Ajax 1 Ajax 2 Ajax 3 Ajax 4 Ajax 5 Zaterdag-seniorenvoetbal D4 Het vlaggenschip van de amateurafdeling, Ajax Zaterdag 1, kende een vertrouwenwekkende voorbereiding. Zo plaatste het team zich via een overwinning op FC Lisse voor de tweede kwalificatieronde van het TOTO KNVB Bekertoernooi. De nieuwe selectie van de Ajax Zaterdag D kende een prima voorbe reiding op het seizoen 2019/2020. De eerste resultaten in oefenwed strijden gaven een positief gevoel. Zo werd er zeer goed gevoetbald tegen landskampioen AFC maar helaas resulteerde dit uiteindelijk in een kleine nederlaag. Een week later speelde Ajax Zaterdag D op het Veluwe Toernooi bij v.v. Hierden. In de poule waren NCS Nijkerk en competitiegenoot VVOG uit Harderwijk de tegenstanders. Beide opponenten werden verslagen met redelijk tot goed voetbal. Daar mee werd het toernooi succesvol afgesloten. Grootste winst was echter dat de spelers snel als team naar elkaar toe groeiden. Op zaterdag 17 augustus 2019 vond het eerste officiële optreden van de Zaterdag 1 in het nieuwe seizoen plaats met de uitwedstrijd tegen FC Lisse. Dit in het kader van de voorronde van de KNVB Beker. Het optimisme zoals eerder gememoreerd, kreeg opnieuw een vervolg. Ajax versloeg met 2-1 de plaatselijke trots en kwalificeerde zich voor de tweede kwalificatieronde van het TOTO KNVB Bekertoernooi. Hierin moet de ploeg van trainer Yuri Rose naar VVOG uit Harder wijk. Deze wedstrijd zal in de week van 23 september worden gespeeld. In tegenstelling tot het bekertoernooi, was de competitiestart niet succesvol. De thuiswedstrijd op Sportpark de Toekomst tegen DVS'33 ging met 4-0 verloren. Dick Goossens Ajax 2 is begin augustus met een nagenoeg compleet vernieuwde selectie aan de voorbereiding begonnen. Trainer Detlef le Grand en assistent Dion Glumac begroet ten maar liefst twaalf nieuwe gezichten. Na twee weken intensief trainen stond de eerste oefenwed strijd tegen Katwijk op het pro gramma. Deze werd geflatteerd met 6-2 verloren. De tweede oefenwedstrijd tegen Hoofddorp 2 was tegen een tegenstander van gelijk niveau en werd overtuigend met 7-1 gewonnen. In de derde week van de voorbereiding deed Ajax mee aan het Zilveren Pont Toernooi. Met goed verzorgd voet bal werd De Volewijckers met 4-1 verslagen. In de finale werd van favoriet HBOK na een strafschop- penserie verloren. De ploeg werd door de vele aanwezige oud-trai ners en -spelers geroemd om het verzorgde en aanvallende voetbal. Andre Stuijf Het goede afgelopen seizoen en de terugkomst van enkele oudge dienden boden hoop dat komend seizoen een nog beter resultaat zou opleveren. Het verklaart de hooggespannen verwachting voor de eerste bekerwedstrijd, tegen Victoria uit Hilversum. Victoria speelde met een mix van spelers uit de eerste en tweede selectie. Zaterdag 3 kwam verrassend op voorsprong. Door goed keepers werk bleef dat lang zo. Voor de rust werd helaas nog gelijk gemaakt en daarna moesten alle zeilen worden bijgezet om niet weggespeeld te worden. De Hilversummers wisten echter nog twee keer het net te raken, waardoor er uiteindelijk een 1-3 op het scorebord kwam. De hoge verwachtingen blijven intact, al is er nog wel veel werk te doen. Vertrouwen in een goed seizoen is er zeker. Dolf van Zoest Het seizoen 20D9/2020 staat voor wat betreft Ajax 4 in het teken van de missie voor de zesde keer op rij landskampioen te worden. De selectie is intact gebleven, aan gevuld met een aantal aanwinsten die vast bij het team gaan horen: Laurens ten Heuvel, Arturo ten Heuvel, Stanley Baars en Olaf Lindenbergh. De groep wordt getraind door Jan Buskermolen en Ron Nooitmeer. Ook dit jaar vervult Ron Dijkstra de rol van teammanager. Het seizoen start met drie beker wedstrijden. De eerste werd ruimschoots gewonnen met 12-3 van AFC. Zaterdag 7 september speelt Ajax thuis tegen Kampong, het tweede pouleduel. Tot slot treedt Zaterdag 4 aan tegen VIOD. Op 21 september 2019 begint de competitie met een uit wedstrijd tegen Alliance'22. Tamara Schellekens Ajax Zaterdag 5 begint ook dit jaar in de competitie van de Klas sieke Veteranen, waarbij leuk en attractief voetbal centraal staat. Gezelligheid in de derde helft is een belangrijk element. De selec tie is niet veranderd. Trainers René Stefels en Marc Stuut zijn verantwoordelijk voor de trainin gen. Chris van Eck en Jan van Eijden vervullen de rol van team manager. Doelstelling is om voor de derde keer op rij kampioen te worden. De aftrap van het seizoen 20D9-2020 was op 3D augustus tijdens het toernooi ter gelegenheid van het 140-jarig jubileum van Koninklijke HFC. Ajax bereikte de finale. Bijzonder is dat Paul Burgers de afgelopen drie wedstrijden op doel stond. Normaal is hij spits. De eerste competitiewedstrijd is tegen Koninklijke HFC. Tamara Schellekens

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2019 | | pagina 14