdtrainer (1994-1997), later assistent-trainer onder Olsen en Wouters (1997-1999), vervolgens gedetacheerd hoofd trainer bij HFC Haarlem (2000 2002) en vanaf 2003 weer jeugd trainer bij onder andere de D-junioren (OI2-OI3). Sinds de 'Fluwelen Revolutie' is hij een soort vliegende keep en doet hij van alles en nog wat voor de club, waar hij in de kan tine van de Toekomst in gesprek met Clubnieuws een en ander over vertelt. Gefeliciteerd met je jubileum. Ik heb een oude foto gevonden van je; weet je nog waar en wanneer dit was en wie er nog meer op de foto staan? 'Dat is bij AFC, en moet ergens tussen 1992 en 1994 zijn. Ik was jeugdtrainer bij ADO en op woensdagmiddag trainde ik ook twee jaar lang de jeugd bij AFC. Ik zie mijn goede vriend Gerard de Winter, maar wie dat jochie nou is op zijn schouders Die zit tegenover je. Jij reikte mij tijdens AFC's Herfsttweedaagse- toernooi in oktober 1993 de Gouden Penaltybokaal uit. 'Haha dat meen je niet! Wat grap pig. Mooie club ook, AFC. Nadat ik gestopt was als profvoetballer in I992, heb ik daar ook nog I0 maanden in het eerste gespeeld.' Voor Ajax heb je nooit gevoetbald hé? 'Nee, ik speelde tussen 1974 en 1978 voor FC Amsterdam en heb in die periode wel gesprekken gevoerd met toenmalig trainers Tomislav Ivic en Hans Kraay sr. Ik kon toen een driejarig contract tekenen, Sjaak Swart was toen mijn 'sjaakwaarnemer', om het zo maar te zeggen, haha. Maar we hadden een mooie groep bij FC Amsterdam en ik besloot om die club trouw te blijven.' Die loyaliteit is tekenend voor Heini Otto. Op deze man kan je bouwen. Op de Toekomst is het een grote aaneenschakeling van spelertjes, ouders en trainers die hem groeten, gedag zeggen of even naar hem zwaaien; iedereen kent Heini en voor iedereen neemt hij even de tijd. Hoe zou je jouw functie omschrij ven? 'Ik val officieel onder de afdeling Planning en Coördinatie. Maar ik heb geen eigen bureau of een computer of iets, ik loop hier gewoon overal rond en ben ook vaak in de ArenA te vinden. Ik ben een soort ambassadeur van de club, noem me het cement tussen de stenen van de vereni ging.' Heini Otto, toen 39, rechts op de foto Hoe ziet een week er voor jou uit? 'Dat is elke keer weer verschil lend. In principe ben ik hier elke dag - behalve op maandag, dat is Opa-dag - en weten ouders of spelertjes mij te vinden als ze vragen hebben, maar ik geef bij voorbeeld ook clinics, verzorg rondleidingen of rijd spelers naar het ziekenhuis voor een keuring en doe sponsoractiviteiten via Thijs Lindeman met Hans van der Zee en Simon Tahamata. Daarom vind ik dit werk ook zo leuk. Elke dag is anders.' Wat zijn de voornaamste zorgen waar ouders mee aankloppen? 'Ajax is een voetbalvereniging, maar elk seizoen is natuurlijk een nieuwe test want uiteindelijk draait het toch ook om preste ren. Ik probeer mensen gerust te

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 2